سالک در گفت‌وگو با «فردا»:

مشارکت مردم در انتخابات باید بالای 50 درصد باشد

کد خبر: 1273701

فعال سیاسی گفت: اصولگرایان می توانند به وحدت برسند و یک لیست بدهند اما امکان هم دارد که رقابت درون اردوگاهی سالم با هم کنند. در مهم آن است که اتحاد و مشارکت بالای مردم را پای صندوق های رأی ببینیم.

مشارکت مردم در انتخابات باید بالای 50 درصد باشد

گروه سیاست سایت فردا: انتخابات نزدیک است و جریانات سیاسی نیز در تکاپوی ارائه فهرست و ائتلاف. اصلاح‌طلبان آنطور که گفته می‌شود با علی‌مطهری همراه شده‌اند و در جریان اصولگرا نیز صحبت از چند فهرست است. در عین حال لزوم وحدت جریانی همچنان مورد تاکید قرار دارد. 

حجت الاسلام احمد سالک در گفتگو با خبرنگار فردا درباره رسیدن مجموعه های اصولگرا به ائتلاف واحد گفت: اصل مهم برای ما حضور مردم با مشارکت حداکثری است؛ به عبارت دیگر مشارکت مردم در انتخابات باید بالای 50 درصد باشد. تلاش تمام جریانات برای ارائه لیست در سایه یک رقابت منطقی و ایجاد یک محیط پرطراوت برای حضور در عرصه انتخابات امر معقولی است و نباید از آن فرار کرد.

وی با بیان اینکه مردم از شرایط داخلی و خارجی کشور آگاه هستند، افزود: مردم بی تردید از بین نامزدهایی که در فهرست های مختلف انتخاباتی حضور دارند افراد شایسته، قوی و مختصص را برای تشکیل یک مجلس قوی انتخاب خواهند کرد. البته باید مراقب بود که آسیب های رقابت کم و مزیت های آن تقویت شود.

این فعال سیاسی با بیان اینکه در جریان رقابت نباید اقدام به تخریب دیگر سلایق سیاسی کرد، ادامه داد: تخریب رقیب، سیاست خبیثانه آمریکایی و انگلیسی است که کسی بخواهد برای اثبات خودش دیگری را خراب کند. این رویکرد خطرناک است و باعث ایجاد نگرانی در جامعه می شود.

وی مقبولیت، تخصص، التزام عملی به نظام، تأییدشدن توسط معتمدین جامعه و داشتن برنامه راهبردی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت را 5 فاکتور مهم برای انتخاب یک نامزد شایسته خواند و اظهار کرد: نباید اجازه داد برخی افراد سرمایه دار بخواهند با هدف بهره گیری در آینده یک نامزدی را مورد حمایت قرار دهند تا او پس از ورود به مجلس امیال آنها را عملیاتی کنند. نماینده ای که با پول به مجلس راه یابد در نمایندگی اش برای مردم مفید نخواهد بود.

سالک گفت: اصولگرایان می توانند به وحدت برسند و یک لیست بدهند اما امکان هم دارد که رقابت درون اردوگاهی سالم با هم کنند. در مهم آن است که اتحاد و مشارکت بالای مردم را پای صندوق های رأی ببینیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها