درخواست انگلیس و آلمان از ایران برای «کاستن از تنش‌ها»

کد خبر: 1271727

ریشی سوناک، نخست‌وزیر انگلیس ضمن محکوم کردن حمله منجر به کشته و زخمی شدن نظامیان آمریکایی در اردن، خواستار اقدام ایران برای کاهش تنش‌ها در منطقه شد.

درخواست انگلیس و آلمان از ایران برای «کاستن از تنش‌ها»

ریشی سوناک، نخست‌وزیر انگلیس ضمن محکوم کردن حمله منجر به کشته و زخمی شدن نظامیان آمریکایی در اردن، خواستار اقدام ایران برای کاهش تنش‌ها در منطقه شد.

در ادامه اظهارنظرها درباره کشته و زخمی شدن تعدادی از نظامیان آمریکایی در اردن، نخست‌وزیر انگلیس با آمریکا ابراز همدردی کرد.

فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) شب یک‌شنبه از حمله بزرگ پهپادی به یک پایگاه نظامی «برج 22» در خاک اردن و مجاورت مرز سوریه خبر داد، حمله‌ای که منجر به سه کشته و ۳۴ زخمی از میان نظامیان آمریکایی شده است.

ریشی سوناک، نخست‌وزیر انگلیس روز دوشنبه (دیروز) با اشاره به این حمله پهپادی درباره احتمال تشدید تنش‌ها در منطقه غرب آسیا هشدار داد.

در شرایطی که ایران اعلام کرده هیچ نقشی در این حمله پهپادی نداشته است، نخست‌وزیر انگلیس گفت که «ما نگران هستیم و از ایران می‌خواهیم به کاهش تنش‌ها در منطقه ادامه دهد».

سوناک با محکوم کردن اتفاقات «چند روز اخیر» با قربانیان حمله پهپادی به پایگاه نظامی آمریکا ابراز همدردی کرد و بدون اشاره به تجاوزات غیرقانونی انگلیس علیه یمن مدعی شد که لندن برای «برقراری ثبات» در کنار متحدانش قرار دارد.

آلمان: ایران از نفوذ خود برای کاهش تنش در منطقه استفاده کند

وزارت خارجه آلمان به حمله پهپادی به پایگاه نظامیان آمریکایی در اردن که به کشته شدن دست‌کم سه سرباز آمریکایی منجر شد واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

وزارت خارجه آلمان در موضع‌گیری خود گفته، «حملات شبه نظامیان وابسته به ایران که به کشته شدن نظامیان آمریکایی منجر شد را به شدت محکوم می‌کنیم».

آلمان در این بیانیه از ایران خواسته «از نفوذ خود در منطقه برای کاهش تنش‌ها استفاده کند..»

مقام‌های نظامی آمریکا یک‌شنبه شب به وقت تهران گفتند که سه نظامی این کشور در حمله شبانه پهپادی به یک پایگاه آمریکا در اردن کشته و دست‌کم ۳۴ پرسنل نظامی نیز زخمی شدند.

سنتکام (فرماندهی مرکزی آمریکا) یک‌شنبه شب در بیانیه‌ای تایید کرد که در حمله یک فروند پهپاد به پایگاهی در شمال شرقی اردن به نام «برج 22»، سه نظامی کشته و بیش از ۳۰ پرسنل نظامی این کشور زخمی شدند.

گروه مقاومت اسلامی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که شامگاه یک‌شنبه به تعدادی از نقاط در سوریه و فلسطین اشغالی حمله کرده است با این حال مقاومت عراق مستقیما به حمله به پایگاه برج 22 اشاره‌ای نکرده است.

مقاومت عراق در بیانیه خود گفته که نیروهای این سازمان در شامگاه یکشنبه به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای مقاومت در برابر نیروهای اشغالگر آمریکایی در عراق و در پاسخ به قتل عام اسرائیل علیه مردم در غزه این حملات پهپادی را انجام داده است.

به گزارش فارس، مقاومت عراق همچنین گفت که این حملات چهار پایگاه را هدف قرار داده که سه پایگاه در سوریه و یکی از این پایگاه‌ها داخل فلسطین اشغالی قرار دارد.

کیهان

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها