سرلشکر باقری: جذب جوانان با فناوری‌های جدید توسعه یابد

کد خبر: 1267117

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: جذب جوانان و نوجوانان از همه اقشار با استفاده از فناوری‌های جدید باید توسعه یابد و به عنوان یک شاخص تلقی شود.

سرلشکر باقری: جذب جوانان با فناوری‌های جدید توسعه یابد

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری روز دوشنبه - ۱۸ دی ماه - در همایش سراسری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اظهار داشت: آنچه که امروز من در نمایشگاه دستاوردهای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در حوزه فضای مجازی دیدم، این است که به طور قطع جذب جوانان و نوجوانان از همه اقشار با استفاده از این فناوری‌های جدید می‌تواند توسعه یابد و اینکه چه تعداد از این جامعه مخاطب، پای منبر ثابت شما بوده و روی آن اصرار و تاکید داشته باشند به عنوان یک شاخص تلقی می شود.

وی تصریح کرد: اگر مخاطب جایی به لحاظ کمّی رشد نمی‌کند یا پراکنده شده و از شما دور می شوند باید علت آن ریشه یابی و آسیب شناسی شود که چرا جوانان، دختران و پسران از هر قشری، مدتی پای مباحث شما بوده و اکنون جدا شده است، دلیل آن چیست ، آیا تکراری بودن کار است، آیا درد دل را توجه نکردید و باید بررسی شود که چگونه می‌توان این گروه از مخاطبان را حفظ کرد.

رئیس ستاد کل نیروی های مسلح با تاکید بر اینکه تاثیر فضای مجازی بر جامعه و جوانان بسیار بالا است، افزود: بر همین اساس کارهای ارزشمندی در ابعاد گوناگون صورت گرفته است.

سرلشکر باقری به دستاوردهای حوزه مجازی که بخشی از آن در این نمایشگاه عرضه شده است هم اشاره کرد و گفت: برای من خیلی جذاب بود که توانستم از طریق هوش مصنوعی با بعضی از شهیدان که ۴۰ سال یا بیشتر گذشته مستقیم صحبت کنم یا زندگی آنها را به زبان و فیلم خودشان مشاهده کنم. با گنجینه های مختلف به طور مستقیم ارتباط برقرار کنم و از طریق همین نمایشگاه در راهیان نور حضور پیدا کنم و یادمان های مختلف را ببینیم و ابعاد مختلف جبهه را بازدید کنم یا در یادمان های شهدای سراسر کشور حضور پیدا کنم و همچنین توانستم اسناد و مدارک عملیات های دفاع مقدس از همین‌جا ورود و مطالعه کنم. 

وی ادامه داد: به همه مدیران بنیاد گفتم که باید تلاش خود را انجام دهند که جوانان و نوجوان به این مجموعه ها دسترسی پیدا کنند . چرا که با یک تلفن همراه ساده از هر جای کشور حضور در فضای گسترده مجازی قابل دسترسی و امکان پذیر است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: امکان ارتباط دو طرفه جوانان با مربیان و پیشکسوتان دفاع مقدس فراهم شده است و آنها می توانند سوالات و ابهامات را مطرح کنند و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هم باید برای فراگیر کردن مطالب دفاع مقدس در سطح فراتر از کشور تلاش کند و مطالب را به زبان های مختلف معرفی کند تا مشتاقان حقیقت در جهان به آن دسترسی پیدا کنند.

سرلشکر باقری در ادامه گفت: باید ارزش ها و ظرفیت های دفاع مقدس زنده، فعال و به‌روز شود و با استفاده از فضای مجازی و فناوری روز دنیا و جذاب، گره و پیوند بخورد که البته هزینه هم دارد که باید این هزینه را بپذیریم و لازم است بنیاد حفظ آثار ، آموزش و پرورش، وزارت علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد باید با همکاری یکدیگر این هزینه را تدبیر کنند و این کار انجام شود. 

وی افزود: اگر دانشجویان، دانش آموزان با استفاده از فناوری های جذاب با دفاع مقدس آشنا شود و به این حوزه ورود کنند و شما بتوانید ارتباط خود را با آنها ادامه دهید یک تحول عمیق در نسل جوان رقم می خورد از این رو باید تدابیر لازم در این زمینه اتخاذ شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به دیدار با رهبر انقلاب در سالگرد دفاع مقدس اظهار داشت: امسال رهبر معظم انقلاب در این جلسه فرمودند که قبلاً اگر در مورد کتاب صد برابر شدن را مطالبه شده امسال در همه فعالیت‌ها این حجم را مطالبه کردند و فرمودند که این عدد اغراق نیست این شدنی است یعنی هم گنجینه دفاع مقدس این ظرفیت، عمق و بزرگ را دارد که این چنین حجمی را انتظار داشته باشیم و هم استعدادهای موجود در کشور فوق العاده فراوان است، حوزه‌های کار متنوع و متکثر و متعدد است و اگر به درستی مدیریت کنیم به طور قطع می توانیم این کار را انجام دهیم.

 وی ادامه داد: نکته دیگری هم که رهبر انقلاب در این جلسه بر آن تاکید کردند برتری کیفیت بر کمیت است و اشاره کردند شما با حفظ کیفیت و استانداردهای اساسی باید تلاش کنید کار را کمی توسعه دهید بنابراین کیفیت نباید آسیب ببیند.

همایش سراسری بنیاد حفظ آثار ونشرارزش های دفاع مقدس روز دوشنبه با حضور فرماندهان ارشد نیروهای مسلح، مسئولان کشوری، هیات رئیسه، معاونان، روسای سازمان های تابعه و مدیران کل حفظ آثار ونشرارزش های دفاع مقدس استان های سراسر کشور برگزار شد.

هدف از برپایی این همایش تبیین سیاست ها، رویکردها و برنامه های توسعه و تحول در بنیاد حفظ آثار برای تاثیرگذاری و ماندگاری فعالیت ها و ترسیم نقشه راه و همچنین بررسی راهکارهای مناسب حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس است.

نمایشگاه دستاوردهای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در حوزه فضای مجازی که از روز شنبه - ۱۶ دی ماه - در محل ساختمان شهدای موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا شده تا ۲۰ دی ماه دایر است.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد