جوان: مردم باید احساس کنند که می‌توانند در هر انتخاباتی تغییر ایجاد کنند

کد خبر: 1275278

جوان نوشت: انتخابات در دوره‌های گذشته فقط زمانی با مشارکت بالا و پرشور برگزار شده که مردم احساس کرده‌اند می‌توانند تغییر ایجاد کنند.

جوان: مردم باید احساس کنند که می‌توانند در هر انتخاباتی تغییر ایجاد کنند

گروه سیاست سایت فردا - نقش خواص در انتخابات و تاثیری که در افکار عمومی دارند مورد توجه است. موضوعی که رسانه‌ها نیز از آن پرداختن به آن غافل نشده‌اند. 

روزنامه جوان در این خصوص نوشته: انتخابات در دوره‌های گذشته فقط زمانی با مشارکت بالا و پرشور برگزار شده که مردم احساس کرده‌اند می‌توانند تغییر ایجاد کنند.  

اکنون با درک همین واقعیت، بیشترین تلاش از طرف کسانی که کاهش مشارکت را به نفع خود می‌دانند، دقیقاً در همین نقطه متمرکز شده است که به مردم القا کنند قادر به انجام تغییر در سرنوشت خود نیستند؛ و متأسفانه در هر دو دسته اصولگرا و اصلاح‌طلب نمونه‌هایی دارند. 

تحلیلگران شناخته‌شده اصلاح‌طلب معمولاً وقتی از امکان کاهش شدید مشارکت در انتخابات پیش‌رو حرف می‌زنند، نه با نگرانی نسبت به سرنوشت کشور، بلکه بیشتر با نوعی شعف و خوشی از آن یاد می‌کنند که می‌تواند پیش‌بینی‌های آنان را تأیید کند! برخی نیز می‌خواهند هرگونه تلاش در افزایش مشارکت را برای نظام فاکتور کنند! 

مردم باید احساس کنند که می‌توانند در هر انتخاباتی تغییر ایجاد کنند. بخشی از این برعهده شورای نگهبان و مجریان و ناظران است تا چیزی خلاف آن را القا نکنند. بخشی بر عهده مدیران اجرایی است که بزرگ‌ترین دغدغه مردم یعنی تورم را کاهشی کنند؛ و بخش قابل‌توجه دیگر برعهده خواص است. نباید اجازه داد که مردم احساس کنند تراز مسئولان و مدیران اجرایی و قانونگذار از عالمان و اندیشمندان و خواص متعهد و ساده‌زیست و عدالت‌پیشه به سمت افرادی سقوط کرده است که پرونده آن‌ها با تخیلات پریشان پر شده است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها