«قانون حمایت و توانمندسازی بانوان» در دستور کار مجلس

کد خبر: 1275353

جوکار گفت: در زمان حاضر قانونی در دستور کار مجلس قرار دارد که کلیات آن تصویب شده است و هدف آن «توانمندسازی بانوان جامعه» در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است.

 «قانون حمایت و توانمندسازی بانوان» در دستور کار مجلس

جوکار گفت: در زمان حاضر قانونی در دستور کار مجلس قرار دارد که کلیات آن تصویب شده است و هدف آن «توانمندسازی بانوان جامعه» در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است.

محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به نقش بانوان در افزایش مشارکت در انتخابات، گفت: قطعاً بانوان همان‌طور که در طول تاریخ منشأ تحول و حماسه‌ساز بوده‌اند، در روز یازدهم اسفندماه نیز در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، نشاط و شادابی را در محیط خانواده، جهت حضور پرشور اعضای خانواده در انتخابات، رقم خواهند زد.

وی با تأکید بر اینکه کشور نیازمند «تحول» است، افزود: جامعه‌ای به اهداف خود دست پیدا می‌کند که خانواده در آن «تحول‌آفرین» باشد و محور اصلی خانواده تحول‌آفرین «بانوان تحول‌آفرین» هستند.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس به نقش اثرگذار بانوان در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اشاره کرد و اذعان داشت: اوایل انقلاب، مادران با ترغیب فرزندان و همسران خود جهت حضور پرشور در دفاع مقدس، نقش چشمگیری در تأمین منابع انسانی سرشار از ایمان وخودباوری و پیروزی‌های رزمندگان اسلام  داشتند.

جوکار منشأ تحول آینده کشور را بانوان دانست و تأکید کرد: نقش اصلی در تربیت فرزندان و هدایت خانواده‌ها به‌سمت رشد و تعالی، در دست بانوان شریف است.

وی اضافه کرد: بانوان به‌عنوان محرک خانواده، به‌خوبی می‌توانند در زمینه تحقق چهار رُکن «رقابت، سلامت، امنیت و مشارکت در انتخابات» نقش آفرینی فعال داشته باشند.

نماینده یزد در مجلس با تأکید بر اینکه مشارکت در انتخابات و حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی، باعث یأس دشمنان و بدخواهان ملت ایران اسلامی خواهد شد، ادامه داد: مشارکت حداکثری در انتخابات، ضمن زنده نگه‌داشتن امید در دل امت اسلامی، نشاط و شادابی را برای فرزندان این مرز و بوم، جهت فتح قله‌های بزرگ در این پیچ تاریخی رقم خواهد زد.

جوکار با یادآوری اینکه مجلسی مقتدر و کارآمد است که بتواند مشکلات کشور را حل کند، گفت: مجلسی که با مشارکت حداکثری و رأی بالای مردم ایجاد شود، می‌تواند در زمینه ریل‌گذاری صحیح و درست برای حرکت دولت و خدمت صادقانه برای مردم، گام بردارد.

وی به اقدامات مجلس یازدهم جهت حمایت و توانمندسازی بانوان جامعه اشاره و اظهار کرد: در زمان حاضر، قانونی در دستور کار نمایندگان مجلس قرار دارد که کلیات آن تصویب شده است و هدف آن، «توانمندسازی بانوان جامعه» در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است.

جوکار گفت: تا به حال درباره ایجاد بوستان ویژه بانوان قانون نداشتیم؛ ولی بر اساس «قانون حمایت از بانوان» شهرداری‌ها موظف به ایجاد «بوستان بانوان» در سطح کشور هستند./تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها