دوحه: بهترین راه رفع اختلاف‌نظرها با ایران گفت‌وگو است

کد خبر: 1270432

سخنگوی وزارت خارجه قطر ضمن اعلام حمایت از تمامی اقدامات منطقه‌ای برای کاهش تنش در دریای سرخ، دوباره تاکید کرد که بهترین راه برای رسیدگی به اختلاف‌نظرها با ایران گفت‌وگو است.


دوحه: بهترین راه رفع اختلاف‌نظرها با ایران گفت‌وگو است

ماجد الانصاری، سخنگوی وزارت خارجه قطر امروز سه‌شنبه در کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد: نهمین گروه از زخمی‌های غزه را منتقل کردیم، به این ترتیب تعداد کل آنهایی که از نوار غزه منتقل شدند، به بیش از ۵۰۰ تن رسید.

الانصاری گفت: ما با همکاری فرانسه نزدیک به ۱۱ تُن کمک‌های پزشکی از جمله دارو برای صهیونیست‌های بازداشت شده را وارد غزه کردیم.

سخنگوی وزارت خارجه قطر تاکید کرد که این کشور بر این باور بوده و هنوز هم هست که پایان تنش در منطقه با پایان جنگ در غزه مرتبط است.

او گفت: با علم بر اینکه تنش موجود در منطقه با جنگ در غزه در ارتباط است، از تمامی اقدامات منطقه‌ای با هدف کاهش تنش در دریای سرخ حمایت می‌کنیم.

الانصاری همچنین گفت: بارها تاکید کردیم که بهترین راه برای رسیدگی به اختلاف‌نظرها با ایران گفت‌وگو است.

الانصاری با اشاره به اینکه تلاش‌ها برای میانجیگری در غزه ادامه دارند و بسیاری از اطلاعات منتشر شده نادرست هستند، گفت: تاکید می‌کنیم باید انگیزه‌ای واقعی برای روند صلحی که مساله فلسطین اصل و اساس آن است، وجود داشته باشد.

سخنگوی وزارت خارجه قطر افزود: تنشی که در غزه وجود دارد بر میانجیگری‌ها برای پایان دادن به بحران تاثیر گذاشت.

او ادامه داد: وارد مذاکرات و بحث‌ و گفت‌وگوهای جدی میان دو طرف بحران در غزه شدیم، اما شرایط در آنجا در حال تغییر است.

همچنین الانصاری گفت: میانجیگری‌ها و مذاکرات با تمامی طرف‌ها ادامه داشته و متوقف نشدند، ما برای برقراری آتش‌بسی پایدار در غزه تلاش می‌کنیم.

این مسؤول وزارت خارجه قطر در ادامه گفت: اختلال در ارتباطات در غزه و نرسیدن کمک‌ها به این منطقه بر میانجیگری‌ها تاثیر می‌گذارد.

او تاکید کرد: ما به ایفای نقش‌ خود در میانجیگری میان تمامی طرف‌ها جهت توقف جنگ در غزه ادامه می‌دهیم.

الانصاری با اشاره به تداوم جنگ در غزه تنها موجب افزایش خسارت‌ها خواهد شد، گفت: نمی‌توان مانع‌تراشی در انتقال کمک‌ها به نوار غزه را پذیرفت و جامعه بین‌الملل باید بر اسرائیل فشار بیاورد.

سخنگوی وزارت خارجه قطر افزود: افرادی هستند که درباره میانجیگری‌های کشور قطر دروغ‌هایی می‌سازند، اما تا زمانی که فرصتی برای برقراری صلح وجود دارد، این مساله هرگز ما را از تلاش‌هایمان منصرف نخواهد کرد و تلاش‌های ما بر برقراری آتش‌بس فراگیر در غزه و تضمین کمک‌رسانی‌ها به آن متمرکز هستند.

او در پایان تاکید کرد: اینکه مسؤولان اسرائیلی در صحبت‌هایشان، کوچاندن ساکنان غزه را موضوعی ساده در نظر می‌گیرند، پوچ است و نباید درباره آن سکوت کرد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد