کوثری: به لیست‌های انتخاباتی اعتماد شود

کد خبر: 1276497

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با استقبال از پویش انتخاباتی خبرگزاری مهر، گفت: مجلس آینده باید مجلسی کارآمد باشد چراکه در این صورت بسیاری از مشکلات کشور مرتفع خواهد شد.

کوثری: به لیست‌های انتخاباتی اعتماد شود

«اسماعیل کوثری» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت شایسته‌گزینی ملت ایران در انتخابات پیش‌رو، اظهار کرد: مردم در وهله اول باید این موضوع را مد نظر قرار دهند که حضوری گسترده‌ پای صندوق‌های رأی داشته باشند و درصد مشارکت در انتخابات بالا باشد تا دشمنان به اهداف شوم خود نرسند.

وی ادامه داد: دشمنان ما این روزها توطئه‌های زیادی می‌کنند تا مردم پای صندوق‌های رأی حضور پیدا نکنند و بعد، آنان نتیجه بگیرند که مردم ایران دیگر به نظام جمهوری اسلامی ایران پایبند نیستند اما مردم ما اخیراً و با حضور پُر شور در راهپیمایی ۲۲ بهمن این توطئه‌ها را خنثی کردند و در انتخابات ۱۱ اسفند هم با حضور پُر شور خود پاسخ قاطعی به دشمنان جمهوری اسلامی ایران می‌دهند.

حضور پُر شور مردم پای صندوق‌های رأی باعث اقتدار نظام می‌شود

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حضور پر شور مردم پای صندوق‌های رأی باعث اقتدار نظام جمهوری اسلامی و ایران قوی می‌شود. شایسته‌گزینی مساله بسیار مهمی است که حتماً مردم باید در انتخاب نمایندگان مجلس آینده مورد توجه قرار دهند و لازمه این کار آن است که رأی‌دهندگان فرصت کافی را برای بررسی سوابق و برنامه‌های نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی بگذارند و تحقیقات و بررسی‌های لازم را انجام دهند تا نسبت به نامزدهای انتخابات مجلس شناخت کافی یابند، انتخابی دقیق داشته باشد تا بهترین و کارآمدترین افراد راهی مجلس دوازدهم شوند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از اختیارات هر فرد رأی‌دهنده آن است که بررسی‌های لازم را درباره نامزدهای انتخاباتی انجام دهد و با شناخت کافی رأی بدهد. البته برای حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر بیش از ۲ هزار نفر نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی شده‌اند و فقط ۳۰ نفر از این افراد کرسی‌های نمایندگی مجلس از تهران را کسب می‌کنند.

وی در این باره افزود: قطعاً برای رأی دهندگان کار دشواری است که سوابق و برنامه‌های همه داوطلبان انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه تهران را مورد ارزیابی قرار دهند که در این شرایط خوب است، مردم به لیست‌های انتخاباتی که از سوی احزاب و گروه‌های سیاسی تهیه می‌شود، توجه کنند و بر اساس آن، رأی دهند.

کوثری اظهار کرد: احزاب و گروه‌های سیاسی که لیست‌های انتخاباتی می‌دهند، حتماً کارهای تحقیقاتی زیادی را درباره نامزدهای انتخاباتی انجام داده و با آنان مصاحبه و گفت‌وگو کرده‌اند، بنابراین مردم می‌توانند از تجربیات احزاب و گروه‌های سیاسی و لیست‌هایی که آنان ارایه می‌دهند، در رأی‌دادن به نامزدهای مورد نظر خود استفاده کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته اگر خود رأی‌دهندگان امکان بررسی سوابق و برنامه‌های همه داوطلبان انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه تهران را دارند، می‌توانند به بررسی‌های خودشان اکتفا کنند و در نهایت و با تشخیص خودشان افرادی شایسته را برای مجلس دوازدهم انتخاب کنند. در صورتی که مردم فرصت ندارند تا سوابق و برنامه‌های نامزدهای انتخاباتی را بررسی کنند، بهتر است به کسانی که روی سوابق و برنامه‌های نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی کار کرده‌اند، اطمینان کنند.

باید نمایندگان آگاه و متخصص راهی مجلس دوازدهم شوند

وی گفت: البته در برخی از استان‌ها و شهرستان‌ها تعداد نامزدهای انتخاباتی کم است و مردم می‌توانند راحت‌تر تحقیقات و بررسی‌های خود را درباره داوطلبان انجام دهند و بهترین و کارآمدترین افراد را انتخاب کنند.

کوثری گفت: مجلس آینده باید مجلسی کارآمد باشد چراکه مجلس شورای اسلامی ریل‌گذار است و اگر ریل‌گذاری خوب، دقیق و محکم باشد و عیب و اشکالی نداشته باشد و اولویت‌بندی‌ها هم حساب شده باشد، قطعاً بسیاری از مشکلات کشور مرتفع خواهد شد. باید نمایندگان آگاه و متخصص راهی مجلس دوازدهم شوند تا مسایل جزیی و فرعی را فدای مسایل کلان کشور نکنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره اقدام قریب‌الوقوع خبرگزاری مهر برای راه‌اندازی پویش «با مهر انتخاب کنیم» که بر اساس آن قرار است نامزدهای انتخابات مجلس که اعلام آمادگی می‌کنند، در سایت این خبرگزاری کاملاً رایگان، تبلیغات انتخاباتی خود را انجام دهند، گفت: بسیار مهم است که این پویش، رایگان است و همه نامزدهای انتخاباتی می‌توانند از آن استفاده کنند و این کار، عین عدالت است. این اقدام خبرگزاری مهر بسیار خوب است و همه نامزدها می‌توانند حرف‌های خود را بزنند. مردم هم باید به صورت همه‌جانبه یا خودشان برنامه‌های نامزدهای انتخاباتی را بررسی کنند یا آنکه به لیست‌های انتخاباتی اعتماد کنند.

وی اظهار کرد: باید سوابق نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی مورد ارزیابی دقیق قرار بگیرد و مشخص شود آیا این افراد در کسوت‌های قبلی خود فقط به فکر خود و منافع‌شان بوده‌اند یا آنکه برای منافع مردم و کشور اقدام کرده‌اند. پویش «با مهر انتخاب کنیم» می‌تواند بسیار اثرگذار باشد و باعث شود تا مردم شناخت بیشتری نسبت به نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی پیدا کنند و با شناخت کافی در روز انتخابات، تصمیم نهایی خود درباره نامزدها را بگیرند.

مهر

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها