الحوثی: انگلیس احمق وارد مسئله‌ای شد که ارتباطی به آن ندارد

کد خبر: 1276565

عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر انصارالله یمن گفت: ملت مظلوم فلسطین در غزه برای بیستمین هفته به خاطر تجاوز صهیونیست‌ها گرفتار بدترین مصیبت‌ها هستند. اشغالگران اسرائیل انواع نسل کشی را در غزه انجام دادند، از جمله کشتار و گرسنگی.

الحوثی: انگلیس احمق وارد مسئله‌ای شد که ارتباطی به آن ندارد

عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر انصارالله یمن گفت: ملت مظلوم فلسطین در غزه برای بیستمین هفته به خاطر تجاوز صهیونیست‌ها گرفتار بدترین مصیبت‌ها هستند. اشغالگران اسرائیل انواع نسل کشی را در غزه انجام دادند، از جمله کشتار و گرسنگی.

الحوثی گفت: این تجاوزگری به غزه از ابتدا با رفتارهای جنایتکارانه دشمن صهیونیستی و کشتار گروهی همراه بود. در روز اول تجاوز اسرائیلی به غزه، آمریکا، انگلیس و اکثر کشورهای بزرگ اروپایی، انواع حمایت را از دشمن صهیونیستی به عمل آوردند.

وی افزود: به رغم امکانات نظامی عظیم دشمن صهیونیستی، آمریکا و غرب باز هم انواع سلاح، پول و دانش را به این رژیم تقدیم کردند.

رهبر انصارالله تصریح کرد: حمایت مسلمانان از ملت مظلوم فلسطین کجاست؟ ملت فلسطین شایسته حمایت و یاری است. اکثر کشورها و حکومت‌ها فقط تماشاچی هستند و برخی از آنها حتی با دشمن همدست شده و از دشمن صهیونیستی به طور پنهانی حمایت می‌کنند.  شورای امنیت فقط در جهت منافع برخی کشورها به ویژه آمریکا حرکت می‌کند. ابعاد وخیم تراژدی انسانی در غزه، بار مسئولیت اعراب و مسلمانان را برای اقدام جدی افزایش می‌دهد.

وی افزود: خواری برخی از رژیمها و سکوت آنها باعث جرات یافتن دشمن صهیونیستی برای ادامه جنایات و تشدید محاصره غزه شده است. آمریکا مصمم است که نسل کشی در غزه را با سلاح هایی که تهیه می کند و قحطی که برای آن پوشش می دهد، ادامه دهد. آمریکا بزرگترین پوشش را برای گرسنگی دادن به مردم فلسطین در غزه فراهم می کند تا زمانی که به سطحی رسواکننده و شرم آور برای کشورها و نهادهای غربی برسد.

الحوثی تاکید کرد: آمریکا برای سومین بار در شورای امنیت از وتو استفاده کرد تا مانع تصویب قطعنامه توقف کشتار مردم فلسطین در غزه شود و به دشمن صهیونیستی خدمت کند. این کشور به ادامه قتل عام اهالی غزه اصرار می ورزد و از گرسنه نگه داشتن مردم فلسطین در غزه حمایت می کند. آمریکا شریک اساسی دشمن صهیونیستی در جنایاتش علیه مردم فلسطین است و نقش حمایت از جنایات صهیونیستی را از انگلستان به ارث برده است. واشنگتن مانع ایفای نقش شورای امنیت و سازمان ملل متحد برای حمایت از ملت‌های مستضعف می شود. تعلیق فعالیت های برنامه جهانی غذا با توجه به سطح بسیار دردناک رنج و گرسنگی در غزه ماهیت نقش آن را آشکار می‌کند.

او گفت: کشورهای ثروتمند عربی صدها میلیارد دلار را صرف مسائل پیش پا افتاده و دامن زدن به نزاع می کنند و غذای کمی در اختیار مردم فلسطین قرار نمی دهند.  بسیاری از کشورها مقادیر زیادی غذای خوب را در زباله ها هدر می دهند، ساکنان آنها از چاقی رنج می برند و هیچ غذایی به مردم فلسطین نمی دهند.  کشورهای عمده عربی برای رساندن غذا، تغذیه و دارو به مردم غزه تلاش نمی کنند تا حتی در پرونده بشردوستانه نقشی شرافتمندانه و مثبت داشته باشند. هر چه اوضاع انسانی در غزه بدتر می شود مسئولیت مسلمانان بیشتر می شود. آیا مسلمانان منتظر نابودی کامل اهالی غزه هستند تا کاری انجام دهند؟ تعداد شهدا به ویژه زنان و کودکان در غزه رو به افزایش است و تاکنون ۲۵۴۴ کشتار انجام شده است.

رهبر انصارالله افزود: دشمن اسرائیلی به رفتار وحشیانه‌اش در جلوگیری از ورود کامیون‌های حاوی غذا به غزه ادامه می‌دهد. نقش منفی آمریکا و رژیم اسرائیل در سازمان‌های بین المللی هر روز بیش از گذشته آشکار می شود. تعداد مرگ و میر ناشی از گرسنگی در غزه رو به افزایش است که بسیاری از آنان کودکان و سالمندان هستند. حتی علف حیوانات در غزه نیز رو به اتمام است. صدها هزار فلسطینی در غزه گرسنه‌اند و از امت اسلامی کمک می خواهند. رژیم اسرائیلی به طرف تجمع هزاران فلسطینی در غزه برای کسب غذا و آرد آتش گشود که تعداد زیادی از آنان شهید و مجروح شدند. دشمن صهیونیستی با تانک و پهپاد به بیمارستان الناصر حمله کرد گویی به یک پایگاه نظامی حمله کرده است. رژیم اشغالگر حتی به نوزادان نارس و شیرخواران در بیمارستانهای غزه حمله کرد. صدها هزار نفر در غزه که عمدتا کودک هستند از مشکلات بهداشتی رنج می برند. ۱۷ هزار کودک در غزه از خانواده‌هایشان جدا هستند.

وی تصریح کرد: دشمن صهیونیستی به رغم جنایاتش نتوانسته اهداف خود به ویژه در زمینه استرداد اسرایش را محقق کند. رژیم اشغالگر نتوانست رزمندگان غزه را شکست دهد و این رزمندگان منسجم بوده و با رشادت با دشمن می‌جنگند. رزمندگان مقاومت در غزه به رغم رنج‌هایشان خسارات زیادی به دشمن وارده کرده‌اند. ددمنشی دشمن علیه مردم فلسطین بی فایده است و باعث پیروزی دشمن نمی‌شود. دشمن به رغم آنکه به جنایت، قتل، محاصره و گرسنه نگه داشتن مردم غزه ادامه می‌دهد اما هر روز بیش از گذشته با شکست مواجه می‌شود.

رهبرانصارالله یمن گفت: مجاهدان ما تجهیزات جاسوسی سایت برکت ریشا را با سلاح های مناسب هدف قرار دادند و مستقیماً به آنها ضربه زدند. جبهه حزب الله لبنان بسیار بزرگ، فعال و موثر است و خسارات عظیمی به دشمن وارد کرده است. رزمندگان عراقی به رغم حملات آمریکا به عملیات خود علیه دشمن صهیونیستی ادامه می دهند. تعداد کشتی‌های مورد هدف در دریاهای سرخ و عربی به ۴۸ کشتی رسید. در جبهه یمن، ما تمایل به تشدید عملیات داشتیم، در حالی که دشمن تمایل به تشدید بیشتر در نوار غزه داشت. ما سلاح زیردریایی را وارد رویارویی در دریای سرخ کردیم و این سلاحی است که دشمن را نگران می کند. عملیات ما علیه اهداف اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی بالغ بر ۱۸۳ موشک و پهپاد بوده است. علیرغم همه فریبکاری‌های آمریکایی‌ها و توانایی‌های بزرگ آنها، هنوز در حال به دست آوردن اطلاعات دقیق درباره کشتی‌ها در دریای سرخ هستیم. آمریکایی‌ها نتوانستند موشک ها را رهگیری کنند و نتوانستند از اصابت آنها به کشتی‌ها جلوگیری کنند. عملیات ما در دریای سرخ، دریای عرب، خلیج عدن و تنگه باب المندب ادامه دارد و آن را افزایش خواهیم داد.

او افزود: انگلیسِ احمق و نادان، خود را در مسئله‌ای وارد کرده که هیچ ارتباطی به آن ندارد. این کشورها به جای حمله به یمن، باید جنگ غزه را متوقف کنند تا ثبات به منطقه بازگردد و درگیری هم گسترش پیدا نکند.یمن از هر کشتی حامل کمک به غزه، حمایت خواهد کرد، عملیات‌های دریایی ما جهاد در راه خداست و اهداف مقدسی داریم که همان حمایت از مردم غزه است. آمریکایی ها و انگلیسی ها تلاش می کنند اطلاعات را از ما دریغ کنند و کشتی ها را مجبور کنند که پرچم کشورهای دیگر را به منظور استتار بالا ببرند، اما نتوانستند این کار را انجام دهند. مهم است که سایر کشورها به عملیات آمریکا و انگلیس نپیوندند تا کشتی های آنها در دریای سرخ امن بمانند. آمریکایی ها خودشان را در تجاوز به ما دخالت دادند که بر شرکت‌ها و فعالیت تجاری آنها تأثیر منفی گذاشت. ما به عملیات خود ادامه می دهیم و به سمت تشدید تنش همراه با ادامه نسل کشی دشمن در غزه پیش می‌رویم.

الحوثی تصریح کرد: تلفات دشمن هزاران نفر است اما اخبار آن سانسور می شود. برخی از سربازان دشمن به خاطر ترس ناشی از نبرد با رزمندگان مقاومت دچار مشکلات روانی شده‌اند. آسیب‌های روانی و معنوی وارده به دشمن بسیار زیاد است. از سوی دیگر بیش از یک میلیون اسرائیلی به خاطر بی ثباتی در رژیم به طور دائمی یا موقت از آن گریخته‌اند. به رغم حمایت‌های عظیم آمریکایی غربی از رژیم صهیونیستی خسارات نظامی اقتصادی وارده به این رژیم بی سابقه است. واحد پول رژیم صهیونیستی بی‌ثبات است و ذخایر ارزی این رژیم رو به کاهش و بدهی‌های رژیم و کسر بودجه آن رو به افزایش است. بنادر رژیم فلج شده و گردشگری و سفرهای هوایی در رژیم کاهش یافته است. صدها میلیارد دلار خسارات به اقتصاد دشمن صهیونیستی وارد شده است.

رهبر انصارالله یمن گفت: ۱۳ عملیات در هفته گذشته انجام داده‌ایم که یکی از این عملیات ها غرق کردن یک کشتی انگلیسی بود، دشمن قادر به جلوگیری از عملیات های دریایی ما نیست. آمریکا پس از آنکه ناوگانش در دریای سرخ و دریای عرب هدف واقع شد خود را در تنگنا دید. عملیات‌های دریایی ما باعث توقف ۴۰ درصد از تجارت دریایی رژیم اسرائیل شده است.

وی از  مردم یمن خواست فردا (جمعه) در راهپیمایی‌های گسترده شرکت کنند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها