مصباحی مقدم: قهر با صندوق رای به معنای استقبال از مرگ سیاسی است

کد خبر: 1270640

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره حضور مردم در پای صندوق‌های رای نکاتی را بیان کرد.

 مصباحی مقدم: قهر با صندوق رای به معنای استقبال از مرگ سیاسی است

غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره حضور مردم در انتخابات بیان کرد:  محور مهم انتخابات مردم هستند. نظام جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر آرای مردم و اراده ملی مردم است. اگر مردم نبودند این انقلاب به سامان نمی‌رسید اگرچه رهبری‌های حضرت امام خمینی (ره) بی نظیر بود و دم مسیحایی ایشان بسیار موثر بود، اما تا مردم به میدان نیامدند و دعوت ایشان را اجابت نکردند انقلاب محقق نشد.

وی ادامه داد: امام (ره) هم بنا را بر این گذاشتند و بر اساس مبانی اسلام نقش اول را در حضور مردم قرار دادند و با حضور و آرای مردم این نظام تثبیت شد. مجلس خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی، رئیس جمهور، شورا‌ها و ... با حضور مردم تعیین شدند؛ بنابراین تمام این نظام مرهون حضور مردم در صحنه انتخابات است.  

مصباحی مقدم افزود: تکلیف جریانات سیاسی این است که باید مشوق حضور مردم در پای صندوق‌های رای باشند. اصولا اگر یک جریان سیاسی با صندوق‌های رای قهر کند به معنای به استقبال مرگ سیاسی رفتن است و از اذهان خارج می‌شود. نکته دیگر هم مسئولان کشور در قوه های مقننه، مجریه، قضائیه و زیر مجموع قوا هستند که باید تمام همت خود را برای حل مشکلات مردم بگذارند و تبیین درستی از کار‌های خود برای مردم داشته باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات ما این است که کار‌های اساسی خوبی در کشور می‌شود، اما یک بیان روشنگر و قانع کننده‌ای وجود ندارد و از همین رو نیز بسیاری از مردم بی خبر هستند. معتقدم هرگره‌ای که از کار مردم گشوده شود یک گام ما را به پرشور شدن انتخابات جلو می‌برد. نخبگان جامعه استادان و هنرمندان و شخصیت‌هایی که برای مردم چهره هستند و از مقبولیت برخوردارند باید به میدان بیایند و مردم را دلگرم کنند که وارد صحنه انتخابات شوند و با رای خود سرنوشت خود را رقم بزنند.

وی خاطر نشان کرد: اگر مدیریت اجرایی کشور و یا مجلس قوت و یا ضعف داشت هر دو حاصل آرای مردم بوده است و اکنون هم با رای مردم اوضاع آینده مردم رقم می‌خورد. به خصوص نسل جوان و رای اولی‌ها باید توجیه باشند و در مدارس معلمان باید این‌ها را توجیه کنند که برای رای به صحنه بیایند و همه جریانات فعال دانشجویی باید به میدان بیایند و همه جوانان را به حضور در انتخابات تشویق کنند تا حق خود را استیفا کنند.  /منبع: باشگاه خبرنگاران

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها