خلبان واحدی: باید بیش از پیش هوشیار، آماده و آگاه باشیم

کد خبر: 1276658

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: نیروی هوایی با روزآمد شدن در حال حراست از گذشته افتخارآمیز خود است و باور داریم که وعده نصرت‌الهی بی‌شک محقق خواهد شد.

خلبان واحدی:  باید بیش از پیش هوشیار، آماده و آگاه باشیم

امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نخستین یادواره شهدای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه شمال‌غرب کشور که در پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز برگزار شد، با بیان اینکه خانواده شهدا والاترین جایگاه و منزلت را در کشور دارا هستند، اظهار داشت: این امنیت، اقتدار، سربلندی که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در دنیا پیدا کرده به برکت خون شهدا و صبر و استقامت و بصیرت خانواده‌های معظم آنها است و ما همیشه مدیون این بزرگواران هستیم.

وی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های مراسم‌ بزرگداشت شهدا، شناخت سیره و سلوک آنها است، افزود: فرصت‎شناسی و پاسخ‎گویی به نیاز در لحظه، که مقام معظم رهبری(مدظله‎العالی) به آن اشاره کردند بسیار اهمیت دارد و شهدا در زمان خودشان این فرصت شناسی را داشتند و ضرورت دارد ما نیز که در جنگ ترکیبی و شناختی دشمن هستیم به آن توجه کنیم.

فرمانده نیروی هوایی ارتش  با بیان اینکه تبریز شهر با ارزش و افتخار آفرین برای کشور  بوده و من به تمام آذربایجانی‎های کشورم به خصوص مردم شریف و قهرمان تبریز افتخار می‌کنم اظهارکرد: مردم شریف آذربایجان شرقی ثابت کردند، یاران با وفا، غیرتمند، پای کار انقلاب و پشتیبانی رهبر هستند.

وی  با بیان اینکه در تاریخ معاصر حضور کارکنان انقلابی نیروی هوایی در مدرسه علوی در 19 بهمن سال 57 و بیعت با امام راحل نمونه بارز اقدام بهنگام بود تصریح کرد: در جنگ تحمیلی نیز همین هوشیاری و بصیرت  اتفاق افتاد و خلبانان نیروی هوایی تنها 2 ساعت پس از حمله رژیم بعثی صدام به میهنمان، عقبه راهبردی دشمن اعم از باند‌های پروازی و پالایشگاه‌ها را منهدم کردند که این یک نمونه از شناخت لحظه‎هاست.

وی با اشاره به اینکه برگزاری یادواره‌هایی از این دست نمونه بارز جهاد تبیین و فرصت شناسی است افزود: جهاد تبیین اقدامی فوری است، چون سرعت حرکت دشمن در جنگ‎ترکیبی و شناختی زیاد و پیشروی در این جنگ نامحسوس است و مرز‌های این جنگ در منازل ماست و باید بیش از پیش هوشیار، آماده و آگاه باشیم.

امیر سرتیپ خلبان واحدی افزود:  یک اقدام بهنگام دیگر وجود دارد و آن حضور تمام عیار در انتخابات پیش‎روست، عرصه‎ای که دشمن به آن دل بسته و به دنبال جدا کردن مردم از نظام است، که البته عنایت خداوند متعال و مردم شریف کشورمان، این بار هم تیر دشمن به سنگ خواهد خورد.

فرمانده نهاجا در پایان اظهار کرد: نیروی هوایی با روزآمد شدن در حال حراست از گذشته افتخارآمیز خود است و باور داریم که وعده نصرت‌الهی بی‌شک محقق خواهد شد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها