واکنش کنعانی به اقدام آمریکا در تروریستی خواندن انصارالله

کد خبر: 1269423

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اقدام دولت آمریکا در قرادادن نام انصارالله در فهرست سازمان‌های «تروریستی» گفت: آمریکا با تروریستی خواندن جنبش انصارالله، بار دیگر نشان داد که مایل به اصلاح سیاست‌های غلط و مخرب خود در منطقه نیست.

واکنش کنعانی به اقدام آمریکا در تروریستی خواندن انصارالله

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اقدام دولت آمریکا در قرادادن نام انصارالله در فهرست سازمان‌های «تروریستی» مورد ادعای واشنگتن را محکوم کرد و آن را اقدامی تحریک کننده و در راستای تکمیل نقش حمایتی آمریکا از جنایت‌های رژیم کودک کش صهیونیستی دانست.

کنعانی افزود: انصارالله و ملت یمن صرفا به دلیل حمایت از ملت مظلوم فلسطین مورد خشم و غضب آمریکا قرار گرفته است، هر چند این اقدام غیرسازنده آمریکا هیچ تاثیری در اراده ملت یمن در حمایت از مردم مظلوم غزه نخواهد داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه حمایت نامحدود آمریکا از رژیم شرور صهیونیستی به عنوان منفورترین تشکیلات تروریستی جهان را مهمترین عامل بی ثباتی در منطقه غرب آسیا و حوزه راهبردی دریای سرخ دانست و اضافه کرد: آمریکا اگر در اظهار نگرانی نسبت به ثبات و امنیت در منطقه صداقت دارد، دست از حمایت از جنایات جنگی و نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه بردارد.

کنعانی دولت آمریکا را فاقد وجاهت اخلاقی و هرگونه صلاحیت حقوقی برای قضاوت نسبت به دیگران دانست و افزود: دولت آمریکا باید به عنوان حامی جنایات جنگی رژیم تروریستی صهیونیستی، پاسخگوی جهانیان باشد.

وی افزود: آمریکا با تروریستی خواندن جنبش انصارالله، بار دیگر نشان داد که مایل به اصلاح سیاست‌های غلط و مخرب خود در منطقه نیست و همچنان بخشی از مشکلات و بی ثباتی‌ها در منطقه است.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز گذشته به وقت محلی اعلام کرد که واشنگتن مجدد حوثی‌ها را به عنوان یک گروه تروریستی جهانی می‌شناسد.

سالیوان گفت: در واکنش به حملات و تهدید‌های ادامه دار، آمریکا انصارالله که با عنوان حوثی‌ها نیز شناخته می‌شوند را در فهرست تروریستی جهان قرار داد./ تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد