مجوز کمیسیون تلفیق بودجه برای انتشار اوراق مالی اسلامی جهت توسعه حمل و نقل عمومی

کد خبر: 1267207

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1403، گفت: در جلسه امروز این کمیسیون، به شهرداری‌های کشور و سازمان‌های تابعه اجازه داده شد که 30 همت اوراق مالی اسلامی جهت توسعه حمل و نقل عمومی و تأمین سرویس دانش‌آموزان دارای معلولیت و مناسب‌سازی دسترسی‌پذیری کلیه پایانه‌ها منتشر کنند.

 مجوز کمیسیون تلفیق بودجه برای انتشار اوراق مالی اسلامی جهت توسعه حمل و نقل عمومی

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۳ در تشریح مصوبات امروز این کمیسیون، گفت: کلیه حساب‌های فرعی دستگاه‌ها در سال آینده مسدود می‌شود. باید حساب‌های ریالی و ارزی در خزانه‌داری کل کشور نزد بانک مرکزی داشته باشند. با درخواست دولت برای جابجایی ردیف‌های هزینه‌ای در سال آینده مخالفت شد.

وی افزود: جهت توسعه اشتغال به ویژه کسب و کارهای کوچک و خانگی با اولویت مناطق محروم ۳۱ هزار میلیارد تومان از محل منابع عمومی بودجه و ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از تسهیلات قرض‌الحسنه نظام بانکی در اختیار این افراد حقوقی و حقیقی قرار می‌گیرد. همچنین باقیمانده استفاده نشده سال‌های گذشته هم به این مبلغ اضافه می‌شود.

زارع اظهار کرد: به شهرداری‌های کشور و سازمان‌های تابعه اجازه داده شد که 30 همت اوراق مالی اسلامی جهت توسعه حمل و نقل عمومی و تأمین سرویس دانش‌آموزان دارای معلولیت و مناسب‌سازی دسترسی‌پذیری کلیه پایانه‌ها منتشر کنند که بازپرداخت آن ۵۰ درصد برعهده دولت است و ۵۰ درصد برعهده شهرداری‌ها است.

وی ادامه داد: همچنین به شهرداری‌ها اجازه داده شد بابت حمل و نقل عمومی زیرساخت‌های شهری، نوسازی ناوگان  ماشین‌آلات مناطق محروم و مدیریت پسماند ۱۲ همت اوراق مشارکت با تضمین خودشان منتشر کنند که در اینجا ۳۰ درصد از آن از حواله‌ها پرداخت می‌شود و ۷۰ درصد خودِ شهرداری‌ها پرداخت می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۳ تصریح کرد: همچنین سقف تسهیلات مالی خارجی برای طرح‌های دولتی در سال ۱۴۰۳ معادل ۳ میلیارد یورو تعیین شد. برای تسریع در تأمین طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای، به‌ویژه در مناطق سردسیری به وزارت اقتصاد اجازه داده شد تا ۳۰ درصد آن طرح‌های تملک دارایی را از طریق اوراق مالی اسلامی و اسناد اعتباری پرداخت کند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها