سخنگوی حزب اعتدال و توسعه: داوطلبان رد صلاحیت شده‌ مکلف به ثبت اعتراض شدند

کد خبر: 1266909

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه با بیان اینکه ما همچنان بر این باور هستیم که راه نجات صندوق رای است، گفت: ما برای تصمیم‌گیری نهایی برای ارائه لیست منتظر نظر نهایی شورای نگهبان هستیم.

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه: داوطلبان رد صلاحیت شده‌ مکلف به ثبت اعتراض شدند

جواد هروی سخنگوی حزب اعتدال و توسعه درباره وضعیت صلاحیت داوطلبان منتسب به حزب اعتدال و توسعه و نشست صبح امروز حزب درباره انتخابات، گفت: جلسه امروز حزب با بررسی دو محور برگزار شد. بحث اولی که مورد بررسی قرار گرفت تصمیم‌گیری درباره ردصلاحیت‌هایی بود که نسبت به حزب ما صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه حدود 80 درصد اعضای دفتر مرکزی و دفتر سیاسی و دبیران ما در استانها با عدم احراز صلاحیت روبه‌رو شده‌اند، گفت: در احزاب همسو با ما نیز وضعیت به همین شکل است؛ همچنین شخصیت‌های مستقلی که ما آنها را با اصرار وارد رقابت‌های انتخاباتی کرده بودیم نیز با رد صلاحیت‌ مواجه شدند.

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه با بیان اینکه با وجود ردصلاحیت‌های صورت گرفته، ما امروز تمامی داوطلبان‌مان را مکلف کردیم که درخواست اعتراض بدهند، خاطرنشان کرد: ما به نگاه تعاملی شورای نگهبان برای اعاده حیثیت و صلاحیت داوطلبان‌مان امیدوار هستیم و انتظار داریم که تاکیدات مقام معظم رهبری مدنظر دستگاه‌های نظارتی قرار بگیرد.

هروی با اشاره به اینکه مشارکت از نظر ما آسیب دیده و به حضور  نیروهای کیفی در انتخابات لطمه خورده است، گفت: موضع ما این است که با رد صلاحیت نیروهای کیفی نیروهای باقی مانده غیرکیفی هستند که این لطمه به انتخابات پیش رو خواهد زد. اگر دستگاه‌های نظارتی در بحث این گره‌گشایی ورود پیدا کنند، شایستگانی که می‌توانند تنور انتخابات را داغ کنند مجدداً در جرگه داوطلبان شاخص خودمان داشته باشیم.

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه بیان کرد: اگر قرار باشد که در بسیاری از استان‌ها نیروهای شاخص حزب اعتدال و توسعه رد صلاحیت شده باشند، این  موضوع به منزله این نیست که ما از مشارکت عقب نشسته‌ایم بلکه این کم‌لطفی دستگاه‌های نظارتی بوده که با رویکردی که در پیش گرفته‌اند باب مشارکت استان‌های ما و همچنین لیست تهران ما را مسدود و متزلزل کردند که ضربه سختی به حزب اعتدال و توسعه زده است.

هروی در عین حال تصریح کرد: با وجود ردصلاحیت اعضای حزب اعتدال و توسعه، ما همچنان بر این باور هستیم که راه نجات صندوق رای است. بر همین اساس ما برای تصمیم‌گیری نهایی برای ارائه لیست منتظر خواهیم ماند تا نتیجه نهایی بررسی صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان اعلام شود.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها