هفتمین دادگاه منافقین؛ فروش اطلاعات هسته‌ای توسط منافقین

کد خبر: 1270326

هفتمین جلسه دادگاه منافقین آغاز و نماینده دادستان گفت: در یک سند امنیتی که توسط آمریکایی‌ها منتشر شده، منافقین نه تنها به دنبال آشوب سازی‌اند، بلکه می‌توانند به عنوان نفوذی واشنگتن باشند.

هفتمین دادگاه منافقین؛ فروش اطلاعات هسته‌ای توسط منافقین

هفتمین جلسه بزرگ‌ترین دادگاه منافقین با حضور خانواده قربانیان ترور به صورت علنی برگزار شد.

این دادگاه در دادگستری استان تهران در مجتمع قضائی امام خمینی و شعبه ۱۱ دادگاه کیفری برگزار و قاضی دادگاه حجت‌الاسلام والمسلمین دهقان و مستشاران دادگاه مرتضی تورک و امین ناصری است.

در این دادگاه به اتهامات ۱۰۴ متهم حقیقی و یک متهم حقوقی از منافقین رسیدگی می‌شود.

در جلسه امروز قاضی در ابتدای دادگاه با اشاره به رعایت اصل ۳۵ قانون اساسی گفت: طبق این اصل بارها اعلام کرده‌ایم که در همه دادگاه‌ها طرفین حق دارند برای خود وکیل انتخاب کنند و اگر توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشند برای آنها وکیل انتخاب می‌شود و طبق مواد ۳۴۶ و ۳۴۸ و ۳۸۴ و ۳۸۶ قانون آئین دادرسی کیفری این دادگاه در خصوص اتهامات انتسابی به متهمان پرونده نظر به عدم معرفی وکیل اقدام به تعیین وکیل تسخیری کرده است. بار دیگر اعلام می‌کنم انتخاب وکیل تسخیری برای متهمان نافی حق آنها برای انتخاب وکیل نیست‌.

فرصت دفاع، توبه و عفو وجود دارد

وی افزود: این دادگاه خطاب به متهمان اعلام می‌کند سال‌های طولانی است که در خارج از ایران در حال زندگی هستید. نظر به تشکیل این دادگاه، به عنوان رئیس دادگاه اعلام می‌کنم حسب کیفرخواست صادره اتهامات متهمان با یکدیگر در یک درجه نیست و فرصت دفاع در برابر نماینده دادستان و وکلای شکات را دارید و این زمان بسیار مهمی است تا برای احقاق حق و بررسی شکایات شکات در مقام متهم ولی با حق کامل آزادی انتخاب وکیل در جلسات حاضر باشید و چنانچه نسبت به اتهامات دفاع یا اشکالی دارید بیان کنید.

حجت‌الاسلام والمسلمین دهقان ادامه داد: آنچه که امروز به قانون مجازات و آئین دادرسی کیفری در دادگاه‌های ایران اجرا می‌شود به لحاظ ظرافت و دقت و حسب مطالعات تطبیقی قوانین ایران در جایگاه بالاتری نسبت به قوانین دیگر کشورها وجود دارد.

وی ادامه داد: نهادهای ارفاقی و تعلیقی در اثبات اتهامات و جرایم در قانون آئین دادرسی کیفری ایران به عنوان الزام و اجبار پیشروی قضات دادگاه‌های کیفری قرار دارد و آئین دادرسی هم در شعب کیفری یک و دو و هم در دادگاه‌های انقلاب الزامی است. این دادگاه به عنوان شعبه ۱۱ کیفری یک و با صلاحیت مضاعف آنکه صلاحیت رسیدگی به جرایم دادگاه انقلاب است، ملزم به رعایت آئین دادرسی کیفری در رسیدگی به اتهامات است.

وی تاکید کرد: این دادگاه اعلام می‌کند زمان آن رسیده به این آوارگی پایان دهید و به مردم و ملت خود اعتماد کنید و همچنان که از اعضای شما علی رغم اثبات برخی از جرایم مورد عفو قرار گرفتند به کشور بازگردید. با این اعتماد به ملت و انقلاب مانند بسیاری دیگر از شما که امروزه در میان ملت هستند و عفو شدند و به مردم خود اعتماد کرده‌اند و از این اردوگاه‌ها جدا شده‌اند و در زیر سایه این حاکمیت زندگی می‌کنند و فرزندان و مادر و پدران خود را می‌بینند لذا خطاب به زنان و مردان متهم در این پرونده و دیگران که مستقر در آن اردگاه‌ها هستند، می‌گویم وقت آن رسیده که فرزندان خود را در آغوش بگیرید و مهر بورزید و به کشور و خاک خود بازگردید و بستگان خود را بببنید و همچنان که دادگاه‌های ایران و مردم و انقلاب نشان دادند حتی اگر در پروسه رسیدگی جرمی اثبات شود، عفو و توبه بعد از آن پیش روی محکومین هست، هرچند این دادگاه در مقام رسیدگی به اتهامات است.

اگر متهمان خود را بی گناه می‌دانند حاضر شوند و دفاع کنند

وی ادامه داد: اگر متهمان خود را بی گناه می‌دانند حاضر شوند و دفاع کنند و به آوارگی پایان دهند و اگر خود را گناهکار می‌دانند و اتهامات انتسابی را بخود منتسب می‌دانند با توجه به ظرفیت قانون‌مجازات در خصوص بخشیدن و پذیرفتن توبه در قانون ایران وجود دارد، امیدوار باشند و بازگردند.

وی خطاب به تمام قضات کشورهای دیگر گفت: طبق احکام نورانی اسلام قاعده‌ای در فانون مجازات گنجانده شده که حتی اگر متهمی جرم انتسابی را بپذیرد و اعتراف کند قضات دادگاه این اعتراف را نشانه پشیمانی او خواهند دانست و برای این محکوم تا بخشش کامل و پذیرش توبه او امکان قانونی وجود دارد. آنچه که در قانون مجازات تحت توبه وجود دارد غیر از نظام آزادی مشروط و تعلیق بعد از اجرای مجازات و غیر از تعلیق ساده است. توبه و پذیرش آن ایجاد یک امکان برای محکومین است و محکومینی که دادگاه با بررسی‌هایی که انجام‌می دهد بخشش او را تاثیرگذارتر از مجازات او می‌داند.

وی تاکید کرد: از مهمترین آثار احکام کیفری، ایجاد بازدارندگی و بازگشت محکوم به جامعه است یعنی با ارتکاب یک جرم تمام درها به روی یک محکوم بسته نشود و تمام فرصت‌ها از او گرفته نشود. امروز به عنوان یک قاضی به تمام قضات دنیا اعلام می‌کنم در تمام مکاتب جرم شناسی تمام اندیشمندان به دنبال این هستند که در عین رعایت عدالت و دفاع از حق مظلوم و شاکی، متهم هم‌مجازات شود و هم دیگر به سراغ جرم نرود و هم به سوی جامعه بازگردد و جامعه او را بپذیرد. این امکانات در نهاد توبه در قانون مجازات اسلامی گنجانده شده است و جمع کردن این ۵ رکن مهمترین پرسش پیش روی جرم‌شناسان و اندیشمندان حقوق جزای دنیاست که هم‌مجازات اعمال شود و هم بازدارنده باشد و هم‌حقوق متهم‌رعایت شود. آنچه که دنیا تا امروز طی کرده نتوانسته پاسخ دقیقی به جمع این ۵ رکن بدهد لذا نهاد توبه در قانون مجازات اسلامی پاسخ این سوال است و برای احراز آن طی شرایط و تشریفاتی را لازم می‌داند. توبه با توجه به آنکه برای محکوم است و از نوآوری‌های قانون مجازات است در قانون مجازات گنجانده شده است زیرا نهاد توبه در حقوق بین المللی کیفری دنیا ناشناخته است و آنچه که نماینده دادستان در جلسه قبل اعلام‌کرد این بود که توبه برخی از اعضای کادر مرکزی متهم این پرونده پذیرفته شده و به آنها فرصت مجدد داده شده است‌.

وی با بیان اینکه نظام‌های قضائی در دنیا با توبه آشنا نیستند، گفت: آنچه که نظام‌های قضائی طی می‌کنند تحت عنوان نهادهای ارفاقی است و نهایت نهاد ارفاقی در دنیا در نظام آزادی مشروط در تعلیق مجازات و تخفیفات در قبال محکوم دیده شده است و برای تبیین نهاد توبه که در قانون مجازات اسلامی بیان شده، توجه به این نکته ضروری است که توبه بالاترین نهاد ارفاقی است هرچند از نهاد ارفاقی عبور کرده است.

وی افزود: متهمین این پرونده با بررسی تجربه دیگرانی مانند خود در دادگاه‌های جمهوری اسلامی بار دیگر مانند دیگر اعضا که به دادگاه‌های اسلامی اعتماد کردند و بازگشتند و دادگاه‌ها هرانچه از قانون و ارفاقات آن بود اعمال کردند، حاضر شوند و اگر خود را بی‌گناه می‌دانند دفاع کنند و اگر خود را گناهکار می‌دانند باز حاضر شوند.

قاضی دهقانی از نماینده دادستان درخواست کرد تا در جایگاه قرار گرفته و ادامه کیفرخواست را قرائت کند.

فرمانده شاخه اصفهان منافقین محاکمه شد

حسین دادخواه متهم ردیف ۷۱ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده قبل از انقلاب، جذب گروهک منافقین شده و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به عنوان مسؤول شاخه اصفهان، اقدام به فعالیت می‌کرد.

در ادامه و در مقطع فاز نظامی تشکیلات، وی به شاهرود متواری و مسؤولیت اجرایی پایگاه منافقین را در آنجا برعهده می‌گیرد. وی که در تاریخ ۲۹ آذر ۱۳۶۱ در یک قرار تشکیلاتی در شاهرود، با نام مستعار رضا حدادی، با کلت، نارنجک و قرص سیانور، دستگیر و به تهران اعزام شده بود، در تاریخ ۱۴ بهمن ۱۳۶۱، در مسیر انتقال مجدد به شاهرود، در راه آهن تهران، از دست مأموران فرار کرده و به خارج از کشور متواری می‌شود.

نامبرده سپس به عراق رفته و در شاخه نظامی منافقین، با سمت معاونِ مسوولِ تیمِ تروریستی، سازماندهی می‌شود. گفتنی است وی در اکثر تحرکات منافقین در غرب کشور، شرکت فعال داشته و مدتی نیز به عنوان عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت فعالیت می‌کند.

در قتل عمد (شهادت) سید محمدحسن بهشتی‌نژاد، حسین دادخواه و مرتضی فخار، مسؤولیت شناسایی هدف ترور (شهید بهشتی‌نژاد)، آدرس و ساعات تردد نامبرده و همچنین اعلام این اطلاعات به عوامل ترور، را برعهده داشته‌اند.

بدین نحو که در این اقدام تروریستی، اعضای یک تیم پنج نفره در سال ۱۳۶۰، به درب منزل نامبرده مراجعه و به بهانه دادن نامه، به سمت او شلیک می‌کنند که منجر به قتل (شهادت) وی و کودک خردسال همراهش شده و اعضای تیم ترور نیز، پس از آن موفق به فرار می‌شود.

منبع مالی منافقین در هلند چه کسی است؟

فاطمه داوران متهم ردیف ۷۲ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است.

نامبرده در سال ۱۳۶۳، هوادار گروهک شده و در سال ۱۳۶۴ به همراه همسرش که یکی از اعضای منافقین و فعال در بخش سیمای نفاق است به آلمان رفته و در تشیکلات، به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

وی در حال حاضر، به عنوان رکن اصلیِ تامینِ مالیِ تروریسم در شاخه هلند گروهک، شناخته می‌شود.

دیگر فعالیت‌ها و مسوولیت‌های او شامل عضو شورای رهبری گروهک، یکی از مسؤولین جذب نیرو، رئیس بخش پذیرش گروهک در سال ۱۳۷۶، مسؤول بخش کانادا و انگلستان منافقین، عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت، یکی از مسؤولین ستاد تبلیغات گروهک در سال‌های ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۰، شرکت در عملیات تروریستی- نظامیِ فروغ جاویدان و عضو هیئت اجرایی تشکیلات

نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۳۰/۶-۲۰۰۲ است.

افسر امنیتی قرارگاه تروریستی اشرف ۳ چه کسی است؟

حسین ربوبی خبوشانی متهم ردیف ۷۳ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده قبل از انقلاب، با منافقین آشنا، جذب گروهک شده و شروع به فعالیت می‌کند. متعاقباً وی در سال ۱۳۶۰، از کشور متواری و به مقر اشرف در عراق ملحق می‌شود و در آنجا فعالیت خود را در ستاد منافقین، در بخش فنی، امنیت، نظامی و جمع آوری اطلاعات ادامه می‌دهد.

شایان ذکر است که وی یکی از کادرهای اصلی ستاد داخله منافقین بوده که در سازماندهی افراد نفوذی به منظور انجام عملیات‌های تروریستی در ایران، نقش فعال داشته است.

گفتنی است مسؤولیت یکی از مقرهای نظامی و ارتباطات گروهک در سال ۱۳۶۴، از دیگر فعالیت‌ها و سمت‌های وی به شمار می‌رود.

نامبرده در حال حاضر یکی از کادرهای مرکزی، عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت و افسر امنیت در آلبانی بوده که در بخش اطلاعات و تأمین مالی تریسمِ گروهک، فعالیت می‌کند.

وی تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۵۰۴/۶-۲۰۰۲ است.

چگونه منافقین از زنان قاتل ساخت؟

سپیده ابراهیمی متهم ردیف ۷۴ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است.

نامبرده در آمریکا جذب گروهک منافقین شده و در زمان عملیات تروریستی- نظامیِ فروغ جاویدان، به عراق اعزام می‌شود. گفتنی است وی در آن عملیات، از ناحیه دست راست، مورد اصابت تیر قرار گرفته و به همین دلیل نیز انگشتانش از کار می‌افتد.

سپیده ابراهیمی در مشارکت با مریم حاج خانیان، مهرافروز پیکرنگار و ژیلا دیهیم، یکی دیگر از عوامل اصلی تشکیل، طراحی، سازماندهی و هدایت تیم ترورِ شهید اسداله لاجوردی و نتیجتاً شهادت و به تعبیر حقوقی، قتل عمد این شهید والا مقام محسوب می‌شود.

گفتنی است در آن اقدام تروریستی، اصغر رئیس اسماعیلی و زین العابدین مسعودی به شهادت یا به تعبیر حقوقی به قتل رسیده و اصغر دهقان فاضلی نیز مجروح می‌شود. در ضمن نامبرده در حال حاضر یکی از مسؤولین اصلی ستاد داخله است.

دیگر فعالیت‌ها و مسوولیت‌های او شامل شرکت در عملیات‌های تروریستی- نظامیِ چلچراغ و فروغ جاویدان، معاون مسؤول در شاخه نظامی گروهک بین سال¬های ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۱، عضو شورای رهبری در سال ۱۳۷۲

بازجو- شکنجه‌گر اعضای مساله‌دار از دیدگاه گروهک و طراح اقدامات تروریستی خمپاره‌زنی در داخل کشور و مسؤول آموزش در ستاد داخله نفاق، ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۵۲۳/۶-۲۰۰۲ است.

مسؤول آموزش نفوذی‌ها در گروهک منافقین

بیژن رحیمی متهم ردیف ۷۵ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است.

نامبرده پس از پیروزی انقلاب، در فازهای غیررسمی و رسمی نظامی منافقین در تهران، مسؤولیت شورای اجتماعی و بخش نفوذی‌های ستاد مرکزی را برعهده می‌گیرد. متعاقباً وی در سال ۱۳۶۲ از کشور خارج و ابتدا به فرانسه و سپس به عراق منتقل شده و در شاخه‌ی نظامی این گروهک تروریستی، به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

نامبرده سپس به عضویت شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت درآمده و مدتی نیز (در سال ۱۳۶۸)، حفاظت فیزیکی ساختمان رجوی و مدتی هم به عنوان محافظ وی، فعالیت می‌کند.

از دیگر مسوولیت‌های او می‌توان به فعالیت در بخش اطلاعات گروهک و همچنین هدایت نفوذی‌های منافقین در داخل کشور اشاره کرد. نامبرده در چارت داخلی تشکیلات، عضو هیأت اجرایی بوده و در حال حاضر نیز در قسمت اطلاعات منافقین به عنوان نیروی محبوبه جمشیدی، فعال است.

ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۵۷۷/۶-۲۰۰۲ است.

گروهک تروریستی منافقین به دنبال آشوب در ایران است

در ادامه دادگاه وزیری نماینده دادستان اظهار کرد: در یک سند امنیتی که توسط آمریکایی‌ها منتشر شده است؛ گروهک تروریستی منافقین با جمع آوری اطلاعات از داخل ایران نه تنها به دنبال آشوب سازی است بلکه به دولت آمریکا برای فشار بیشتر به تهران کمک می‌کند.

وی افزود: در این سند اشاره شده است که گروهک تروریستی منافقین می‌تواند به عنوان عامل نفوذی و جاسوسی نقش مهمی برای واشنگتن بازی کند.

مسؤول شاخه نفاق در اسکاندیناوی کیست؟

آزاده رضایی متهم ردیف ۷۶ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده زوجه محمد مهدی کتیرایی (یکی از اعضای رده بالای گروهک) و از اعضای شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت است.

از جمله فعالیت‌ها و مسوولیت‌های او شامل فعالیت در قسمت روابط بین‌الملل گروهک، مسؤول شاخه منافقین در آمریکا، هلند و حوزه اسکاندیناوی، مسؤول پشتیبانی و تدارکات شاخه نظامی در عملیات تروریستی- نظامی مروارید، از معاونین اجرایی مرکزیت گروهک در سال ۱۳۶۴ و فعالیت در قسمت خارجی نفاق از سال ۱۳۷۲ به بعد ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۷۷/۶-۲۰۰۲ است.

محاکمه مسؤول تخلیه تلفنی منافقین

هادی روشن روانی متهم ردیف ۷۷ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده در سال ۱۳۴۸ بعد از آشنایی با مجید شریف واقفی، به عضویت گروهک منافقین درآمده و در سال ۱۳۵۷ طی مأموریتی از طرف تشکیلات، برای مدتی به انگلستان می‌رود.

هادی روشن روانی همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی، برای مدتی در ایران مانده و تشکیلات نفاق را در همدان پایه‌گذاری می‌کند. از جمله فعالیت‌ها و مسوولیت‌های وی شامل، مسؤول بخش اطلاعات گروهک در طول سال‌های ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۳ و همچنین در عراق، شرکت در عملیات تروریستی- نظامیِ فروغ جاویدان و از جمله هادیان اقدامات تروریستی منافقین در سال‌های ۱۳۶۰ و ۱۳۶۱ است. نامبرده هم اکنون از عناصر کادر تخلیه تلفنی گروهک و همچنین فعال در بخش اطلاعات منافقین است.

ضمناً مشارالیه تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۸۸/۶-۲۰۰۲ است.

مسؤول پذیرش منافقین

محمد سادات دربندی متهم ردیف ۷۸ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده در سال ۱۳۴۷ جذب منافقین شده و در سال ۱۳۴۹ از اعضای تیم عملیاتی منافقینی بوده که در ربودن هواپیمای ایرانی، شرکت داشته است. گفتنی است محمد سادات دربندی، در حال حاضر عضو کادر مرکزی گروهک نفاق بوده و در عملیات‌های تروریستی علیه کشورمان، نقش فعالی داشته است.

از جمله فعالیت‌ها و مسوولیت‌های وی شامل مسؤول پذیرش منافقین طی سال‌های ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۴، عضو رده مرکزیت نفاق در سال ۱۳۶۴، عضویت در هیأت اجرایی گروهک، شرکت در عملیات‌های تروریستی- نظامیِ منافقین با سمت مسؤول تیم از جمله در عملیات فروغ جاویدان، مسؤول تشیکلات نفاق در کانادا طی سال‌های ۱۳۷۰ و ۱۳۷۱، معاون پرسنلی شاخه نظامی منافقین در سال ۱۳۷۲ و مسؤول قسمت خروجی گروهک در سال ۱۳۷۳ (مربوط به افرادی که خواهان خروج از تشکیلات هستند.)

ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۵۰۶/۶-۲۰۰۲ است.

مسؤول آموزش تیم‌های عملیاتی و تروریستی ستاد داخله

فریدون سلیمی متهم ردیف ۷۹ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده در سال ۱۳۵۷ به عضویت منافقین درآمده و مقطعی نیز در آلمان، مأمور به فعالیت‌های تشکیلاتی بوده است.

دیگر فعالیت‌ها و مسوولیت‌های وی شامل مسؤول اجرایی منافقین در سال ۱۳۵۸، مسؤول بخش حفاظت گروهک در سال ۱۳۶۰، شرکت در سلسله عملیات‌های مرزی در کردستان عراق در سال ۱۳۶۰، شرکت در عملیات‌های تروریستی - نظامیِ آفتاب، چلچراغ و فروغ جاویدان، مسؤول تیم تروریستی در شاخه نظامی گروهک در سال‌های ۱۳۶۸ و ۱۳۶۹، مسؤول آموزش شاخه نظامی منافقین در سال ۱۳۷۴ و مسؤول آموزش تیم‌های عملیاتی و تروریستی ستاد داخله طی سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰ است.

وی در حال حاضر مسؤول توجیه اعضای جداشده در آلبانی است.

ضمناً نامبرده تابعیت کشور آمریکا را دارا بوده و تحت تعقیب اینترپل و دارای اعلان قرمز به شماره A-۱۲۵/۱-۲۰۰۹ است.

مسؤولیت لجستیک قرارگاه تروریست‌ها در آلبانی

عباس شاکری متهم ردیف ۸۰ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده پس از پیروزی انقلاب، جذب گروهک تروریستی منافقین شده و ضمن حضور در شهر تهران، به مداوای عناصر عملیاتی- تروریستیِ نفاق می‌پردازد. متعاقباً در سال ۱۳۶۰، وی به منطقه کردستانِ عراق متواری شده و پس از تشکیل یگان رزم، در این بخش سازماندهی می‌شود. گفتنی است نامبرده در سال ۱۳۶۷، در عملیات تروریستی- نظامیِ چلچراغ (در منطقه عمومی مهران)، شرکت کرده و سپس به فرانسه اعزام و در مقر مرکزی گروهک، ارسال اقلام مورد نیاز به کشور آلبانی را پیگیری می‌کند.

ضمناً نامبرده در حال حاضر در پاریس مستقر بوده و به آلبانی نیز تردد دارد.

آموزش اطلاعاتی منافقین در استخبارات عراق

سهیلا شعبانی متهم ردیف ۸۱ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده در سال ۱۳۶۳ به صورت غیرقانونی از ایران به عراق متواری شده و در قسمت اطلاعات منافقین مشغول به کار می‌شود. وی دوره‌های بازجویی و ضد اطلاعات را در استخبارات عراق گذرانیده، همچنین آموزش‌های نظامی مختلفی مانند رانندگی تانک را فرا گرفته و به همین علت نیز در شاخه نظامی منافقین به عنوان یکی از مسؤولان دسته، به کارگیری می‌شود.

دیگر فعالیت‌ها و مسوولیت‌های وی شامل عضویت در شاخه نظامی گروهک در مقر بدیع‌زادگان، شرکت در عملیات‌های تروریستی- نظامیِ مروارید، فروغ جاویدان و چلچراغ، مسؤول بازجویی و شکنجه افراد مساله‌دار از دیدگاه گروهک، عضو تشکیلات نفاق در آلمان بین سال‌های ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶، مسؤول اطلاعات و امنیت نفاق و مسؤول روابط تشکیلات در سال ۱۳۹۲ است. وی در حال حاضر نیروی بخش اصلی ستاد در آلبانی است.

ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۸۰/۶-۲۰۰۲ است.

عملیات تروریستی مروارید توسط چه کسانی سازماندهی شد

احمد شکرایی متهم ردیف ۸۲ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده در سال ۱۳۵۳ جذب گروهک تروریستی منافقین شده و سپس در قسمت‌های اجرایی، حفاظت و نظامی تشکیلات فعالیت کرده و در برهه‌ای نیز سازماندهی تظاهرات و تجمعات غیرقانونی را بر عهده داشته است.

وی همچنین ضمن هدایت برخی عملیات‌های تروریستی گروهک در تهران طی سال‌های ۱۳۶۰ و ۱۳۶۱، در اواسط سال ۶۱ از کشور متواری و پس از سازماندهی در یگان رزم، به عنوان محافظ مسعود و مریم رجوی، در گروهک به فعالیت می‌پردازد. در ادامه وی به عنوان مسؤول تیم، در اکثر عملیات‌های تروریستی- نظامی حضور داشته و در سال ۱۳۶۹، در قامت مسؤول، در عملیات تروریستی- نظامیِ مروارید (نسل کشی اکراد عراق)، شرکت می‌کند.

به طور کلی فعالیت‌ها و مسوولیت‌های وی شامل مسؤول تیم تروریستی در شاخه نظامی منافقین از اعضای ابتدایی مرکزیت تشکیلات، هادی بسیاری از اقدامات تروریستیِ گروهک منافقین در داخل کشور و مسؤول تأمین امکانات تشیکلات نفاق در پاریس است. ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۹۹/۶-۲۰۰۲ است.

گوینده رادیو نفاق کیست؟

سهیلا صادق متهم ردیف ۸۳ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده قبل از انقلاب، از طریق برادر بزرگ‌تر خود (به نام ناصر) با گروهک آشنا و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به فعالیت خود ادامه داده و در فاز نظامی، به خارج از کشور متواری و به مقر منافقین ملحق می‌شود. وی مدتی گوینده رادیو نفاق بوده و مقطعی نیز به عنوان یکی از اعضای دفتر رجوی، در پاریس مشغول به فعالیت بوده است.

دیگر اقدامات و مسوولیت‌های او شامل مسؤول کمیسیون در شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت، مسؤول تیم تروریستی در شاخه نظامی گروهک، عضویت در هیأت اجرایی تشکیلات در سال ۱۳۶۴، معاون پرسنلی شاخه نظامی نفاق در سال ۱۳۷۰ و عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت است. وی در حال حاضر از نفرات مهم ستاد داخله نفاق در آلبانی است.

ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۸۱/۶-۲۰۰۲ است.

طاهره ضیایی متهم ردیف ۸۵ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، جذب گروهک منافقین شده و اقدام به فعالیت در راستای اهداف نفاق می‌کند.

وی پس از اعلام فاز مسلحانه، از کشور متواری و در عراق، به شاخه نظامی منافقین ملحق می‌شود. گفتنی است نامبرده در عملیات‌های مختلف نظامی- تروریستیِ گروهک علیه شهروندان ایران، شرکت داشته و در حال حاضر نیز عضو شورای رهبری منافقین است. ضمناً طاهره ضیایی پیش از این، پناهندگی کشور آمریکا را اخذ کرده و در حال حاضر نیز تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۸۴/۶-۲۰۰۲ است.

مهره مورد اعتماد مسعود رجوی محاکمه شد

کبری طهماسبی متهم ردیف ۸۶ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است.

وی در سال ۱۳۵۵ به منافقین پیوسته و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، فعالیت خود را در راستای اهداف تشکیلات ادامه می‌دهد. نامبرده فعالِ در امور اداری، پرسنلی و پشتیبانی این گروهک ترریستی بوده که مورد اعتماد شخص مسعود رجوی و تشکیلات منافقین است. از جمله فعالیت‌ها و مسوولیت‌های وی شامل مسؤول سرویس به اصطلاح اجتماعی رادیو نفاق، مسؤول شاخه نظامی منافقین در سال ۱۳۶۹، شرکت در همه عملیات‌های تروریستی- نظامیِ گروهک با سمت مسؤول از جمله عملیات مروارید، عضو شورای رهبری منافقین، معاون اول ستاد داخله و مشارکت در اعزام تیم‌های تروریستی نفاق به داخل کشور است همچنین وی در حال حاضر از عناصر کادر مرکزی منافقین است.

ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۵۰۰/۶-۲۰۰۲ است.

محافظ مریم و مسعود رجوی در پادگان تروریستیِ اشرف

رقیه عباسی متهم ردیف ۸۷ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. نامبرده در سال ۱۳۵۸ جذب منافقین شده و در راستای اهداف گروهک، به فعالیت می‌پردازد. پس از ورود تشکیلات به فاز نظامی و اوج گرفتن اقدامات تروریستی در سال ۱۳۶۰، وی از کشور متواری و به مقر نفاق در عراق ملحق می‌شود.

نامبرده مدتی مسؤولیت حفاظت از مریم و مسعود رجوی را برعهده داشته و در حال حاضر نیز عضو کادر رهبری، شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت و مسؤول پشتیبانی گروهک در آلبانی (زیر مجموعه زهره اخیانی) است. دیگر فعالیت‌ها و مسوولیت‌های او شامل مسؤول شاخه نظامی نفاق در مقر کوت در سال‌های ۱۳۷۷ و ۱۳۷۸، مسؤول مقرِ هادیِ تیم‌هایِ اعزامی برای خمپاره‌زنی در داخل کشور و بازجو - شکنجه‌گر تشکیلات تروریستی است.

ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۱۳۲/۱-۲۰۰۹ است.

زهره عطریانفر متهم ردیف ۸۸ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. وی در سال ۱۳۵۸، پس از ازدواج با محمد جواد قدیری، جذب منافقین شده و اقدام به فعالیت در راستای اهداف گروهک می‌کند. نامبرده پس از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی، از کشور متواری و از طریق مرز کردستان، به مقر نفاق در عراق ملحق می‌شود. زهره عطریانفر در سال ۱۳۸۱، همراه مریم رجوی به اروپا رفته و ضمن حضور مستمر در دفتر و تیم وی، در حال حاضر نیز از اعضای کادر مرکزی منافقین است.

از دیگر فعالیت‌ها و مسوولیت‌های آن شامل عضویت در شورای مرکزی گروهک، حضور فعال در برنامه‌های نشست خاص کادر مرکزی و نشست حوض و عضویت در شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت است

ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۶۵/۶-۲۰۰۲ است.

مسئول ستاد داخله منافقین در آلبانی

مهری علیقلی متهم ردیف ۸۹ در دادگاه رسیدگی به جرایم گروهک تروریستی منافقین است. از جمله فعالیت‌ها و مسوولیت‌های او شامل مسؤول آموزش شاخه نظامی نفاق، معاون تیم نظامی- تروریستی در سال ۱۳۷۳ و عضویت در شورای رهبری گروهک در سال ۱۳۷۴ است همچنین نامبرده در حال حاضر از مسؤولین ستاد داخله گروهک در آلبانی است.

ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۱۲۷/۱-۲۰۰۹ است.

در پایان قاضی دادگاه ختم جلسه امروز را صادر کرد.

تشکیلات موسوم به مجاهدین خلق (معروف به گروهک منافقین)، مسعود رجوی، مریم قجر عضدانلو (معروف به مریم رجوی)، مهدی ابریشمچی، زهره اخیانی، فهیمه اروانی، مهدی براعی، مژگان پارسیایی، زهرا مریخی آهنگر کلایی، محمد علی توحیدی خانیکی، علی خدایی صفت، مهدی خدایی صفت، عباسعلی داوری فیضی پور آذر، سید مجید سید المحدثین، صدیقه حسینی، محمد طریقت منفرد، مهوش سپهری، قدسی خرازیان، مهناز سلیمانیان، محسن سیاه کلاه، مریم فضل مشهدی، بهشته شادرو، ژیلا دیهیم، ابوالقاسم رضایی، حمیرا حجتی امامی، محمود عطایی کاریزی، گلنار جواهری ساعتچی، مهریان حاجی نژاد، مرتضی اسماعیلیان مارنانی، دولت نوروزی منجیلی، زهرا بخشایی، محمد حیاتی، نیکو خائفی اشکذری، عذرا علوی طالقانی، جمیله ابریشم چی، محمود قجر عضدانلو، بدری پورطباخ و محمد جواد قدیری مدرسی از متهمان در این پرونده هستند.

فرهاد الفت، رؤیا احمدی موسوی، بهزاد نظیری، فرشته یگانه، معصومه بلورچی، یاسر جهان نژادی، فائزه خیاط حصاری محمدی، صالح رجوی، محمد سادات خوانساری، پرنیان سرآمد، حکیمه سعادت نژاد، حمیده شاهرخی امیری، ثریا شهری، پروین صفایی، محمود فخارزاده، عشرت محبت کار، علیرضا معدنچی، عباس میناجی مقدم، حمیدرضا اسحاقی، علیرضا امام جمعه، اسدالله اوسطی، فاطمه آدرسی، مصطفی آسیفی، زهره بنی جمالی، محمود بنی هاشمی، اسدالله بهرامی، علیرضا بهرامی، عزیز اله پاک نژاد، مهرافروز پیکر نگار، مریم حاج خانیان، احمد حنیف نژاد، پرویز خزایی، حسین دادخواه و فاطمه داوران از دیگر متهمان در این پرونده هستند.

حسین ربوبی خبوشانی، سپیده ابراهیمی، بیژن رحیمی، آزاده رضایی، هادی روشن روانی، محمد سادات دربندی، فریدون سلیمی، عباس شاکری، سهیلا شعبانی، احمد شکرائی، سهیلا صادق، مهران صادق، طاهره ضیایی، کبری طهماسبی، رقیه عباسی، زهره عطریانفر، مهری علیقلی، مرتضی فخار، سید اسدالله فقیه دزفولی، ایرج فیض بوسجینی، پرویز کریمیان سیچانی، احمد گلپایگانی، فرید ماهوتچی حسینی، مهدی مددی الموسوی، سید محمود احمدی علون آبادی، سید جواد احمدی علون آبادی، اسماعیل مرتضایی، محمود معیری، رقیه ملک محمدی، حسن نظام الملکی، نسرین نظری علی آبادی، علی هادی زاده و الله کرم هوشنگی متهمان در این پرونده هستند.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها