روایتی تازه از زمان ماموریت ناوگروه ۸۶

کد خبر: 1267759

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: برخی کشورها از جمله فرانسه و آمریکا بحث تحریم ناو گروه ۸۶ را دنبال کردند اما همه این تحریم‍‌ها شکست خورد.

روایتی تازه از زمان ماموریت ناوگروه ۸۶

امیر دریادار شهرام ایرانی در دومین همایش ملی «تمدن دریایی- مسیر پیشرفت» که امروز در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: در زمان ماموریت ناوگروه ۸۶، یک ناو شکن در اندازه ناوشکن دنا در حال عبور از اقیانوس آرام، غرق شده بود و بسیاری با من تماس می‌گرفتند و می‌گفتند که ناو آمریکایی غرق شده است و شما این ماموریت را ادامه ندهید؛ اما ما ادامه دادیم و این کار بزرگ با خواست خداوند متعال انجام شد و حیرت جهانیان را در پی داشت.

وی با اشاره به مسائل پیش آمده در مسیر ناوگروه ۸۶ گفت: برخی کشور ها از جمله فرانسه و آمریکا بحث تحریم ناو گروه ۸۶ را دنبال کردند اما همه این تحریم‍ها شکست خورد.

وی با بیان این‌که « ما باید اقتصاد اقیانوسی را دنبال کنیم و این مهم با نقش‌آفرینی جوانان و به‌ویژه بانوان شدنی است» خاطرنشان کرد: امروز اگر ما در سکو و قله‌ای ایستاده‌ایم باید یادمان باشد که عامل اصلی مادران و بانوانی هستند که نه تنها سربازانی را برای توسعه کشور پروش می‌دهند، خود نیز وارد عرصه توسعه دریا شده و بدون هیچ ترسی از دریا به نقش آفرینی می‌پردازند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: رویکرد اسناد بالا دستی کشور بر توسعه دریامحور با تاکید بر نقش‌آفرینی جوانان در این عرصه تنظیم شده‌اند.

وی با تشکر از دولت و مجلس گفت: خوشبختانه دولت و مجلس در دوره جدید بسیار خوب عمل کرده‌اند؛ چراکه دریا عرصه‌ای است که یک کار گروه هماهنگ را می‌طلبد.

ایرانی با اشاره به بیات مقام معظم رهبری درباره اهمیت توسعه دریامحور تاکید کرد: امروز ما باید از اقتصاد دریامحور عبور کرده و به اقتصاد اقیانوس‍ها توجه کنیم و نگاهی به محدودیت‍ها نداشته باشیم و آینده را ببینیم. یک روز اندیشمندان آمریکایی می‌گفتند ایران هیچ گاه به سواحل اندونزی نمی‌رسند، اما امروز با توکل به خداوند متعال و دانش و تخصص بومی نه تنها اقیانوس آرام و اطلس بلکه دور دنیا را توانستیم با اقتدار عبور کنیم./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد