سردار فدا: در جمهوری اسلامی مردم سرنوشت کشور را مشخص می‌کنند

کد خبر: 1274433

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، گفت: یکی از خاصیت‌های جمهوری اسلامی این است که مردم در سرنوشت کشور دخیل هستند و کارگزاران نظام با رای مستقیم مردم انتخابات مشخص می‌شوند.

 سردار فدا: در جمهوری اسلامی مردم سرنوشت کشور را مشخص می‌کنند

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، گفت: یکی از خاصیت‌های جمهوری اسلامی این است که مردم در سرنوشت کشور دخیل هستند و کارگزاران نظام با رای مستقیم مردم انتخابات مشخص می‌شوند.

سردار مجتبی فدا در جلسه جهاد تبیین ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و اعیاد شعبانیه با ابراز خرسندی نسبت به حضور باشکوه مردم استان در راهپیمایی 22 بهمن، پیرامون اهمیت انتخابات پیش‌رو، اظهار داشت: مشکلات، نارسایی‌ها و برخی سوءمدیریت‌ها وجود دارد، اما حفظ نظام در حال حاضر از همه چیز واجب‌تر است.

وی افزود: در طول تاریخ اگر بنگریم، اتفاقات تاریخی مانند زمان حضرت نوح وجود دارد که به دلیل عدم همراهی مردم به سرانجام نرسیده است، اما در نظام ما به دلیل همراهی مردم با شریعت و رهبری شرایط باید به گونه‌ای رقم بخورد که مسیر با کمترین مشکلات روبرو باشد. هنگامی که قوم بنی‌اسرائیل تحت شکنجه و آزار فرعون قرار گرفتند، حضرت موسی آن‌ها را فراخواند و با عبور از رود نیل فرعونیان شکست خوردند، عده‌ای به دنبال گوساله پرستی و عده‌ای به خوش‌گذرانی پرداختند و در مرحله دوم دعوت پیامبر او را همراهی نکردند و رودرروی حضرت موسی قرار گرفته و شکست خوردند و حتی چندصد سال در بیابان آواره بودند، در طول تاریخ نمونه‌های دیگری مانند اعدام شیخ فضل‌الله و رد شدن دسته عزاداری و یا جریان ثقیفه در زمان پیامبر اکرم نمونه‌ای از عدم همراهی مردمی است.

فرمانده سپاه استان اصفهان، خاطرنشان کرد: اما در انقلاب اسلامی هنر امام خمینی(ره) بود که مردم را در سرنوشت خودشان دخیل کرد و این حضور مردمی و قدرت نرم کشور را از گذرگاه‌های مختلف نجات داده و با رهبری آیت‌الله خامنه‌ای توانسته‌ایم سرفرازی داشته و سایه جنگ از کشور دور شود.  قدرت نرم ایران برای کشورهای منطقه الگو است و همانطور که در سوریه همه کشورهای اروپایی و هجمه‌ها و تلاش‌های زیاد علیه سوریه شکل گرفت، اما چون مردم این کشور به میدان رفتند برای تعیین سرنوشت خود، همه تلاش برای سرنگونی این کشور ناکام ماند.

وی با بیان این که از حضور مردم کشور می‌توان بارزترین نمونه نقش‌آفرینی مردم را تولید ماسک‌های خانگی و حضور طلاب بسیجی جهادی برای غسل و تدفین بیماران کرونایی دانست، گفت: اکنون نیز این نقش‌آفرینی مردمی در انتخابات باید شکل بگیرد. مشکلات مانند تورم و بیکاری و غیره وجود دارد، اما این‌ها سرچشمه در اصل نظام ندارد و نظام جمهوری اسلامی به خودی خود مشکل ندارد و مشکلات ناشی از تدابیر غلط و سوءمدیریت و عمل نکردن به مشورت‌های رهبر انقلاب و توصیه‌های امام خمینی (ره) و دستورات قرآن و شریعت است.

فدا ادامه داد: برخی دولت‌ها عدالت را بدون نقش‌آفرینی مردم مطرح کردند، اما رهبر معظم انقلاب بحث حضور مردم را مطرح کردند و در سخنرانی‌های اخیر حضور مردم را در وحدت و انسجام آفرینی و شرایطی مانند راهپیمایی عظیم 22 بهمن امسال موثر دانستند. برخی مشکلات اقتصادی را دلیل خود برای رای ندادن دانستند، آیا با رای ندادن مشکلات مرتفع می‌شود؟ با رای ندادن ما حرف چه کسانی را گوش می‌دهیم؟

وی با اشاره به پمپاژ ناامیدی از سمت دشمنان تصریح کرد: رهبر انقلاب فرمودند؛ آن‌جایی که توپخانه رسانه‌ای دشمن آن را هدف قرار می‌دهد بدانید به دنبال بی اعتبار جلوه دادن و سلب اعتبار از مردم و نظام هستند. آن‌ها تمرکز خود را بر عدم مشارکت و کم اهمیت جلوه دادن اقدامات نظام گذاشتند.

وی افزود: در پزشکی،اقتصادی و مسائل مختلف رشد ما از همه دنیا سرعت بیشتری داشته و 10 برابر رشد کرده‌ایم، اما به دلیل این که در ابتدا عقب ماندگی زیادی داشتیم رسیدن به آن‌ها دشوار و زمان‌بر است و ما باید صبر و ایستادگی داشته باشیم.

فرمانده سپاه استان اصفهان در مقایسه انقلاب اسلامی و دوران شاهنشاهی گفت: پیش از انقلاب فروش 6 میلیون بشکه نفت را داشتیم، اما همه چیز وارداتی بود، اما در 49 سال گذشته با یک چهارم درآمد آن دوران پیشرفت بسیار زیادتری داشته‌ایم، حسن انقلاب ما این است که مردم خودشان تعیین می‌کنند چه کسی چه مسئولیتی بگیرد، پیش از انقلاب مردم هیچ دخالتی در عزل و نصب مقامات نداشتند و دیدیم که در هنگام جنگ جهانی دوم هنگامی که رضا شاه کمی گرایش به آلمان پیدا کرد و با ان‌ها مکاتبه داشت، خیلی زود توسط انگلیس از سلطنت خلع شو و یارای مقاومت در برابر خواسته آن‌ها نداشت و به بندرعباس تبعید شد.

وی ادامه داد: هنگام جانشینی محمدرضا به جای پدرش نیز او همه درخواست‌های انگلیس را چشم بسته قبول کرد و ایران مجری خواسته‌های انگلیس شد و اختیار فروش نفت و 60 درصد از سود فروش نفت کشور به آن‌ها واگذار شد.

فدا ایران را باعث امیدواری مردم منطقه دانست و گفت: در حال حاضر شرایط به گونه‌ای است که هیچکس جرات تهدید ایران را به خود نمی‌دهد و برای کشورهای منطقه الگو شده‌ایم. حتی برخی سران فلسطینی از فشار رژیم صهیونیستی خسته شدند و به دنبال توافق با اسرائیل رفتند، اما امام خمینی مسئله فلسطین را زنده کردند. اما کشور ما که روزی در مستعمره خارجی‌ها بود و حتی فارغ‌التحصیلان هوانیروز بدون اجازه مستشاران اجازه پرواز و حتی روشن کردن هواپیما را نداشتند، اما اکنون به جایی رسیده است که در قدرت بازدارندگی، نانو، شبیه سازی سلول‌های بنیادی، انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای، توان موشکی و پهپادی بین 10 کشور برتر جهان و منطقه است.

وی با عنوان این پرسش که چگونه این موفقیت‌ها دیده نمی‌شود، گفت: دلیل آن فضای مجازی است که اذهان عمومی را تحت تاثیر قرار داده و باعث می‌شود به مانند سال گذشته عده‌ای گول رسانه‌های خارجی را بخورند و به خیابان‌ها بریزند و جوانانی مانند محمد قبادلو که به جرم زیر گرفتن ماموران پلیس و شهادت برخی از آنان اعدام شد اعتراف به تاثیر زیاد فضای مجازی و گول خوردن در این فضا را علت اقدامات خود معرفی می‌کنند و حتی برخی می‌گویند ما فکر می‌کردیم کار نظام و جمهوری اسلامی تمام شده است؛ اما خدارا شاکریم که در آرامش و با اقتدار از این فتنه عبور کردیم.

فرمانده سپاه استان اصفهان با مهم برشمردن نقش رسانه عنوان کرد: از شما که رسانه در اختیار دارید می‌خواهم مردم را به مشارکت دعوت کنید، مردم در انتخابات به خودشان رای خواهند داد و اکنون بستر خوبی شکل گرفته است، مانند این که بیش از هزار نفر در استان اصفهان جهت انتخاب ثبت‌نام کرده‌اند، اختیار و رای کسی که با 1500 رای به مجلس راه پیدا کرده با نماینده‌ای که رای میلیونی او را به مجلس فرستاده است هیچ تفاوتی ندارد. مردم می‌توانند بر اساس سلیقه و دیدگاه و سلیقه نماینده خود را انتخاب کنند و این آزادی عمل در اختیار مردم است و ما امنیت رای مردم را تضمین می‌کنیم.

وی افزود: دشمن اعتقاد دارد فتنه سال گذشته همچنان آتش زیر خاکستر است و به دنبال این است تا با دامن زدن به مسائلی نظیر برخی اختلافات، سومدیریت‌ها، نابسامانی بازار و گرانی کالا کاهش مشارکت رخ بدهد. رهبر انقلاب فرمودند حتی کسانی که نظام را قبول ندارند برای حفظ ایران به صحنه بیاید، برخی مسائل اقتصادی را دلیل کاهش مشارکت اعلام می‌کنند، اما طبق نظرسنجی‌های اولیه در خراسان جنوبی که استانی کم برخوردار است بیش از 75 درصد مردم اعلام کرده‌اند که قطعا رای خواهند داد.

فدا با بیان این که برخلاف صحبت‌های مطرح شده مشاهده کردیم که مناطق محروم و کم برخوردار برخلاف مناطق متمول‌تر مشارکت بیشتری در صحنه‌های اجتماع و انتخابات داشته‌اند، تصریح کرد:  شما باید شرایط و ویژگی‌های کاندیدای اصلح را به مردم معرفی کنید و تفاوتی ندارد انتخاب آن‌ها چه کسی باشد و هر کس انتخاب شود نماینده همه مردم و حتی آن‌ها که به او رای نداده باشند در مجلس و نظام است، با مشارکت قوی و رقابت قوی یک مجلس قوی تشکیل می‌شود. با مجلس قوی مشکلات و موانع پیش روی نظام مرتفع می‌شود و هر دوره مجلس افت و خیزهایی داشته است و نمی‌توان گفت همه اتفاقات خوب یا همه اتفاقات بد و مشکلات متعلق به یک دوره‌ خاص بوده است.

وی اهمیت مجلس خبرگان و جایگاه آن را بسیار مهم برشمرد و گفت: مجلس خبرگان هم به اندازه مجلس شورای اسلامی مهم است و نباید از آن غافل شد، سال 1368 برخی به دنبال شورای رهبری بودند، اما امروز می‌بینیم رهبر انقلاب پا جای پای امام خمینی گذاشته‌اند و رهبر آینده نیز باید اینگونه باشد هرچند ما امید و آرزو داریم که رهبر آینده نظام امام زمان (عج) باشند. اما در مجلس خبرگان باید کسی انتخاب شود که مانند سال 1368 رهبری را که حامی مردم و ادامه دهنده مسیر امام و انقلاب باشد.

فرمانده سپاه استان اصفهان ادامه داد: دشمنان از پیشرفت‌ها و موفقیت‌های ما اعتبارزدایی می‌کنند و اقدامات موثر را زیر سوال می‌برند، در صورتی که در منطقه کشورهایی مانند سوریه عراق و یمن نظام و انقلاب اسلامی ما را الگوی خود قرار داده‌اند، جبهه مقاومت ایران و مسیر مردم را راه و روش خود قرار دادند. اکنون می‌بینیم که در جنگ، تحریم و جبهه‌های مختلف وقتی دیدند در ایران مردم نقش تعیین کننده دارند.این الگو را در دست گرفتند و اکنون در غزه حماس یعنی مردم و مردم یعنی حماس، چون می‌دانند عقب نشینی با قبول شکست و حقارت مساوی است و شهدای خود را فدای راه فلسطین می‌دانند و انشالله طوفان الاقصی پیروز خواهد شد.

وی افزود: دشمن به واسطه شکست‌های مختلف به دنبال کاهش مشارکت در انتخابات است. گروه‌های مقاومت عمود جهان اسلام را ایران می‌دانند و وقتی ما الگوی آن‌ها هستیم، باید مشارکت ما در انتخابات از سالیان قبل بسیار بیشتر باشد، همانطور که رهبر انقلاب فرمودند، هرکس که دسترسی و رسانه دارد مردم را به حضور و شرکت در انتخابات تشویق و ترغیب کند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها