دیدار امیرعبداللهیان با بشار اسد +عکس

کد خبر: 1274194

وزیر امور خارجه کشورمان بعدازظهر امروز یکشنبه با رئیس جمهور سوریه دیدار و گفتگو کرد.

 دیدار امیرعبداللهیان با بشار اسد +عکس

وزیر امور خارجه کشورمان بعدازظهر امروز یکشنبه با رئیس جمهور سوریه دیدار و گفتگو کرد.

 حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در نخستین دیدار خود در دمشق با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه دیدار و رایزنی کرد.

در این دیدار در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو شد.

وزیر امور خارجه کشورمان در دومین مقصد از سفر منطقه‌ای خود به منظور گفتگو با مقامات دولت سوریه در خصوص موضوعات دوجانبه و منطقه ای، ظهر امروز یکشنبه وارد فرودگاه دمشق شد.

حسین امیرعبداللهیان , کشور سوریه , بشار اسد ,

امیرعبداللهیان روز جمعه در نخستین مقصد سفر منطقه‌ای خود وارد بیروت شد و با مقامات سیاسی لبنان و رهبران گروه‌های مقاومت دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این سفر با نخست وزیر پیشبرد امور در لبنان، وزیر امور خارجه، رئیس مجلس، دبیرکل حزب‌الله لبنان و رهبران مقاومت فلسطین دیدار و رایزنی داشت.

امیرعبداللهیان در نشست خبری با همتای لبنانی خود گفت: امروز گفتگوهای بسیار مهمی را با آقای وزیر و مقامات لبنان در خصوص وضعیت منطقه و همکاری‌های ایران و لبنان داشتیم.

وی افزود: ما تاکید داریم که جنگ راه حل نیست و از گسترش جنگ در منطقه استقبال نکردیم. ما معتقدیم مقاومت فلسطین و حماس هم در مسیر ایستادگی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی و هم در مسیر سیاسی خردمندانه عمل کرده است.

وزیر خارجه ایران ادامه داد: البته بر جهانیان آشکار است که بیش از 4 ماه نسل کشی در غزه و کرانه باختری هیچ دستاوردی برای رژیم صهیونیستی و حامیان آن نداشته است. ایالات متحده آمریکا همزمان در دو مسیر حرکت می‌کند. مسیر اول تداوم ارسال مستمر سلاح و مشارکت در نسل کشی است، و مسیر دوم سخن گفتن از راه حل سیاسی است.

امیرعبداللهیان گفت: ما به صراحت می‌گوییم اگر آمریکا به دنبال آرامش در منطقه است راهکار آن توقف جنگ و نسل کشی در غزه است.

وی افزود: از مقامات عالی لبنان و آقای وزیر در خصوص تحولات داخلی لبنان گزارشات امیدبخشی را دریافت کردیم. ایران جز خیر برای لبنان نمی‌خواهیم./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها