واکنش عضو کمیسیون تلفیق بودجه به اظهار نظر سخنگوی دولت

کد خبر: 1273290

عضو کمیسیون تلفیق بودجه در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت، گفت: تغییراتی که مجلس در بودجه ایجاد کرد، مطالبه و خواست عمومی بود. البته این تغییرات موجب ناترازی و افزایش سقف بودجه نمی‌شود، چراکه هر افزایش هزینه ای با شفاف سازی منابع دولت و پیش بینی در آمدی در بودجه محقق شد.

واکنش عضو کمیسیون تلفیق بودجه به اظهار نظر سخنگوی دولت

شیوا قاسمی پور  در واکنش به اظهار نظر سخنگوی دولت مبنی بر ایجاد ناترازی و تغییر شاکله بودجه سال 1403، اظهار کرد: این برای نخستین بار است که بودجه در قالب جدیدی به مجلس ارائه شد و قرار است در دو مرحله مجلس شورای اسلامی لایحه بودجه را بررسی کند لذا با توجه به این موضوع، نیاز است تا تعامل دولت و مجلس در زمینه بررسی بودجه بیشتر باشد.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه این تعامل از جانب دولت کمتر دیده شد، افزود:  تغییراتی که مجلس در بودجه رقم زد، مطالبه عمومی و در جهت منافع مردم بود. اگر قرار است مجلس به همان شکل که دولت بودجه را ارائه کرده مصوب می‌کند، چرا در قانون اساسی تصریح شده که لایحه بودجه باید به مجلس ارائه و سپس با تغییرات نمایندگان مصوب شود.

وی با یادآوری اینکه مصوبات مجلس یازدهم همواره در راستای صیانت از دفاع مردم بوده است، اضافه کرد: تغییرات که مجلس در بودجه ایجاد کرده، هرگز موجب ناترازی و افزایش سقف بودجه نمی‌شود، چراکه این تغییرات با شفاف سازی منابع دولت در بودجه محقق شد.

قاسمی پور افزود: برای نمونه در بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان که یکی از مطالبات جدی مردم و جامعه بازنشسته کشور بود، پس از جلسات کارشناسی متعدد علی رغم میل باطنی، مجلس به افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده تن داد تا مسئله همسان سازی حقوق بازنشستگان حل شود و حداقل کمی وضعیت معیشت بازنشستگان ارتقا باید.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه تصریح کرد:  اگر مجلس و دولت در کنار هم تصمیمات مهم را بگیرند به حل مشکلات مردم کمک می‌کند و تقابل و تخریب فایده و سودی برای سفره مردم ندارد مجلس یازدهم نیز هرگز به دنبال این نبوده که دولت را به زحمت بیندازد و همواره برای هر افزایش هزینه‌ای درآمدی نیز پیش بینی کرده است./خانه ملت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها