ارسال پیام مکتوب رئیس‌جمهور اریتره برای رئیس‌جمهور ایران

کد خبر: 1269807

وزیر امور خارجه اریتره در حاشیه اجلاس سران جنبش عدم تعهد در دیدار محمد مخبر پیام کتبی رئیس جمهور این کشور به رئیس جمهور کشورمان را به معاون اول رئیس جمهور تقدیم کرد.

 ارسال پیام مکتوب رئیس‌جمهور اریتره برای رئیس‌جمهور ایران

وزیر امور خارجه اریتره در حاشیه اجلاس سران جنبش عدم تعهد در دیدار محمد مخبر پیام کتبی رئیس جمهور این کشور به رئیس جمهور کشورمان را به معاون اول رئیس جمهور تقدیم کرد.

وزیر امور خارجه اریتره در حاشیه اجلاس سران جنبش عدم تعهد در دیدار با محمد مخبر ضمن تقدیم پیام کتبی رئیس جمهور این کشور به آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، بر علاقمندی اریتره برای توسعه تعاملات سیاسی و اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران در این دیدار ضمن ابراز ناخرسندی از عدم توسعه روابط میان دو کشور برغم  وجود زمینه ها و ظرفیت‌های بسیار خوب موجود در ایران و اریتره، بر ضرورت افزایش تلاشها برای تقویت و ارتقای سطح روابط فی‌مابین تاکید کرد.

 مخبر با تجلیل از مواضع و پشتیبانی قاطعانه اریتره از مردم مظلوم فلسطین در سایه سکوت و بی عملی مجامع بین‌المللی، خواستار نقش آفرینی و مشارکت فعال همه کشورها و ملتهای آزاده و با وجدان برای توقف جنایت جنگی و نسل کشی در غزه شد.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه همسویی جمهوری اسلامی ایران و اریتره را از جمله زمینه های بسیار خوب موجود برای ارتقا سطح روابط میان دو کشور و موجب هم آهنگی بیشتر مواضع مشترک عنوان کرد و گفت: البته ارتقای سطح روابط اقتصادی و تجاری که پشتیبان روابط سیاسی است، مد نظر ما است و جمهوری اسلامی ایران نیز برای انتقال تجربیات و اشتراک ظرفیتهای خود با اریتره در حوزه های مختلف صنعتی، کشاورزی و علم و فناوری آمادگی دارد.

مخبر همچنین حفظ امنیت آبراهه‌های بین المللی را راهبرد اصولی و ثابت جمهوری اسلامی ایران برشمرد و بر ضرورت همگرایی بیشتر کشورهایی ساحلی دریای سرخ برای مقابله با تجاوزگری آمریکا و برخی کشورهای غربی در این منطقه تاکید کرد.

«عثمان صالح محمد» نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از دیدار و گفتگو با دکتر مخبر، با تاکید بر علاقمندی کشورش برای افزایش سطح روابط با جمهوری اسلامی ایران تا سطح استراتژیک و راهبردی، تقویت روابط فیمابین را نیازمند افزایش روابط دیپلماتیک و تبادل هیئت های عالیرتبه دو کشور دانست.

وزیر امور خارجه اریتره در ادامه با بیان اینکه کشورش قویا از حق مردم فلسطین برای تعیین سرنوشت حمایت می‌کند، افزود: ما نه تنها از مردم فلسطین حمایت می کنیم بلکه در مبارزه آنها با جنایتگری و نسل کشی رژیم صهیونیستی در کنار آنها ایستاده ایم، چرا که رژیم صهیونیستی را رژیمی وابسته به آمریکا می دانیم که سالهاست کشور و مردم ما را با تحریم های یکجانبه و ظالمانه رنج داده و بر روی تمامی موازین حقوق بشری پا گذاشته است.

عثمان صالح محمد همچنین ضمن محکومیت تجاوزگری امریکا و انگلیس در دریای سرخ بر ضرورت حفظ امنیت مسیرهای کشتیرانی و آبراهه‌های بین المللی تاکید کرد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها