ابراهیم عزیزی: هیچ کدام از عوامل تروریستی ایرانی نبودند

کد خبر: 1266902

رئیس هیات اعزامی کمیسیون امنیت ملی به کرمان ضمن اشاره به نظارت میدانی از محل حادثه و گزارش مدیران استان، گفت: ۲ عامل انتحاری هیچ کدام ایرانی نبودند.

ابراهیم عزیزی: هیچ کدام از عوامل تروریستی ایرانی نبودند

ابراهیم عزیزی در تشریح نتایج اولیه بررسی‌های کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از حادثه تروریستی کرمان، گفت: در راستای وظایف نظارتی مجلس، هیات امنیتی و انتظامی کمیسیون با نزدیک ترین فاصله ممکن بعد از حادثه به استان کرمان اعزام شد. هیات اعزامی در بدو ورود به استان با همراهی مسئولین اطلاعاتی و انتظامی از محل حادثه و دو انفجار بازدید کردند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: در جریان نظارت میدانی با شاهدین و موکب داران حاضر در صحنه انفجار نیز صحبت و سپس نشستی را با فرمانده انتظامی استان برگزار کردیم و تمام اقدامات حفاظتی قبل، بعد و در زمان حادثه را بررسی کردیم. نیروی انتظامی باتوجه به اینکه بلافاصله در صحنه انفجار حضور پیدا کرده است، اطلاعات میدانی دقیقی در اختیار ما قرار دادند.

دستگیری 26 نفر از عوامل موثر و پشتیبان تروریست‌ها در کوتاه ترین زمان

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: دومین جلسه ما با مدیرکل اطلاعات استان به عنوان هماهنگ کننده نیروهای اطلاعاتی استان کرمان بود و در این جلسه زوایای پنهان، ابهاد مختلف و عوامل دخیل در حادثه انتحاری را بررسی کردیم و عقبه فکری و زمان و چگونگی ورود این عناصر به کشور را مطلع شدیم. برداشت ما انجام اقدامات به موقع اطلاعاتی در کشف موثر این حادثه است، بر اساس گزارش‌های دریافتی در کوتاه ترین زمان بیش از 26 نفر از عوامل موثر و پشتیبان تروریست ها دستگیر شدند.  

اقدامات به موقع سپاه از ورود عامل انتحاری  به داخل گلزار جلوگیری کرده است

عزیزی در بخش دیگری از صحبت های خود به جلسات فشرده اعضای کمیسیون با رئیس شورای تامین استان و استاندار کرمان جلسه ای اشاره کرد و گفت: در این جلسه هم جمعی از نمایندگان استان حضور داشتند و توانستیم از اقدامات شورای تامین استان در زمان برگزاری مراسم گرامیداشت سالگرد سردار شهید سلیمانی مطلع شویم و پس از آن با فرمانده سپاه کرمان جلسه ای داشتیم و از آنچه که نیروهای عمل کننده در درون گلزار شهدا عمل کردند، مطلع شدیم و دریافتیم اقدامات خوبی توسط سپاه در درون گلزار شهدا انجام شده بود که باعث شد عامل انتحاری  نتواند داخل گلزار وارد شود.

نشست کمیسیون امنیت با نیروی انتظامی و استاندار و سپاه ودادگستری

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ابعاد قضایی و حقوقی موضوع را نیز با رئیس کل دادگستری استان کرمان مورد بررسی قرار دادیم چرا که این دستگاه قضایی است که با احکام قاطع باید احکامی را صادر کند تا شرایط بازدارنده ای را فراهم کند. همچنین جهت جمع بندی جلسه شورای تامین استان نیز با حضور همه اعضای انتظامی، امنیتی و استانی تشکیل شد و ماحصل جلسات دو روز گذشته مورد واکاوی قرار گرفت.

حضور در جمع خانواده های داغدار و شنیدن گلایه ها و نگرانی آنها

وی تصریح کرد:در بخش پایانی ماموریت کمیسیون امنیت ملی دو گروه از هیات اعزامی در جمع خانواده های داغدار و بر مزار شهدای حادثه تروریستی و همچنین مجروحین حاضر شدند و گلایه ها و نگرانی های آنها شنیده شد و قول دادیم با دقت و حساسیت موضوع بررسی شود، البته بنا نیز بر این است موضوع به شکل کامل بررسی شود.  

حضور اعضای کمیسیون امنیت بر مزار شهید سلیمانی و شهدای حادثه تروریستی کرمان

گزارش‌ نهایی تقدیم هیئت رئیسه و روئسای قوای سه‌گانه می‌شود

وی تاکید کرد: گزارش‌ و نتیجه بررسی های هیات اعزامی کمیسیون پس از جمع بندی به هیئت رئیسه و رئیس مجلس و همچنین روئسای قوای سه گانه تقدیم می شود و در صورت صلاحدید رئیس مجلس و هیئت رئیسه امکان قرائت آن در نشست علنی مجلس وجود دارد.

عیادت از مجروحان حادثه تروریستی دربیمارستان شهید باهنر

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: این نوع اقدامات تروریستی برنامه ریزی شده است و از تیم‌های پشتیبان، عملیاتی و احتیاط برخوردار بوده و ممکن است از فرصت های بعدی برای ایجاد حادثه استفاده کنند لذا تیم‌های امنیتی و اطلاعاتی از ساعات آغازین بروز حادثه و پس از عملیات تروریستی ورود جدی کردند و بیش از 26 نفر را دستگیر کردند.

2 عامل انتحاری هیچ کدام ایرانی نبودند

عزیزی تاکید کرد: بر اساس شواهد به دست آمده آنچه که برای ما تا کنون روشن شده است اینکه 2 عامل انتحاری هیچ کدام ایرانی نبودند و ما معتقدیم آبشخور فکری این افراد و گروه‌ها  از رژیم صهیویستی و با پوشش داعش و تکفیری ها است و تاوان این اقدام را خواهند داد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حسن همتی رییس کمیته امنیت، سید علی آقازاده دافساری رییس کمیته دفاعی و علی علیزاده عضو هیئت رییسه کمیسیون امنیت ملی مجلس ابراهیم عزیزی را در این سفر همراهی کردند./خانه ملت

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها