اهتمام ایران برای ایجاد سازوکارهای مرتبط با تضمین امنیت انرژی

کد خبر: 1269309

وزیر امور خارجه در دیدار با رئیس مجمع جهانی اقتصاد به اهتمام ایران برای ایجاد سازوکارهای مرتبط با تضمین امنیت انرژی اشاره کرد.

 اهتمام ایران برای ایجاد سازوکارهای مرتبط با تضمین امنیت انرژی

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه که در داووس سوئیس حضور دارد در ادامه رایزنی‌هایش با مقامات شرکت کننده، امروز (چهارشنبه) ۲۷ دی ماه با «بورگه برنده» رئیس مجمع جهانی اقتصاد در حاشیه این اجلاس دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار در خصوص تحولات جهانی و منطقه‌ای و نیز تعاملات فیمابین بحث و تبادل نظر شد.

امیرعبداللهیان در این ملاقات ضمن تشکر از بورگه برنده برای دعوت به عمل آمده به منظور شرکت در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد در داووس، برخی ابتکارات و زمینه‌‌های مشترک همکاری را در حوزه‌های اقتصادی و امنیت انرژی مورد اشاره قرار داد.

وی همچنین به تشریح تحولات غزه و جنایات رژیم صهیونیستی و حمایت آمریکا از آن پرداخت و حمایت ایران از تلاش‌ها برای جلوگیری از گسترش دامنه جنگ و بازگشت ثبات و آرامش به منطقه را مورد تأکید قرار داد.

امیرعبداللهیان همچنین به تلاش‌های ایران برای رفع برخی نگرانی‌ها در منطقه و جهان از جمله به اهتمام ایران برای ایجاد سازوکارهای ناظر بر تضمین امنیت انرژی پرداخت و از مجمع جهانی اقتصاد دعوت کرد در این تلاش‌ها مشارکت کند.

بورگه برنده نیز با تشکر از حضور وزیر امور خارجه ایران در نشست داووس، گفت که همه تلاش‌ها باید متوجه جلوگیری از گسترش بحران غزه باشد.

وی ضمن اشاره به اهمیت ایران به عنوان یک بازیگر مهم در ترتیبات منطقه‌ای و جهانی، آمادگی خود و همکارانش را برای بررسی راه‌های همکاری در حوزه امنیت انرژی اعلام کرد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها