سلاجقه: مشکلی در تأمین آب نخواهیم داشت

کد خبر: 1272027

دولت آب شرب کشور را با وجود شرایط اقلیمی و زیستی فعلی تأمین خواهد کرد و مشکلی در تأمین آب شرب نخواهیم داشت.

سلاجقه: مشکلی در تأمین آب نخواهیم داشت

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: پروژه‌های انتقال آب که از دریاهای جنوب، خلیج فارس و دریای عمان، انجام می‌شود، در حال پیگیری است و پروژه‌ها به نتیجه خواهد رسید. علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست پیش از ظهر امروز (چهارشنبه، 11 بهمن) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از مؤلفه‌های محیط زیست مسأله آب است، گفت: در شرایط کنونی، مشکلی از باب تأمین آب شرب اتفاق نخواهد افتاد و دولت وظیفه خود را انجام می‌دهد.

وی اضافه کرد: موضوع انتقال آب که از دریاهای جنوب، خلیج فارس و دریای عمان، انجام می‌شود، در حال پیگیری است و پروژه‌ها به نتیجه خواهد رسید.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در پاسخ به سوالی درباره گران‌قیمت بودن انتقال این آب ها اظهار کرد: در این رابطه صنایع وارد کار شده‌اند و هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند. قیمت تمام شده به عهده صنایع است و دولت نقشی در آن ندارد.

سلاجقه با بیان اینکه اولین جایی که فناوری در آن نقش اساسی دارد، موضوع محیط زیست است و ما از آن به شدت حمایت می‌کنیم، تاکید کرد: برای اولین بار از ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان دعوت و آن‌ها را در زمینه‌های تخصصی طبقه بندی کرده و به دستگاه‌های مربوطه معرفی کردیم.

معاون رئیس جمهور با تأکید بر حمایت سازمان حفاظت محیط زیست از شرکت‌های دانش‌بنیان، تصریح کرد: هفته گذشته فیلتر جذب آلایندگی در خودرو که توسط دانشجویان و اساتید دانشگاه تهران طراحی شده بود، را در دولت ارائه کردیم و با کمک دولت از چنین اقداماتی حمایت خواهد شد.

وی با بیان اینکه رویکرد دولت در حمایت از دانش‌بنیان‌ها و مسائل فناورانه است، خاطرنشان کرد: در زمینه محیط زیست هم ما حتما به دستگاه مربوطه معرفی می‌کنیم و پیگیر آن هستیم./ فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها