تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

کد خبر: 1269953

۳۷ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکری کتبی به وزیر کشور بر ضرورت تسریع در ساماندهی اتباع خارجی تاکید کردند.


تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

 احمد نادری در جلسه علنی نوبت دوم امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی، تذکرات کتبی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

 تذکر پرویز اوسطی نماینده قروه به همراه ۱۵ نفر از نمایندگان به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: لزوم تسریع در شروع و اتمام طرح‌های مرتبط با آن وزارتخانه در شهرستان‌های قروه و دهگلان قبل از شروع فصل سرما. همچنین تذکر به همراه ۱۶ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم تسریع در تخصیص اعتبارات سهم آبخیزداری استان کردستان مصوب سفر رئیس جمهور.

تذکر جعفر قادری نماینده شیراز به همراه ۲۸ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور، وزرای راه و شهرسازی و کشور: لزوم تسریع در تامین لوکوموتیو و واگن مسافری و باری برای متروهای شهرها و راه آهن.

تذکر مهدی عسگری نماینده کرج به همراه ۳۶ نفر از نمایندگان به وزیر تعاون: لزوم تسریع در ایجاد و راه اندازی سامانه اطلاعات بهره‌مندی ایرانیان با توجه به پایان یافتن مهلت قانونی.

تذکر کمال حسین پور نماینده پیرانشهر به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از بی عدالتی آموزشی به خصوص در شهرستان‌های محروم و مرزی کشور. همچنین تذکر به رئیس جمهور: ضرورت دقت در دهک‌بندی خانوارها و رسیدگی فوری به اعتراض مردم در این حوزه.

تذکر عباس مقتدایی نماینده اصفهان به همراه ۳۵ نفر از نمایندگان به وزیر امور اقتصادی و دارایی: ضرورت تعیین تکلیف واجدین شرایط دریافت سهام عدالت و سایر مشمولین.

تذکر غلامعلی کوهساری نماینده آزادشهر به همراه ۱۳ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم تسریع در تخصیص اعتبارات    طرح‌های عمرانی شهرستان‌های آزادشهر و رامیان از سفر اول رئیس جمهور.

تذکر سید محمد مولوی نماینده آبادان به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: ضرورت استقرار دفاتر و نمایندگی پست در شهر اروندکنار. همچنین تذکر به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: ضرورت اقدام فوری برای رفع نواقص آنتن‌دهی در روستاهای   شهرستان آبادان.

تذکر محمد کعب عمیر نماینده شوش به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت برنامه‌ریزی برای جذب نیروهای پیش دبستانی و نهضتی جهت جبران کمبود معلم در شهرستان‌های شوش و کرخه.

تذکر کیومرث سرمدی واله نماینده اسدآباد به همراه ۱۶ نفر از نمایندگان به وزیر کشور: ضرورت پاسخگویی در خصوص طرح‌های عمرانی و اعتبارات تخصیص یافته به شهرستان اسدآباد در سفر اول رئیس جمهور به استان همدان.

تذکر محمد کعب عمیر نماینده شوش به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: لزوم تقویت زیرساخت‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان‌های شوش و کرخه.

تذکر حسین گودرزی نماینده دورود به همراه ۳۱ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت بررسی مجدد پرونده افراد تعلیق شده تحت عنوان کد ۱۹ در روند جذب پذیرفته شدگان آزمون جذب معلم سال جاری.

تذکر جعفر قادری نماینده شیراز به همراه ۲۶ نفر از نمایندگان وزیر جهاد کشاورزی: لزوم همکاری با مالکان زمین‌ها واقع در حریم شهرها برای استفاده از کاربری‌های تعیین شده توسط شورای عالی معماری و شهرسازی.

تذکر مهدی عسگری نماینده کرج به همراه ۳۶ نفر از نمایندگان به وزیر کشور: ضرورت تسریع در ساماندهی اتباع خارجی به ویژه با توجه به بروز حساسیت در افکار عمومی.

تذکر حبیب الله دهمرده نماینده زابل به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم اقدام در خصوص بکارگیری ناظرین جهاد کشاورزی. همچنین تذکر به وزیر بهداشت و درمان: لزوم تسریع در تأمین نیروی متخصص برای استان سیستان و بلوچستان.

تذکر احمد راستینه هفشجانی نماینده شهرکرد به همراه ۲۲ نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت تخصیص زمین مسکن ویلایی در قالب مسکن ملی در استان چهارمحال و بختیاری.

تذکر عباس مقتدایی نماینده اصفهان به همراه ۳۳ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم افزایش سهمیه تعداد افراد توانخواه در نوبت برای دریافت حق پرستاری از مراکز بهزیستی.

تذکر سید سلمان ذاکر نماینده ارومیه به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح: ضرورت تأمین بودجه و افزایش حقوق نیروهای مسلح شاغل و بازنشسته.

تذکر جعفر قادری نماینده شیراز به همراه ۲۸ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر کشور: لزوم تسریع و ابلاغ آیین‌نامه  وصول عوارض موضوع ماده  ۸ قانون درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها.

تذکر پرویز اوسطی نماینده قروه به رئیس جمهور: لزوم تسریع در برگشت حقوق‌های دولتی معادن سهم دو شهرستان قروه و دهگلان قبل از اتمام فصل فعالیت‌های عمرانی. همچنین تذکر به همراه ۱۵ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم باز طراحی، اصلاح مسیر و ساماندهی جاده حادثه‌خیز خروجی میدان شهید مدنی شهر قروه به سمت سنندج.

تذکر مهدی عسگری نماینده کرج به همراه ۳۲ نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت: لزوم ارائه گزارش در خصوص الزام ثبت‌ اساسنامه و سهامداران موسسات پزشکی در اداره ثبت شرکت‌ها.

تذکر جواد نیک‌بین نماینده کاشمر به همراه ۲۷ نفر از نمایندگان به وزرای تعاون، بهداشت و درمان، جهاد کشاورزی: لزوم تسریع و تسهیل اعطای مجوز کسب و کار روستاییان.

تذکر جواد نیک‌بین نماینده کاشمر به همراه ۲۶ نفر از نمایندگان به وزیر صنعت: لزوم جلوگیری از واسطه‌گری در واردات ماشین‌آلات حفاری معادن.

تذکر کمال حسین‌پور نماینده پیرانشهر به رئیس جمهور: ضرورت ترمیم حقوق کارمندان و بازنشستگان در نیمه دوم سال با توجه به تورم اقتصادی کشور.

تذکر احمد راستینه نماینده به همراه ۲۳ نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت: لزوم رسیدگی فوری به فوت ۶ نوزاد در بیمارستان شهرکرد در مهرماه سال جاری.

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر به همراه ۴۳ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: ضرورت تسریع در تصویب آیین‌نامه  اجرایی قانون نقل و انتقال سوابق بیمه با کسور بازنشستگی بین صندوق‌های بازنشستگی و تجمیع سوابق بیمه‌ای اشخاص.

تذکر ولی الله فرزانه به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اوضاع نابسامان آرد در کشور به خصوص در شهرستان های نور و محمودآباد.

تذکر پرویز اوسطی و ۱۷ نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی؛ در خصوص ضرورت بهره برداری از راه آهن قروه و دهگلان همزمان با افتتاح مسیر ریلی همدان به سنندج.

تذکر محمدصالح جوکار و تعداد ۳۷ نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص ضرورت ثبات در قیمت نهاده های کشاورزی و لزوم بازنگری در افزایش ۴۰ درصدی قیمت کود شیمیایی.

تذکر غلامعلی کوهساری و تعداد ۳۲ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش در مورد ضرورت حل مشکل کمبود معلم در سطح کشور

تذکر سید سلمان ذاکر به وزیر ورزش و جوانان؛ تکمیل خانه جوان ارومیه و همچنین تذکر به وزیر کشور در خصوص نظارت بر شهرداری ارومیه در ارائه خدمات فاضلاب، همچنین به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص ضرورت ساخت کانون مداحان در مراکز استان ها از جمله ارومیه.

تذکر سید محمد پاک مهر به وزیر آموزش و پرورش؛ ضرورت در تسریع پاداش پایان خدمت بازنشستگان. همچنین در مورد ضرورت تداوم خدمت نیروهای خرید خدمات.

تذکر کمال حسین پور به رئیس جمهور؛ ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای کنترل قیمت کالاهای اساسی به ویژه گوشت قرمز.

تذکر رسول فرخی میکال به وزیر اقتصاد؛ لزوم افتتاح شعب بانک کشاورزی در منطقه پیرکوه شهرستان سیاهکل، همچنین به وزیر جهاد کشاورزی؛ ضرورت اقدام عملیاتی برای خرید برنج و چای در استان گیلان.

تذکر محمد مهدی زاهدی به وزیر جهاد کشاورزی؛ لزوم بازنگری در افزایش قیمت ۲۵ درصدی کود.

تذکر مهدی عسگری به وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ ضرورت نظارت جدی و ارائه گزارش در خصوص نحوه عرضه سه خودروساز بزرگ کشور.

تذکر محمدرضا صباغیان بافقی به وزیر آموزش و پرورش؛ ضرورت برقراری عدالت آموزشی، همچنین در مورد لزوم افزایش بودجه مدارس دولتی و فراهم کردن تجهیزات و امکانات بدون نیاز دریافت کمک از اولیای دانش آموزان.

تذکر جواد نیک بین و تعداد ۲۵ نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش؛ لزوم اتخاذ تصمیمات سلیقه ای و ممانعت از بازنشستگی غیرقانونی فرهنگیان.

تذکر سید محمد پاک مهر به وزیر کشاورزی در مورد ضرورت تامین سوخت کافی برای ادوات کشاورزی.

تذکر پرویز اوسطی و ۳۵ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ به منظور رسیدگی به افزایش قیمت انواع کود شیمیایی با توجه به شروع سال زراعی جاری.

تذکر جبار کوچکی نژاد و تعداد ۲۰ نفر از نمایندگان به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی؛ لزوم رعایت قانون در واگذاری شرکت های شستا.

تذکر جعفر قادری و تعداد ۲۶ نفر از نمایندگان به وزیر اقتصاد و دارایی؛ به منظور ضرورت کمک به افزایش سپرده تسهیلات برای استان های پایین تر از متوسط کشوری.

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی و تعداد ۱۹ نفر از نمایندگان به وزیر صمت؛ لزوم جلوگیری از فروش شرکت چینی با توجه به ممنوعیت معامله شدن توسط مراجع ذیصلاح.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها