«فردا» گزارش می‌دهد

رمزگشایی از نظرسنجی ان بی سی/ لحظه شماری بایدن برای محکومیت ترامپ

کد خبر: 1273391

، اکثریت قریب به اتفاق تحلیلگران انتخاباتی و موسسات نظرسنجی در آمریکا، راهیابی ترامپ به دورنهایی انتخابات ریاست جمهوری را قطعی قلمداد می کنند.

رمزگشایی از نظرسنجی ان بی سی/ لحظه شماری بایدن برای محکومیت ترامپ

گروه بین‌الملل سایت فردا - حنیف غفاری: بر اساس نظرسنجی ان‌بی‌سی نیوز، رئیس‌جمهور  آمریکا جو بایدن با وجود شاخص های اقتصادی رشد یافته این کشور طی ماههای اخیر، همچنان وضعیت خوبی درنظرسنجی ها ندارد! این نظرسنجی نشان می دهد که محبوبیت بایدن به 37 درصد کاهش یافته که پایین ترین میزان از سال 2021 ( زمان ورود وی به کاخ سفید ) محسوب می شود. در برخی شاخصه ها، ماجرا برای بایدن به مراتب بحرانی تر است! به عنوان مثال، زمانی که در این نظرسنجی از شهروندان آمریکایی پرسیده شده که مدیریت اقتصادی بایدن را قبول دارند یا ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا با اختلاف 20 درصدی از وی پیشی گرفت. همچنین در شاخصه مدیریت مرز مکزیک و نحوه مواجهه با مهاجرین، ترامپ با اختلافی حدود 30 درصدی ، از بایدن پیشی گرفته است. همچنین جنگ غزه نیز به پاشنه آشیل بایدن درنظرسنجی ها تبدیل شده است. از هر 10 آمریکایی 3 نفر مدیریت وی را در جنگ غزه قبول دارند. 

همچنین این نظرسنجی می گوید به لحاظ "قدرت اثربخشی عمومی "، ترامپ 16 درصد از بایدن جلوتر است. شاید بهترین خبر در نظرسنجی برای بایدن این باشد : زمانی که از رای‌دهندگان در مورد انتخاب رئیس‌جمهور سابق در صورت محکومیت رئیس‌جمهور سابق در پرونده حمله ششم ژانویه 2021 سوال شد، اکثر رای دهندگان اعلام کردند دیگر از وی حمایت نخواهند کرد. به عبارت بهتر، نظرسنجی ان بی سی نشان می دهد که اگر ترامپ در پرونده حمله به کنگره توسط هوادارانش مقصر و محکوم شناخته شود، آرای وی ریزش قابل توجهی کرده و وی حدود 2 درصد از بایدن ( در سطح عمومی) عقب خواهد افتاد. حتی اگر ترامپ ( با وجود محکومیت در پرونده انتخابات ریاست جمهوری سال 2020)، از سوی دیوان عالی آمریکا از شرکت در انتخابات محروم نشود، بسیاری از شهروندان آمریکایی دیگر حاضر به حمایت از وی در رقابت با بایدن نخواهند بود. از این رو رئیس جمهور کنونی آمریکا و دموکراتهای سنا بخش عمده ای از انرژی خود را صرف پیروزی در دادگاه ترامپ کرده اند. شاید تنها در این صورت بایدن بتواند پیروزی خود در انتخابات ریاست جمهوری قبل را تکرار کند! 

برگزار کنندگان شبکه ان بی سی معتقدند شواهد و داده های کنونی، حکایت از وضعیتی پرخطر برای بایدن و دموکراتهاست. "هورویت " از کارشناسان و تحلیلگران حوزه نظرسنجی های انتخاباتی آمریکا در این خصوص می گوید:

" آنچه که بیش از همه نگران کننده است، فرسایش موضع بایدن در برابر ترامپ در مقایسه با چهار سال پیش است. با این حال به نظرمی رسد بایدن هنوز زمان دارد تا نظر رای دهندگان آمریکایی را در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 تغییر دهد.البته این بستگی به عملکرد وی خواهد داشت. "

نظرسنجی ان‌بی‌سی نیوز که در 26 تا 30 ژانویه انجام شد، پس از آن انجام شد که ترامپ در رقابت‌های نامزدی ریاست‌جمهوری حزبش در آیووا و نیوهمپشایر پیروز شد. بر همین اساس، اکثریت قریب به اتفاق تحلیلگران انتخاباتی و موسسات نظرسنجی در آمریکا، راهیابی ترامپ به دورنهایی انتخابات ریاست جمهوری را قطعی قلمداد می کنند. بدیهی است که در چنین شرایطی همچنان خبری از مخابره سیگنالهای ایجابی و مثبت به کاخ سفید و بایدن نیست....

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد