سردار سلامی: قوی‌بودن در گرو «اقتدار علمی» یک جامعه است

کد خبر: 1270397

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: راز و رمز هر جامعه‌ای، قوی‌بودن است و قوی‌بودن دقیقاً در گرو اقتدار علمی یک جامعه است.

سردار سلامی: قوی‌بودن در گرو «اقتدار علمی» یک جامعه است

سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در اجلاسیه دانشگاه حکمت بنیان که در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد، اظهار کرد: خداوند به گونه‌ای ذهن انسان را خلق کرده که تمام شکوه خلق عالم را درک کند که مفهوم این مساله این است که اگر ما بخواهیم کشور بزرگی در عالم شویم، باید از طریق وسعت‌یابی ذهن باشد.

وی با بیان اینکه هر جامعه‌ای به اندازه مجموع مساحت ذهنی خود بزرگ می‌شود، گفت: نمی‌شود جغرافیایی کشور را گسترش داد اما وقتی همه ذهن‌ها از یک انتگرال گرفته می‌شود و مساحت ذهنی جامعه به دست می‌آید، آن مساحت ذهنی تعیین‌کننده عظمت و شکوه یک ملت خواهد بود.

سردار سلامی گفت: نکته بعدی اینکه ما یک تجربه قوی ۴۵ ساله داریم و آن، اینکه در جغرافیای سیاسی عالم، نامی از کشورهای ضعیف نیست؛ راز و رمز هر جامعه‌ای، قوی‌بودن است و قوی‌بودن دقیقاً در گرو اقتدار علمی یک جامعه است.

فرمانده کل سپاه گفت: اگر ما بخواهیم یک شخصیت مرتفع و رفیع در نظام بین‌الملل داشته باشیم، فقط با علم ممکن است. علم، تراز شخصیت کشورها را رفعت می‌بخشد.

سردار سلامی گفت: علم، غنای کشورها را توسعه می‌دهد. علم، قدرت کشورها را درخشان می‌کند و ما می‌خواهیم با علم به غنا، قدرت، شخصیت و منزلت برسیم و این یعنی تمدن جدید؛ ما می‌خواهیم کشورمان مرکز و گرانیگاه تولد تمدن جدید اسلام باشد که اساس آن، علم است. علم، هنر و فرهنگ ارکان اصلی یک تمدن است.

وی با بیان اینکه ما می‌خواهیم فضیلت‌هامان را با علم توسعه دهیم و شما رؤسای دانشگاه‌ها بیرق‌داران این حرکت هستید و باید پیش بروید، گفت: من به عنوان خادم سپاه، اعلام می‌کنم همه اجزای سپاه در خدمت دانشگاهیان هستند؛ آنجایی که شما می‌توانید از دستاوردهای علمی و فناورانه سپاه برای رشد علمی جامعه جوان استفاده کنید، ما خادم شما هستیم.

سردار سلامی گفت: هر دانشگاه یا مؤسسه‌ای اگر بخواهد اساتید یا دانشجویانش را به مراکز علمی سپاه یا مراکز فناورانه سپاه بیاورد تا آنها فرایند تبدیل علم به فناوری را مشاهده کنند، این کار را انجام می‌دهیم.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها