وزیر کشور:انتخابات یکی از مهم‌ترین فصول ‌دخالت در سرنوشت کشور است

کد خبر: 1268759

وحیدی ابراز امیدواری کرد با حضور پررنگ همه مدیران، معلمان و دانش آموزان رأی اولی و خانواده گسترده آموزش و ‌پرورش، شاهد مشارکت حداکثری در انتخابات امسال باشیم.

وزیر کشور:انتخابات یکی از مهم‌ترین فصول ‌دخالت در سرنوشت کشور است

وحیدی ابراز امیدواری کرد با حضور پررنگ همه مدیران، معلمان و دانش آموزان رأی اولی و خانواده گسترده آموزش و ‌پرورش، شاهد مشارکت حداکثری در انتخابات امسال باشیم.

احمد وحیدی وزیر کشور در همایش ملی مشترک وزارت آموزش و پرورش و کشور که به‌مناسبت هفته شوراهای آموزش و پرورش با تاکید بر اهمیت فرهنگ‌سازی در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، انتخابات را از مهم‌ترین مسئولیت‌های اجتماعی دانست.

وی افزود: انتخابات یکی از مهم‌ترین فصول ‌دخالت در سرنوشت کشور است که این همان احساس مسئولیت اجتماعی است که بر سرنوشت افراد و آینده کشور تاثیرگذار است و باید از دوران مدرسه مورد آموزش قرار بگیرد.

وزیر کشور ابراز امیدواری کرد با حضور پررنگ همه مدیران، معلمان و دانش آموزان رأی اولی و خانواده گسترده آموزش و ‌پرورش، شاهد مشارکت حداکثری در انتخابات امسال باشیم.

وحیدی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر برخی از مشکلات و مسائل اجتماعی گفت: این مسائل باید در دوران مدرسه شناسایی و اصلاح شوند و در اجرای این امر باید جدیت و مراقبت مستمر داشت.

وی، دوران مدرسه را زمان مناسب آموزش معارف و مهیا ساختن مسیر خودشناسی برشمرد و ادامه داد: هدف اصلی انقلاب اسلامی انسان‌سازی و سعادت بشری است.

وزیر کشور عنوان کرد: اگر مسیر خودشناسی به‌درستی طی شود افراد جامعه از هویت‌های اصیل ایرانی و اسلامی دور نخواهند شد و در نتیجه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی برطرف خواهد شد.

وحیدی با بیان اینکه هویت‌های قدرتمند در فضای آموزش و پرورش رشد می‌یابد، اضافه کرد: قدرتمند ساختن هویت بومی، راه حل تقابل با تهاجماتی است که از منجلاب بی‌هویتی غربی به سمت ما سرازیر است.

اهمیت آموزش ارزش‌های اجتماعی از دوران کودکی از مسائل دیگری بود که وزیر کشور در سخنان خود برآن تاکید کرد و افزود: ارزش‌های اجتماعی اگر از دوران کودکی به شکلی مطلوب در مدارس آموزش داده شوند بی‌شک در نظم و انضباط اجتماعی تاثیر به‌سزایی خواهد داشت.

وحیدی مدرک‌گرایی و متعاقب آن آموزش با محوریت کنکور را از مصائب این حوزه دانست و افزود: خوشبختانه در این دولت برای برون‌رفت از این مشکل اقداماتی انجام شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشرفت‌هایی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، اظهارداشت: افزایش توطئه‌های دشمنان ناشی از همین پیشرفت‌هاست.

وزیر کشور در پایان خطاب به وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: وزارت کشور به شکل تمام عیار در خدمت پیشرفت اهداف عالیه آموزش و پرورش است و این امر را از فرایض اصلی خود می‌داند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها