چرا ۳۵ عضو فعلی مجلس خبرگان رهبری ثبت‌نام نکردند؟

کد خبر: 1275004

نماینده ولی فقیه در فارس جوانگرایی را دلیل عدم ثبت نام ۳۵ نفر از نمایندگان فعلی مجلس خبرگان رهبری ذکر ‌کرد و گفت: این نمایندگان اعلام کردند که سن‌شان دیگر اقتضاء نمی‌کند و ترجیح دادند که جوانان به میدان بیایند.

 چرا ۳۵ عضو فعلی مجلس خبرگان رهبری ثبت‌نام نکردند؟

 آیت‌الله لطف‌الله دژکام صبح امروز پنج‌شنبه در یک نشست خبری پیرامون برگزاری دو رویداد مهم سیاسی در اسفندماه امسال، اظهار داشت: ماهیت انتخابات در نظام جمهوری اسلامی پیرو ارزش‌های تمدنی است.

وی با تصریح بر این نکته که تمدن نوین اسلامی جهان را از چارچوب‌های اصیل ارزشی بهره‌مند خواهد کرد، افزود: انتخابات در تمدن رقیب غربی‌ها هدفی جز رسیدن به قدرت در چارچوب دنیای فانی دنبال نمی‌کند، اما در نظام جمهوری اسلامی وسیله‌ای است برای رسیدن به عدالت در دنیا و سعادت در دنیا و آخرت؛ این نقطه تفاوت را همه مردم عزیز ما باید با جدیت مراقبت کنند تا مسیر تمدن سازی در کشور به خوبی طی شود.

آیت‌الله دژکام تاکید کرد: طبیعتا کسانی که نامزد انتخابات می‌شوند باید بیش از همه مراقب این تفاوت اساسی در فعالیت‌های انتخاباتی خود باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انتخابات مجلس خبرگان رهبری باید ارزشی‌ترین انتخابات در بین سایر انتخابات باشد، گفت: وظیفه خبرگان که عهده‌دار تعیین و کشف شخصی است که باید ولایت امر را در نظام مقدس جمهوری به نیابت از امام زمان (عج) بر عهده بگیرد، اقتضا می‌کند همه کسانی که در فرآیند انتخابات خبرگان رهبری نقش آفرینی می‌کنند به دنبال کسب رضای حضرت، ولی عصر (عج) و اقدام برای تعجیل در ظهور حضرت باشد.

امام جمعه شیراز همچنین از رسانه‌ها خواست تلاش کنند تا منویات رهبری در خصوص انتخابات 11 اسفندماه مبنی بر مشارکت قوی، انتخاب اصلح، سلامت و امنیت انتخابات محقق شود.

آیت‌الله دژکام همچنین در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چه انتقادی نسبت به مجلس خبرگان رهبری وارد است، گفت: رهبرانقلاب از این مجلس مطالبه‌ای داشتند که نتوانسته‌ایم به خوبی آن را انجام دهیم و آن هم بررسی سیاست‌های کلی رهبری توسط مجلس خبرگان است که نشان داده شود کجا این سیاست‌ها با مانع مواجه شده ‌و مجلس خبرگان باید در این باره بیشتر تلاش بیشتری کند.

وی؛ جوانگرایی را دلیل عدم ثبت نام 35 نفر از نمایندگان فعلی مجلس خبرگان رهبری ذکر و عنوان کرد: این نمایندگان اعلام کردند که سن‌شان دیگر اقتضاء نمی‌کند و ترجیح دادند که جوانان به میدان بیایند.

نماینده، ولی فقیه در فارس با تصریح بر این نکته که کاندیدا‌های انتخابات مجلس خبرگان رخبری آماده‌اند که بگویند پای نظام ایستاده‌ایم، گفت: بنده از تک تک کاندیدا‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری برای روشن کردن چراغ انتخابات تشکر می‌کنم./ تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها