سفیر عربستان: برخی‌ها راضی نیستند ایران و عربستان به یکدیگر نزدیک شوند

کد خبر: 1274833

سفیر عربستان سعودی در ایران با بیان اینکه افرادی راضی نیستند ایران و عربستان به یکدیگر نزدیک شوند، گفت: عربستان سعودی همیشه دست خود را به سوی صلح جلو می‌برد و به فکر خیر و نیکی برای منطقه است.

 سفیر عربستان: برخی‌ها راضی نیستند ایران و عربستان به یکدیگر نزدیک شوند

سفیر عربستان سعودی در ایران با بیان اینکه افرادی راضی نیستند ایران و عربستان به یکدیگر نزدیک شوند، گفت: عربستان سعودی همیشه دست خود را به سوی صلح جلو می‌برد و به فکر خیر و نیکی برای منطقه است.

عبدالله بن سعود العنزی سفیر عربستان سعودی در ایران پیش از ظهر امروز در دیدار با استاندار اصفهان، اظهار داشت: اصفهان شهر بسیار زیبایی است و تلاش می‌کنیم با ابعاد مختلف این شهر آشنا شویم. روابط میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی رو به پیشرفت و این پیشرفت به خاطر اراده قوی میان رهبران دو کشور است. جمهوری اسلامی ایران کشور همسایه و دوست ما و همکاری میان دو کشور بسیار مهم است.

وی ضمن تأکید بر تقویت روابط میان دو کشور گفت: تقویت روابط باعث قوت منطقه و جهان اسلام خواهد بود. ارتباطات میان رئیس جمهور ایران و ولیعهد عربستان سعودی در راستای ایجاد روابط قوی و مستحکم است.

سفیر عربستان سعودی در ایران ادامه داد: در این راه اراده صادقانه‌ای وجود دارد و عواملی مشترک میان دو کشور بسیار زیاد است.برای حل چالش‌های میان دو کشور اراده قوی وجود دارد و درصدد هستیم این خدمات در راستای جهان اسلام باشد.

وی متذکر شد: جمهوری اسلامی ایران کشور دوست و کشوری محوری است و می‌دانیم که احترام متقابل و نزدیکی میان دو کشور اتفاقات خوب آینده را رقم خواهد زد همچنین مصلحت منطقه بر این ارتباط دوگانه است.

سفیر عربستان سعودی در ایران گفت: ایران کشور مسلمان و برادر ماست و همکاری ما باید بر پایه مصلحت باشد تا بتواند باعث خیر و نیکی میان دو کشور باشد.

وی خاطرنشان کرد: حجاج ایرانی با احترام مناسک خود را به جای می‌آورند زیرا موقعیت اسلامی، جغرافیایی و اثرگذاری جهانی ایران قابل احترام است و منجر می‌شود همکاری دو کشور برپایه احترام پیش برود.

سفیر عربستان سعودی در ایران ادامه داد: دور شدن از گفت‌وگوی متقابل دو کشور را از یکدیگر دور خواهد کرد در صورتی که بایستی رو در رو در مورد چالش‌ها صحبت کرد زیرا میان ما اشتراکات و ارزش‌های بسیاری وجود دارد.

عبدالله بن سعود العنزی افزود: افرادی راضی نیستند ایران و عربستان به یکدیگر نزدیک شوند، از این رو باید برخلاف نظر آنان عمل کنیم. عربستان سعودی همیشه دست خود را به سوی صلح جلو می‌برد و به فکر خیر و نیکی برای منطقه است.

سفیر عربستان سعودی در ایران خاطرنشان کرد: از ابتدای حضور در ایران، احترام و محبت از مسئولان و برادران ایرانی خود دیدیم و همیشه مورد توجه و خوشآمد هستیم که این روحیه ایرانیان از اخلاق مسلمانی است.

وی گفت: اصفهان از استان‌های راهبردی جمهوری اسلامی ایران و در حوزه‌های اقتصادی توانمند است از این رو می‌تواند زمینه‌ساز تعاملات بسیاری باشد.

سفیر عربستان در ایران خطاب به استاندار اصفهان گفت: شما اهل محبت هستید و برای دریافت این محبت ما در اولویت قرار داریم، به راستی که دو کشور همسایه باید به فکر تقویت روابط باشند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها