آزمون سخت زلنسکی برای ترامپ/ پشت پرده اقدام دولت اوکراین

کد خبر: 1270811

چه در صورت پیروزی مجدد بایدن و چه در صورت پیروز ی ترامپ، اوکراین به مثابه یک پاشنه آشیل و نقطه نامطلوب، در حوزه سیاست خارجی آمریکا عرض اندام خواهد کرد.

آزمون سخت زلنسکی برای ترامپ/ پشت پرده اقدام دولت اوکراین

گروه بین‌الملل سایت فردا - حنیف غفاری: زلنسکی از ترامپ دعوت کرده که به اوکراین برود و ایده‌اش برای "پایان دادن ۲۴ ساعته به جنگ اوکراین" را با او در میان بگذارد. ترامپ گفته می‌تواند در عرض ۲۴ ساعت به جنگ روسیه علیه اوکراین پایان دهد.شبکه ۴ تلویزیون بریتانیا در مصاحبه‌ای با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین از او پرسید که آیا ترامپ را به اوکراین دعوت می‌کند و زلنسکی پاسخ داد: "با کمال میل!"

دونالد ترامپ که بار دیگر خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴ نامزد کرده بارها گفته اگر او رئیس جمهور کنونی آمریکا بود، پوتین به اوکراین حمله نمی‌کرد. او همچنین بارها ادعا کرده که می‌تواند در عرض یک روز جنگ اوکراین و روسیه را خاتمه دهد. زلنسکی در مصاحبه با کانال ۴ بریتانیا با لبخندی خطاب به ترامپ گفت: «اگر شما می‌توانید در عرض ۲۴ ساعت این جنگ را پایان دهید، این دلیل کافی است برای اینکه به اینجا بیایید.»

زلنسکی در ادامه گفت: «کسی چه می‌داند، شاید دونالد ترامپ واقعا یک ایده داشته باشد، یک ایده واقعی، در این صورت او می‌تواند آن را با من در میان بگذارد. چنین ایده‌هایی را نباید برای خود نگه داشت.»

ترامپ البته تا کنون هیچ برنامه و نقشه راهی برای صلح میان روسیه و اوکراین ارائه نداده و تنها تکرار کرده که قادر است این جنگ را پایان دهد. او پس از پیروزی در انتخابات مقدماتی ایالت آیووا نیز بار دیگر این ادعا را تکرار کرد و گفت از آنجا که او و پوتین "خیلی خوب باهم کنار می‌آیند" اگر او در کاخ سفید بود می‌توانست جلوی حمله روسیه به اوکراین را بگیرد.احتمال دارد ایده سفر ترامپ به کی یف برای پایان داد 24 ساعته به جنگ، یک تله تبلیغاتی از سوی حزب دموکرات آمریکا برای اثبات گزافه گویی های رئیس جمهور سابق آمریکا در عرصه سیاست خارجی باشد. 

زلنسکی این سخنان ترامپ را "یک پیام سیاسی" دانست، به بیان دیگر "شعارهای انتخاباتی"، اما گفت اگر واقعا "یک فرمول" است، پس او باید آن را بداند.زلنسکی در ادامه گفت که او تنها "۲۴ دقیقه" لازم دارد تا برای ترامپ توضیح دهد که او [ترامپ] نمی‌تواند این جنگ را مدیریت کند و پوتین مانعی در برابر صلح است. رئیس جمهور اوکراین ادامه داد: «ما به ترامپ برای آمدن به اوکراین خوشامد می‌گوییم. اما من فکر نمی‌کنم او بتواند این جنگ را در عرض ۲۴ ساعت پایان دهد، بدون اینکه پوتین سرزمین ما را پس دهد.»

زلنسکی تاکید کرد که پوتین خواهان صلح نیست بلکه می‌خواهد تمام اوکراین را تحت کنترل خودش درآورد. او گفت خیلی خوب است که یک نفر بتواند یک راه‌حل سیاسی برای این جنگ "در عرض ۲۴ ساعت" پیدا کند.

آمریکا بزرگترین حامی تسلیحاتی اوکراین در دو سال گذشته و پس از حمله روسیه به این کشور بوده است. زلنسکی بارها گفته که بدون کمک‌های آمریکا، اوکراین نمی‌توانست در برابر ارتش روسیه مقاومت کند. او اخیرا نیز در یک مصاحبه گفت اوکراین روزهای اول جنگ را بدون کمک گذراند و شاید می‌توانست تا چند ماه نیز بدون کمک سپری کند اما قطعا نه برای دو سال.

آنچه مسلم است اینکه چه در صورت پیروزی مجدد بایدن و چه در صورت پیروز ی ترامپ، اوکراین به مثابه یک پاشنه آشیل و نقطه نامطلوب، در حوزه سیاست خارجی آمریکا عرض اندام خواهد کرد. قطعا رئیس جمهور سابق آمریکا نیز قدرت پایان دادن به بحرانهای ناشی از جنگ افروزی واشنگتن در اوکراین را نخواهد داشت. 

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد