هشدار محسن رضایی به جنگ زرگری برای تخریب رقیب

کد خبر: 1276210

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رقابت و نقد آگاهی‌بخش برای معرفی شاخص‌های جدید، مفید اما ایجاد جنگ زرگری برای تخریب رقیب، ناپسند و خطرناک است.

 هشدار محسن رضایی به جنگ زرگری برای تخریب رقیب

محسن رضایی در همایش «انتخاب گام دومی‌ها» که از سوی «جمعیت گفتمان انقلاب اسلامی» برگزار شد، با بیان اینکه لازمه اداره هر جامعه وجود سه رکن است، اظهار کرد: رکن اول سیاست، رکن دوم قانون و رکن سوم اجراست و جمهوری اسلامی عامل این ارکان را مردم قرار داده است.

وی ادامه داد: رکن سیاست که توسط رهبری هدایت می‌شود به واسطه مجلس خبرگان منتخب مردم تعیین می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: رکن قانون که ریل‌گذار و نقشه‌راه سیاست‌هاست هم از طریق مجلس منتخب مردم راهبری می‌شود و رکن سوم، یعنی اجرای قوانین هم توسط دولت منتخب مردم انجام می‌شود و اینگونه جمهوری اسلامی، سه‌گانه مردمی ارکان اداره جامعه را داراست، حال آنکه در دیگر کشور‌ها دوگانه قانون و اجرا وجود دارد.

رضایی گفت: سه‌گانه مردمی ـ اسلامی، ابداع جمهوری اسلامی است که باعث از بین رفتن تعارض منافع می‌شود و هم سیاست، هم قانون و هم اجرا، کیفیت مردمی ـ اسلامی دارد و بنابراین مردم از صدر تا ذیل حکومت نقش دارند و بهترین ابزار این نقش‌آفرینی، انتخابات است.

وی با تاکید بر کارآمدی ارکان اداره جامعه، گفت: نخبگان و خبرگان سیاسی باید شاخص‌های شایستگی را برای مردم تبیین کنند و این از راه تشکیل احزاب یا جبهه‌ها و ایجاد شبکه‌ها در استان‌ها و شهرستان‌ها ممکن می‌شود.

رضایی ادامه داد: رقابت و نقد آگاهی بخش برای معرفی شاخص‌های جدید ایرادی ندارد و مفید هم است، اما ایجاد جنگ‌های زرگری برای تخریب رقیب امری ناپسند و خطرناک است و از طرفی افرادی که بر موج احساسات و هیجان سوار می‌شوند منجر به انتخاب ناکارآمد خواهند شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح وضعیت و جایگاه بین‌المللی کشور، گفت: اکنون برهه بسیار مهم و حساسی در ابعاد جهانی و منطقه‌ای حکمفرماست و ایران می‌تواند ثمره ۴۵ سال مقاومت و جهاد را در این شرایط به دست بیاورد.

رضایی اظهار کرد: دشمن نهایت خباثت‌ها و توطئه‌های خود را در ۴۵ سال گذشته انجام داده است و اکنون به شکست در مقابل فداکاری بی‌نظیر مردم ایران معترف است و دیگر راهی به جز تحمل و پذیرش نقش مهم ایران اسلامی در منطقه ندارد.

وی گفت: برگزاری یک انتخابات پرشور و نشاط هم اثر مثبت داخلی از جهت انتخاب خوب و کارآمد، و هم اثر مثبت خارجی از جهت ارسال پیام حمایت و همبستگی مردم با نظام و حکومت به دشمنان دارد و این پیام آن‌ها را به تنها راه باقیمانده در برابر ما، یعنی پذیرش قدرت و نقش ایران در حل مشکلات منطقه سوق خواهد داد. تمام‌کننده حجت بر دشمنان حضور پرشور و حداکثری در انتخابات است.

باشگاه خبرنگاران

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها