واکنش نمایندگان به تایید مصوبه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان توسط شورای نگهبان

کد خبر: 1274486

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با ابراز خرسندی از موافقت شورای نگهبان با موضوع افزایش ۲۰ درصدی حقوق شاغلان و بازنشستگان یادآور شد که پیش‌بینی حقوق توسط دولت در بودجه ۱۴۰۳، ۱۸ درصد بود و مجلس با افزایش دو درصدی آن را ۲۰ درصد تعیین کرد و هر چند به روایت دولت از این طریق حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان به سرجمع هزینه های دولت اضافه شده اما با توجه به اینکه مجلس منابع تامین مالی آن را مشخص کرده بنابراین به هیچ وجه با ناترازی بودجه مواجه نخواهیم شد.

واکنش نمایندگان به تایید مصوبه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان توسط شورای نگهبان

علی‌اصغر عنابستانی با ابراز خرسندی از تایید موضوع افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان توسط شورای نگهبان، گفت: مبنای افزایش حقوق توسط مجلس این بود که بودجه ناتراز نشود و به کارمندان هم فشاری وارد نشود تا در فضای اقتصادی فعلی بتوانند حداقل معیشت خود را تامین کنند.

وی افزود: پیش بینی حقوق کارمندان توسط دولت در بودجه 1403، 18 درصد بود و مجلس با افزایش دو درصدی آن را 20 درصد تعیین کرد و هر چند به روایت دولت از این طریق حدود 20 هزار میلیارد تومان به سرجمع هزینه های دولت اضافه شده اما با توجه به اینکه مجلس منابع تامین مالی آن را در لایحه بودجه مشخص کرده بنابراین علیرغم انتقادات مکرر مسئولان دولتی به هیچ وجه با ناترازی بودجه مواجه نخواهیم شد در واقع بخشی از منابع افزایش حقوق از طریق افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده و بخشی دیگر نیز از مسیرهای دیگر تامین خواهد شد و هیچ اثر تورمی را در پی نخواهد داشت.

نماینده مردم سبزوار در مجلس یازدهم ادامه داد: ناترازی زمانی ایجاد می شود که هزینه ای را تحمیل کنیم که منابع آن مشخص نشده و وقتی منابع افزایش دو درصدی حقوق کارمندان توسط مجلس تعیین شده بنابراین بودجه را ناتراز نمی کند و به همین دلیل هم شورای نگهبان آن را تایید کرده؛ امیدواریم دولت در مسیر اجرای بودجه به گونه ای عمل کند که تورم کاهش یابد.

عنابستانی تصریح کرد: دولت باید برنامه کنترل تورمی که با همکاری مجلس دنبال می کند را مدنظر قرار دهد؛ امیدواریم بتوانیم در پایان سال آینده تورم را به زیر 20 درصد برسانیم و فشار تورم را از روی دوش مردم برداریم./خانه ملت

روشن شدن بارقه امید در جامعه با تایید مصوبه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان توسط شورای نگهبان

عضو کمیسیون انرژی مجلس، تایید مصوبه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان توسط شورای نگهبان را به معنای روشن شدن بارقه امید در جامعه دانست.

رمضانعلی سنگدوینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تایید مصوبه مجلس مبنی بر متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان توسط شورای نگهبان، گفت: از آنجا که تمامی نمایندگان مجلس برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان اتفاق نظر داشتند دولت نیز این مهم را پذیرفت و متقاعد شد، البته دولت دغدغه تامین منابع برای مصوبه مجلس را داشت که این دغدغه نیز رفع شد.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی به شرایط سخت زندگی بازنشستگان لشکری، کشوری و تامین اجتماعی اشاره کرد و افزود: این مصوبه دلگرمی بازنشستگان را به دنبال داشته و می‌تواند معیشت آن‌ها را بهبود بخشد.

وی ادامه داد: اگرچه مجلس با تصویب قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تمامی تلاش خود را در راستای ارتقای معیشت این قشر از جامعه کرد اما تصویب صرفا قانون کافی نیست و به‌یقین نحوه اجرای آن توسط دولت بسیار حائز اهمیت است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت باید برای اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان سیاست‌گذاری کند./

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها