در مراسم گرامیداشت آغاز دهه مبارک فجر در حرم امام (ره)؛

آیت الله اراکی: قیام در غزه از همان آثار قیام امام (ره) است

کد خبر: 1272227

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امام بزرگوار ما با احاطه ای که بر معارف اسلام و منابع دینی اسلام یعنی قرآن و سنت پیامبر (ص) داشت و صفحه ای جدید در تاریخ بشر گشود.

آیت الله اراکی: قیام در غزه از همان آثار قیام امام (ره) است

 آیت الله محسن اراکی در مراسم گرامیداشت آغاز دهه مبارک فجر در حرم امام خمینی (ره)، بیان کرد: در آغاز دهه مبارک فجر هستیم. در سالروز ورود حضرت امام روح الله به کشور روزی که آغاز یک تحول جهانی بزرگ و آغاز تاریخ جدیدی در جامعه بشر بود. آنچه امام بزرگوار ما با حمایت مردم و کمک مردم بزرگ ایران و ملت غیور و هوشیار ایران انجام دادند، تاریخ را تغییر داد. صفحه جدیدی را از تاریخ بشر گشود. در جامعه بشر، آنچه رایج و حاکم بود سلطه مستکبران، ظالمان و خونخواران و آدم کش‌ها بود. ملت‌ها در حصار قدرت جایی نداشتند. در تعیین سرنوشت خویش نقشی نداشتند. استخوان ملت‌ها زیر چکمه مستکبران خرد می‌شد ولی صدای آنها به کسی نمی‌رسید. عامه جامعه بشر زیر سلطه مستکبران و قدرت ظالمان توان نفس کشیدن نداشت. صفحه جدیدی که با انقلاب امام گشوده شد و به دست مقام معظم رهبری تداوم یافت، راه جدیدی را در تاریخ بشر گشود.

وی در ادامه اظهار کرد: انقلاب به بشر آموخت که قدرت اذان ملت‌ها است. ملت‌ها مقتدر هستند مستکبران و ظالمان با استفاده از دو ابزار زور و فریب این قدرت را از دست ملت‌ها می‌ربایند و به ملت‌ها اینگونه القا می‌کنند که گویی قدرتی ندارند. امام بزرگوار ما با احاطه‌ای که بر معارف اسلام و منابع دینی اسلام یعنی قرآن و سنت پیامبر (ص) داشت توانست جامعه شناسی اسلامی و سیاست اسلامی را مبنا قرار دهد و بر اساس این تعالیم و معارف صفحه جدیدی در تاریخ بشر بگشاید.

این عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین معارف اسلامی است که خداوند قدرت را به مردم سپرده است. مردم خلیفگان روی زمین هستند. این مردم هستند که قدرت دارند. ملت‌ها می‌توانند این قدرت را در اختیار گرفته و دست ظالمان را کوتاه کنند، اما ظالمان با فریب ملت‌ها این چنینی وانمود می‌کنند که ملت‌ها قدرت ندارند. در قرآن کریم اعلام شده که شیطان و فرزندان شیطان با استفاده از دو ابزار ملت‌ها را به زیر یوغ ظالمان می‌کشانند. شیطان‌هایی که امروز بر بشر حاکم شدند که در رأس آنها آمریکاست این فریب بزرگ را به ملت‌ها القا می‌کنند که سعادت و خوشی شما در برابر اراده ما است. این آن فریبی است که قرآن تاکید دارد که این فریب را شیطان در ذهن مردم می‌افکند.

وی در ادامه تاکید کرد: ابزار دیگر ابزار زور و تحقیر و ایجاد ترس است. اینکه ملت‌ها را می‌ترسانند اگر از زیر یوغ ما بیرون روید و همراه اراده طاغوت‌ها عمل نکنند نابود خواهند شد. این ابزار دوم شیطان‌ها برای زیر یوغ کشاندن ملت‌ها و تسلیم کردن ملت‌ها استفاده می‌کند.

اراکی افزود: این شیطان است که با کوچک نمایی قدرت ملت‌ها آنها را می‌ترساند. کار بزرگی که امام ما انجام داد این بود که این دو ابزار یعنی فریب و زور را از دست مستکبران گرفت و ملت‌ها از جمله ملت ایران را بیدار کرد. به ملت ایران فهماند که شما قدرتمند هستید. اراده و قدرت در اختیار مردم است. اگر مردم یکپارچه شوند و بخواهند می‌توانند زیر بار طاغوت‌ها نروند و قدرت را در اختیار انسان‌هایی که امین مردم بوده و جلوه گر اراده مردم هستند و برای خوشی و سعادت مردم تلاش کنند قرار دهند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: امیرالمومنین (ع) می‌فرمایند ما خود گرسنه می‌خوابیدیم ولی شکم ضعیف‌ها را سیر می‌کردیم. از خود در راه مردم می‌گذشتند تا مردم در زندگی خوب قرار بگیرند. این نمونه بارز کربلایی و قیام حسینی است. یکی از ابعاد قیام حسینی همین است. امام حسین (ع) همه چیز خود را فدا کرد تا مردم سربلند زندگی کرده و از زیر یوغ ستمگران بیرون روند. رهبران الهی یاورند و با استفاده از قدرتی که مردم در اختیار آنان قرار می‌دهند به یاری مردم می‌شتافتند. امام ما و رهبر ما اینگونه هستند. برای خود چیزی نمی‌خواهند. آنچه که می‌خواهند برای مردم است. برای خدمت و نصرت مردم آمدند. این قیام غزه‌ای ها و تلاش و توان مردم یمن و حزب الله لبنان و در همه جای دنیا در حال گسترش است از همان آثار قیام امام (ره) است. امروز دیگر به آمریکا و مستکبران دنیا اعلام می‌کنیم که با قیام امام و انقلاب ملت ایران دیگر این سلاح برای همیشه کهنه شده و دیگر نمی‌توانید با ابزار فریب و زور مردم را به زیر یوغ خود بکشانید. دوران سرکوب و فریب ملت‌ها با قیامی که از قم و ایران به رهبری فرزند علی ابن ابی طالب برخواست به پایان رسیده است. امروز دوران آزادی و اقتدار ملت‌ها آغاز شده است.

وی در ادامه بیان کرد: امام ما وعده داد که انقلاب ما گسترش خواهد یافت. امروز تحقق وعده الهی امام را می‌بینیم. آنچه در منطقه می‌بینیم آغاز تحول جدیدی در آینده منطقه ما و جامعه بشر و تاریخ اقتدار ملت‌ها است. دوران حکمرانی مستکبران گذشته و دوران حاکمیت استکبار گذشت. اسلحه شما، بمب‌های اتمی شما دیگر کسی را نمی‌ترساند. ابزارها فریب و رسانه‌ای شما و هر آنچه در رسانه‌ها برای فریبکاری و به فریب کشاندن ملت‌ها به کار می‌گیرید، دیگر از کار افتاده است. ما همچنان که در روز آغازین از این انقلاب حمایت کردیم، همچنان حمایت خواهیم کرد. ملت ما از این راه نخواهد نشست. آنچه که اکنون مستکبران می‌بینند آغاز راه است و تا سقوط کامل حاکمیت مستکبران بر جامعه بشر ادامه خواهد داشت و تا ظهور آن رهبر آزادی بخش بشر تداوم خواهد داشت.

مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها