وکیلی در گفت‌وگو با «فردا» :

فضای سردرگمی در بیانیه جبهه اصلاحات پررنگ بود

کد خبر: 1270506

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: فضای سردرگمی در جبهه اصلاحات پررنگ بود که این به عدم داشتن نامزد و عدم تصمیم تشکیلاتی بر می گردد.

فضای سردرگمی در بیانیه جبهه اصلاحات پررنگ بود

گروه سیاست سایت فردا: جبهه اصلاحات بیانیه ای صادر و موضع رسمی خود را در قبال انتخابات مجلس اتخاذ کرد؛ در این بیانیه تأکید شده است که اصلاحات نمی تواند در رقابت پیش رو مشارکت کند اما سئوال این است که واقعا این موضع نهایی و قطعی اصلاح طلبان خواهد بود.

محمدعلی وکیلی در گفتگو با خبرنگار سیاسی فردا درباره رویکرد انتخاباتی جریان اصلاحات گفت: از ابتدا به دلیل بدعت «پیش ثبت نام» سبد نامزدهای اصلاحات در انتخابات ضعیف شکل گرفت. هر چند تغییرات مثبتی را درباره تأییدصلاحیت نامزدها شاهدیم که جای بارک الله هم دارد اما چون ظرف نامزدها ضعیف است، نمی توان گفت این مسئله تأثیر شگرفی بر معادلات صحنه رقابت خواهد گذاشت.

وی افزود: هرچند در شهرستان ها شاهد شور انتخاباتی خواهیم بود، در کلانشهرها به ویژه تهران رقابت یکطرفه و درون جریان اصولگرا پیش بینی می شود.

این فعال مطبوعاتی درباره احتمال ائتلاف جریان منتقد وضع موجود اظهار کرد: رصد فضای عمومی انتخابات حکایت از آن می کند که خیلی خیلی شانس پایین دارد که لیستی سراسری از جریانات منتقد شکل بگیرد و همه نیز پشت آن باشند اما در عین حال امکان دارد برخی احزاب مثل اعتماد ملی، کارگزاران و اعتدال و توسعه بالاخره به لیستی در شهرستان ها برسند که این شامل حوزه انتخابیه تهران نخواهد شد.

وکیلی درباره بیانیه اخیر جبهه اصلاحات یادآور شد: از بیانیه جبهه اصلاحات چیزی متوجه نشدم که بالاخره می خواهند به صحنه انتخابات بیایند یا نمی خواهند به این عرصه ورود کنند. در مجموع فضای سردرگمی در این بیانیه پررنگ بود که این به عدم داشتن نامزد و عدم تصمیم تشکیلاتی بر می گردد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها