علی‌اصغر خاجی: ایران برای احیای روابط ترکیه و سوریه تلاش می‌کند

کد خبر: 1270729

مشاور ارشد وزیر امور خارجه در دیدار معاون وزیر خارجه ترکیه گفت که ایران همه تلاش خود را برای احیای روابط بین سوریه و ترکیه به کار خواهد گرفت.

 علی‌اصغر خاجی: ایران برای احیای روابط ترکیه و سوریه تلاش می‌کند

علی‌اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی که در رأس یک هیأت سیاسی برای شرکت در بیست و یکمین نشست کارشناسان ارشد روند آستانه در شهر آستانه پایتخت قزاقستان حضور دارد، امروز (چهارشنبه) چهارم بهمن ماه با «احمد ییلدیز» معاون وزیر خارجه ترکیه دیدار و در خصوص مسائل منطقه و از جمله استمرار کشتار مردم غزه و استمرار روند آستانه گفت‌وگو کرد.

خاجی در این دیدار ضمن انتقاد از حمایت رژیم آمریکا از جنایات جنگی و نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه گفت که آمریکایی‌ها مسؤول اصلی کشتار مردم غزه و استمرار این روند هستند.

مشاور ارشد وزیر امور خارجه در این دیدار با اشاره به روابط خوب و دوستانه ایران و ترکیه، عنوان کرد: نقش ایران و ترکیه در ایجاد ثبات در منطقه، بسیار مهم است و احترام به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه از اهداف مشترک ایران و ترکیه بوده و ایران تمام تلاش خود را برای احیای روابط بین دو کشور مسلمان و همسایه ترکیه و سوریه به کار خواهد گرفت./فارس

 خاجی: از هیچ تلاشی برای حل سیاسی بحران سوریه فروگذار نمی‌کنیم

مشاور ارشد وزیر امور خارجه در دیدار با معاون وزیر خارجه سوریه در قزاقستان گفت که ایران و کشورهای حامی سوریه از هیچ تلاشی برای حل سیاسی بحران این کشور فروگذار نخواهند کرد.

علی‌اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور ویژه سیاسی که در قزاقستان حضور دارد، امروز (چهارشنبه) چهارم بهمن ماه در حاشیه بیست و یکمین نشست کارشناسان ارشد روند آستانه در پایتخت قزاقستان با بسام صباغ معاون وزیر خارجه سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار دو طرف درباره آخرین تحولات منطقه به ویژه استمرار نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه و راهکار حل سیاسی بحران سوریه و حفظ صلح و ثبات در منطقه بحث و تبادل نظر کردند.

مشاور ارشد وزیر امور خارجه ایران در این نشست، ضمن اشاره به دستاوردهای روند آستانه در ایجاد مناطق کاهش تنش و حمایت از گفت‌وگوهای سوری - سوری، خاطرنشان کرد: ایران ضمن تأکید بر احترام بر حاکمیت ملی و حفظ تمامیت ارضی جمهوری سوریه، بر این باور است که هرگونه راهکار سیاسی حل بحران سوریه باید در این راستا و به دست خود ملت سوریه انجام شود و ایران و سایر کشورهای حامی سوریه از هیچ تلاشی در این راستا فروگذار نخواهند نکرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها