ادعای آمریکا درباره عملیات‌های ضد تروریستی اخیر ایران

کد خبر: 1269374

وزارت خارجه آمریکا، که خود بزرگترین ناقض حاکمیت کشورهای جهان بوده و هم‌اکنون به اشغالگری در خاک سوریه مشغول است، مدعی شد که حملات موشکی ایران به مقر گروه‌های تروریستی، حاکمیت سه کشور را نقض کرده است.

 ادعای آمریکا درباره عملیات‌های ضد تروریستی اخیر ایران

«متیو میلر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه چهارشنبه مدعی شد که حملات موشکی ایران به مقر گروه‌های تروریستی، حاکمیت سه کشور را نقض کرده است.

میلر طی نشست خبری روزانه در وزارت خارجه آمریکا، که خود بزرگترین ناقض حاکمیت کشورهای جهان بوده و هم‌اکنون به اشغالگری در خاک سوریه مشغول است، این عملیات‌های ایران را محکوم کرد.

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، وی درباره جنگ غزه نیز گفت: «ما مشکلات پیش روی سازمان ملل در ارسال کمک به نوار غزه را می‌پذیریم و به کار برای حل این موضوع ادامه می‌دهیم».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه با هشدار به ارتش یمن درباره احتمال حملات تجاوزکارانه بیشتر علیه این کشور، مدعی شد: «حمله به کشتی‌های غیرنظامی غیرمسلح در جنوب دریای سرخ هیچ ارتباطی با آنچه در غزه رخ می‌دهد ندارد».

میلر با ادعای اینکه آمریکا به دنبال تشدید تنش‌ها در دریای سرخ نیست، افزود: «ما در تلاش برای افزایش بازدارندگی علیه حوثی‌ها هستیم بدون اینکه کمک‌هایی که به یمنی‌ها می‌رسد به خطر بیافتد».

شامگاه چهارشنبه بود که «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد واشنگتن نام جنبش انصارالله یمن را به فهرست سازمان‌های اصطلاحاً «تروریستی» این کشور بازگردانده است.

دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در واکنش به این اقدام آمریکا، آن را فاقد ارزش دانست و گفت که یمن سال‌هاست در محاصره آمریکا قرار دارد.

بامداد پنجشنبه همچنین سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که نیروی دریایی این کشور، با تعدادی موشک به یک کشتی آمریکایی در خلیج عدن حمله و آن را مورد اصابت دقیق قرار داد.

فارس

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد