هشدار امیرعبداللهیان: تاریخ نتانیاهو به پایان آمده است

کد خبر: 1268991

وزیر امور خارجه ایران در پی حمایت‌های بی شائبه آمریکا از جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، خطاب به همتای آمریکایی خود گفت که تاریخ نتانیاهو به پایان آمده است.

هشدار امیرعبداللهیان: تاریخ نتانیاهو به پایان آمده است

در پی حمایت‌های مالی و لجستیکی آمریکا از رژیم صهیونیستی در حملات به غزه که همچنان ادامه دارد، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حسین امیرعبداللهیان خطاب به همتای آمریکایی گفت که سرنوشت خود را به سرنوشت نتانیاهو گره نزند.

وی دوشنبه ۲۵ دی ماه در نشست خبری مشترک با همتای هندی خطاب به آنتونی بلینکن با بیان اینکه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بنیامین نتانیاهو با پرونده‌های مختلفی در سرزمین‌های اشغالی و تل‌آویو مواجه است، عنوان کرد که «تاریخ نتانیاهو به پایان آمده است».

نخست‌وزیر کنونی رژیم اسرائیل که به گفته خودش و بسیاری از تحلیلگران به دنبال طولانی کردن جنگ غزه است، در یکصد روز گذشته علیرغم جنایاتی که مرتکب شد ولی نتوانست به اهدافی که اعلام کرده بود دست یابد. آنچنانکه مقامات کنونی و سابق این رژیم هم به این موضوع اذعان دارند. رهبر احزاب مخالف کابینه این رژیم یائیر لاپید در اظهاراتی در این باره عنوان کرد که نتانیاهو صلاحیت اداره اسرائیل را ندارد و کابینه‌اش صلاحیت «مدیریت جنگ» را ندارد و ما را به سوی فروپاشی اقتصادی سوق می‌دهد.

از سوی دیگر، رئیس سابق ستادکل ارتش رژیم صهیونیستی یائیر گولان هم در این باره با بیان اینکه نتانیاهو صلاحیت تصمیم‌گیری را ندارد، گفت که اسرائیل در حال تجربه «بدترین دوران از نظر بحران رهبری» است.

وزیر خارجه ایران با ذکر این نکته که بارها به مقامات آمریکایی گفته شده که راه‌حل در جنگ نیست، گفت که پس از عملیات طوفان الاقصی به مقامات کاخ سفید‌ اعلام شد که «دست خود را به خون مردم بیگناه غزه آلوده نکنید.»

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها