بکارگیری موشک‌های «صیاد F۳» در سامانه پدافندی «آرمان»

کد خبر: 1275325

فرمانده قرارگاه تأمین حفاظت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: سامانه پدافندی «آرمان» برای آماده شدن جهت انجام عملیات، خودگردان است و در کمتر از ۳ دقیقه آماده رزم می‌شود.

بکارگیری موشک‌های «صیاد F۳» در سامانه پدافندی «آرمان»

امیر شاهرخ شهرام در حاشیه رونمایی از سامانه‌های پدافندی «آرمان» و «آذرخش»، اظهار کرد: سامانه پدافندی آرمان بر حسب تجربه دفاع مقدس و جنگ‌های نوین امروز طراحی شده به همین جهت خودحفاظت، چابک و با قابلیت‌های ویژه بوده که برای آماده شدن جهت انجام عملیات خودگردان است و در کمتر از سه دقیقه آماده رزم می‌شود.

وی افزود: مأموریت اصلی این سامانه برای مقابله با اهداف متوسط و بالاست که با شناسایی هدف در ۱۸۰ کیلومتری، در فاصله ۱۲۰ کیلومتری می‌تواند با هدف درگیر شود و آن را منهدم کند. این سامانه یکی از سامانه‌های به‌روز دنیاست و نیروهای مسلح کشورمان با استفاده از آن می‌توانند محکم‌تر از کشورمان حفظ و حراست کنند.

همچنین امیر سرتیپ احمد صادق‌نژاد مشاور امور پدافندی وزیر دفاع هم یادآور شد: سامانه شهید آرمان (شهید آرمان علی‌وردی)، بسیار راهبردی است و می‌تواند با موشک‌های بالستیک و کروز مقابله کند. این سامانه از موشک‌های «صیاد F۳» عمودپرواز بهره می‌برد./ ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها