توضیحات وزیر ارتباطات درباره پرتاب ماهواره‌های ایرانی

کد خبر: 1272021

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیحاتی را درباره پرتاب‌های اخیر ماهواره توسط ایران ارائه کرد.

توضیحات وزیر ارتباطات درباره پرتاب ماهواره‌های ایرانی

 عیسی زارع‌پور صبح امروز - چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۲- در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگارن با اشاره به پرتاب اخیر ماهواره از سوی ایران اظهار کرد: برای اولین بار ما توانستیم دو کار بزرگ انجام دهیم. اول اینکه سه ماهواره به صورت همزمان توسط ماهواره‌بر سیمرغ با موفقیت قرار دادیم و دوم اینکه در مدار بیضوی که حداقل ارتفاع یعنی به قول متخصصین حضیض آن ۴۵۰ کیلومتر و اوج آن ۱۱۱۰ کیلومتر بود دسترسی پیدا کنیم.

وی با یادآوری اینکه این افتخار توسط دانشمندان و متخصصان صنعت فضایی کشور به دست آمد، بیان کرد: این اتفاق عملا ما را در مسیر تثبیت تزریق فناوری ماهواره در لایه لئو قرار داد و ان‌شاءالله گام‌های تکمیلی هم برداشته خواهد شد. سیگنال‌های ماهواره مهدا دریافت شده و این نشان می‌دهد کار دانشمندان ما در ساخت ماهواره هم کامل بوده و ماهواره به صورت عملیاتی کار می‌کند و ما در ایستگاه‌های زمینی خود، سیگنال‌ها را به شکل روزانه دریافت می‌کنیم.

زارع‌پور در پایان خاطرنشان کرد: صنعت فضایی کشور در بخش‌های گوناگون از جمله پرتابگر، ساخت ماهواره، ایستگاه‌های زمینی و پایگاه‌های پرتاب با سرعت حرکت می‌کند. روز شنبه هم روز ملی فناوری فضایی را خواهیم داشت که مراسم بزرگداشت این روز صبح شنبه با حضور ریاست محترم جمهور برگزار خواهد شد و آخرین گزارش دستاوردهای فضایی و برنامه‌های پیش رو خدمت رئیس جمهور، اعضای شورای عالی فضایی و دوستان خبرنگار ارائه خواهد شد./ ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها