وحیدی: فرصت اعتراض برای داوطلبان انتخاباتی وجود دارد

کد خبر: 1267156

وزیر کشور با بیان اینکه هیات‌های اجرایی برای بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات تنها ۱۰ روز فرصت داشتند، گفت: این موضوع باعث شد، برای عده ای عدم احراز صلاحیت زده شود.

وحیدی:  فرصت اعتراض برای داوطلبان انتخاباتی وجود دارد

احمد وحیدی روز دوشنبه در حاشیه جلسه با استانداران سراسر کشور، با اشاره به مهلت هیأت‌های اجرایی برای بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس دوازدهم اظهار داشت: بیشتر از ۱۱ هزار نفر در هیات‌های نظارت تأیید صلاحیت شده‌اند و اکنون انتخابات وارد مرحله جدیدی شده است.

وی با تاکید بر اینکه هنوز فرصت برای اعتراض وجود دارد، اضافه کرد: کسانی که رد صلاحیت شده یا عدم احراز خورده‌اند، می‌توانند اعتراض کرده و مدارک خود را ارائه دهند.

وزیر کشور با بیان اینکه یک روزنامه خاص از صحبت‌های من درباره فرصت بررسی صلاحیت‌ها برداشت اشتباه کرده است، یادآور شد: هیأت‌های اجرایی برای بررسی صلاحیت‌ها ۱۰ روز فرصت داشتند و این زمان کمی بود؛ اما در قانون جدید انتخابات فرصت بیشتری برای بررسی صلاحیت‌ها در نظر گرفته شده است.

وحیدی ادامه داد: بر اساس قانون هیأت‌های اجرایی ۱۰ روز، هیأت‌های نظارت ۵۰ روز و شورای نگهبان ۳۰ روز فرصت بررسی دارند؛ بنابراین فرصت بررسی صلاحیت‌ها بیشتر شده است.

وی افزود: صرفا فرصت هیأت‌های اجرایی ۱۰ روز بود که آن‌ها شاید فرصت بررسی همه موارد را نداشتند و برای برخی، عدم احراز خورده بود. برای مثال عده ایبه دلیل ارائه نکردن مدارک پنج سال فعالیت خود، عدم احراز خورده‌اند ولی در ۵۰ روز بعدی فرصت ارائه این مدارک خود را داشتند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه اکنون فرصت اعتراض وجود دارد و شورای نگهبان برای بررسی اعتراضات ۳۰ روز فرصت دارد، عنوان کرد: برخی به اشتباه از سخنان من برداشت کرده‌اند که من یک جا گفته‌ام فرصت کم بوده و یک جا گفته‌ام فرصت کافی بوده است، رسانه ها باید به صحبت ها دقت کنند.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها