افزایش ۲۰ برابری حقوق سربازان در مجلس یازدهم

کد خبر: 1271252

سیدمحسن دهنوی با اشاره به مصوبه امروز مجلس مبنی بر تعیین حداقل حقوق ۹ میلیون تومانی برای سربازان متاهل و ۶ میلیون تومانی برای سربازان مجرد، عنوان کرد: با مصوبه امروز که از فروردین ۱۴۰۳ اجرایی خواهد شد، می‌توان گفت از شروع به کار مجلس یازدهم میزان افزایش حقوق سربازان ۲۰ برابر بوده و عقب‌ماندگی چند ساله‌ای که در بحث معیشت سربازان وجود داشت، در مجلس یازدهم جبران شد.


افزایش ۲۰ برابری حقوق سربازان در مجلس یازدهم

سیدمحسن دهنوی با اشاره به مصوبه امروز مجلس مبنی بر تعیین حداقل حقوق ۹ میلیون تومانی برای سربازان متاهل و ۶ میلیون تومانی برای سربازان مجرد، عنوان کرد:  با مصوبه امروز که از فروردین ۱۴۰۳ اجرایی خواهد شد، می‌توان گفت از شروع به کار مجلس یازدهم میزان افزایش حقوق سربازان ۲۰ برابر بوده و عقب‌ماندگی چند ساله‌ای که در بحث معیشت سربازان وجود داشت، در مجلس یازدهم جبران شد.

سید محسن دهنوی، نماینده مردم تهران و عضو هیات رئیسه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از افزایش حقوق سربازان طبق مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: طبق ماده 49 قانون نظام وظیفه، حداقل حقوق دریافتی سربازان مجرد باید معادل 60 درصد پایور هم‌طراز باشد که متاسفانه این قانون قبلاً عمل نمی‌شد؛ اما در مجلس یازدهم با پیگیری‌هایی که صورت گرفت، به سمت اجرایی شدن این بند از قانون نظام وظیفه -که مغفول مانده بود- رفتیم.

عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: با مصوبه امروز مجلس و با توجه به اینکه حداقل حقوق در سال 1403، 10 میلیون تومان تصویب شد و 60 درصد آن معادل 6 میلیون تومان است، باید حداقل حقوقی که یک سرباز مجرد در منطقه غیرعملیاتی دریافت می‌کند، 6 میلیون تومان باشد./خانه ملت

دهنوی با اشاره به اینکه طبق قانون حقوق سرباز مجرد در منطقه عملیاتی 75 درصد حداقل حقوق کارمندان است، گفت:  حداقل حقوق سربازان مجرد در منطقه عملیاتی هفت‌و‌نیم میلیون تومان است و برای سرباز متاهل بدون فرزند هم حداقل  9 میلیون تومان خواهد بود.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینه البته ما امروز در مجلس حداقل‌ها را تعیین کردیم؛ اضافه کرد:  در جدولی که ستاد کل نیروهای مسلح دارد یک‌سری پارامترها مانند متاهل بودن، تعداد فرزندان، منطقه عملیاتی، مدرک تحصیلی و... وجود دارد که روی میزان حقوق سربازان اثرگذار است؛ بنابراین این عدد برای سرباز متاهل دارای فرزند، یا مامور در منطقه عملیاتی یا دارای مدرک تحصیلی بیشتر خواهد بود.

عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: با این اوصاف با مصوبه امروز که از فروردین 1403 اجرایی خواهد شد، می‌توان گفت از شروع به کار مجلس یازدهم میزان افزایش حقوق سربازان 20 برابر بوده است و با اطمینان می‌توان گفت عقب‌ماندگی چند ساله‌ای که در بحث معیشت سربازان وجود داشت در مجلس یازدهم جبران شد./

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها