واشنگتن: تأسیسات آمریکا در عراق هدف قرار نگرفت

کد خبر: 1268905

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا بامداد سه‌شنبه گفت که گزارش‌های مربوط به حملات موشکی به شمال عراق و سوریه را دریافت کرده و در حال بررسی هستند.

واشنگتن: تأسیسات آمریکا در عراق هدف قرار نگرفت

«آدرین واتسون» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا بامداد سه‌شنبه گفت که گزارش‌های مربوط به حملات موشکی به شمال عراق و سوریه را دریافت کرده و در حال بررسی هستند.

واتسون در مصاحبه با شبکه «المیادین» مدعی شد: «هیچ پرسنل یا تاسیسات آمریکایی در [حملات موشکی ایران] هدف قرار نگرفت و ما با مقامات ارشد عراق و منطقه کردستان در تماس بوده‌ایم».

طبق این گزارش، وی همچنین ادعا کرد: «ما به ارزیابی وضعیت ادامه می‌دهیم، اما نشانه‌های اولیه حاکی از آن است که این مجموعه‌ای از حملات غیردقیق بوده است».

 

 

ساعتی پیش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای از انهدام مقرهای جاسوسی و تجمع گروهک‌های تروریستی ضد ایرانی در منطقه با موشک‌های بالستیک در نیمه‌شب سه‌شنبه خبر داد.

شبکه «ای‌بی‌سی»‌ نیز بامداد سه‌شنبه به نقل از یک منبع امنیتی عراقی گزارش داد که ۸ مکان در نزدیکی کنسولگری آمریکا در أربیل هدف این حملات موشکی قرار گرفتند.

شورای امنیتی منطقه کردستان عراق بامداد سه‌شنبه مدعی شد که تهران، از توجیه و بهانه غیرضروری برای حمله موشکی به أربیل استفاده کرد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها