هشدار ایران به ماجراجویی‌های نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه

کد خبر: 1272803

جمهوری اسلامی ایران نسبت به ماجراجویی‌های نظامی آمریکا و انگلیس و گسترش دامنه جنگ در منطقه باز هم هشدار داد.

هشدار ایران به ماجراجویی‌های نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه

نقض مکرر حاکمیت و تمامیت ارضی یمن توسط آمریکا و انگلیس «ماجراجویی آشکار» و «تهدیدی نگران کننده» برای صلح و امنیت بین‌المللی است، این را سخنگوی وزارت امور خارجه ایران امروز (یکشنبه) ۱۵ بهمن ماه در واکنش به حملات شب گذشته آمریکا و انگلیس به یمن بیان کرد.

ناصر کنعانی که شنبه ۱۴ بهمن ماه نیز به حملات آمریکا به سوریه و عراق واکنش نشان داده و برای چندمین بار نسبت به خطر گسترش ابعاد و جغرافیای جنگ و درگیری در منطقه هشدار داده بود، ماجراجویی‌های نظامی اخیر آمریکا و انگلیس در یمن را در تعارض کاملا آشکار با ادعاهای مکرر این دو کشور خواند که گفته بودند خواستار گسترش جنگ و درگیری در منطقه نیستند.

آمریکا که در پی کشته شدن سه نظامی خود در پایگاهش در اردن در ساعات پایانی جمعه شب اقدام به حمله به ۸۵ موضع در خاک عراق و سوریه کرد، شنبه شب ۱۴ بهمن ماه نیز برای چندمین بار ظرف هفته‌های اخیر در عملیاتی مشترک با انگلیس به مناطقی در یمن حمله کرد. حملاتی که سخنگوی نیروهای مسلح یمن تعداد آن را ۴۸ حمله هوایی عنوان کرد و گفت که «این تجاوزات بی پاسخ نخواهد ماند.»

جمهوری اسلامی ایران از ابتدای حملات صهیونیست‌ها به غزه که امروز ۱۲۱ روز از آن می‌گذرد و بیش از ۲۷ هزار شهید به همراه داشته، با تأکید بر اینکه جنگ راه‌حل نیست، نسبت به گسترش دامنه جنگ در منطقه هشدار داده بود. در این خصوص نیز حسین امیرعبداللهیان به آمریکایی‌ها توصیه کرده بود که در دام نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیفتند، چرا که او در تلاش است آمریکا را درگیر دیگر جبهه‌ها نیز بکند.

از سوی دیگر، حزب‌الله لبنان هم در واکنش به حملات اخیر آمریکا و انگلیس این حملات را باعث گسترش تنش و جنگ در منطقه خوانده است.

محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن هم در واکنش به این حملات اعلام کرد که عملیات‌ نیروهای مسلح یمن علیه رژیم صهیونیستی تا پایان تجاوز به غزه ادامه خواهد داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران همچنین گفت که آمریکا و انگلیس با اقدامات نظامی خود در سطح منطقه، در حال دامن زدن به هرج و مرج، بی نظمی، ناامنی و بی‌ثباتی با هدف ایجاد فضای تنفسی برای رژیم صهیونیستی هستند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها