فرصت رقابت بهتر با تأیید صلاحیت هزار نفر دیگر

کد خبر: 1270085

سخنگوی شورای نگهبان: هزار نفر از نامزد‌هایی که در مرحله قبل از سوی هیئت‌های نظارت صلاحیت‌شان تأیید یا احراز نشده بود در بررسی شورای نگهبان صلاحیت‌شان احراز و مورد تأیید قرار گرفت

فرصت رقابت بهتر با تأیید صلاحیت هزار نفر دیگر

سخنگوی شورای نگهبان از تأیید صلاحیت بیش از هزار داوطلب انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مرحله بررسی صلاحیت‌ها در این شورا خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، دکتر هادی طحان‌نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان در جمع اصحاب رسانه از تأیید صلاحیت بیش از هزار داوطلب انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مرحله بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان خبر داد: این تعداد افراد در مرحله قبل از سوی هیئت‌های نظارت صلاحیت‌شان تأیید یا احراز نشده بود که در بررسی در شورای نگهبان صلاحیت‌شان احراز و مورد تأیید قرار گرفت.

سخنگوی شورای نگهبان با تأکید بر اینکه هنوز بررسی صلاحیت‌ها در مرحله شورای نگهبان به پایان نرسیده است، گفت: بر اساس قانون، اعضای شورا در این مرحله شخصا به بررسی شکایات می‌پردازند و اکنون اعضای شورای نگهبان در حال بررسی اعتراضات داوطلبانی هستند که صلاحیت‌شان در هیئت‌های نظارت رد شده بود یا احراز نشده بود. وی افزود: فق‌ها و حقوقدانان عضو شورای نگهبان در این مرحله پرونده‌های داوطلبان را بررسی می‌کنند و در صورتی که نیاز باشد با داوطلبان تماس می‌گیرند یا آن‌ها را به ملاقات حضوری دعوت می‌کنند و دفاعیات و پاسخ‌های آن‌ها را دریافت می‌کنند. این اقدامات به صورت شبانه روزی در حال انجام است و ادامه دارد. دکتر طحان‌نظیف گفت: مهلت بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان ۳۰ روز است که این بررسی‌ها حدود ۲۰ روز دیگر ادامه خواهد داشت.

سخنگوی شورای نگهبان پیشتر در یک گفت‌وگوی تلویزیونی از تأیید صلاحیت بیش از ۱۱ هزار نفر نامزد انتخابات مجلس در هیئت‌های نظارت انتخابات خبر داده بود.

منبع: روزنامه جوان

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها