تقوی: مردم با آرای خود دشمنان را ناامید کنند

کد خبر: 1276724

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه انتخابات نماد مردم‌سالاری است، گفت: حضور پرشور در پای صندوق های رأی، نشان دهنده اهمیت داشتن سرنوشت ایران اسلامی است.

تقوی: مردم با آرای خود دشمنان را ناامید کنند

سیدرضا تقوی، در خصوص اهمیت حضور مردم در انتخابات یازدهم اسفندماه، گفت: انتخابات در حقیقت یک حماسه ملی است که با عزم و اراده ملت بدست می‌آید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ماهیت حماسه انتخابات و مشارکت سیاسی دارای پیام های متعددی بوده که قابل تامل است، اظهار کرد: نخست اینکه مردم با شرکت در انتخابات، پیوند خود با نظام را اعلام می‌کنند که نشان دهنده و بیانگر تجدید پیام با نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران است.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید افراد با‌ایمان، مومن، شجاع، امانتدار و صلاحیت‌دار را برای عرصه مدیریت کشور انتخاب کنند، ادامه‌ داد: همچنین می‌توان اذعان کرد حضور در پای صندوق های رای، بیانگر اهمیت داشتن سرنوشت خود و کشور است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اصول قانون اساسی و نقش مردم در اداره امور، افزود: در این میان باید یادآور شد سومین پیام برگزاری انتخابات پرشور، ثابت کننده توجه به مولفه‌هایی مانند مردم سالاری است؛ در واقع مردم نمایندگانی را انتخاب می‌کنند که آنها نیز مدیران دیگر را تعیین می‌کنند از این رو آنان در تعیین انتخاب مدیران کشور سهیم هستند.

تقوی تصریح کرد: به عبارتی مردم نمایندگان مجلس را برمی‌گزینند که آنها کابینه دولت را تعیین می‌کنند یا اعضای خبرگان رهبری را تعیین می‌کنند که آنها نیز وظیفه انتخاب رهبری را دارند که این ویژگی بیانگر اهمیت حضور و مشارکت در انتخابات است.

نماینده مردم تهران در قوه مقننه گفت: همگان می‌دانند که کشورمان در معرض دسیسه‌های و دشمنی‌های متعدد از سوی استکبار جهانی است لذا مشارکت سیاسی برای ایران اسلامی اقتدار ملی ایجاد می‌کند و این مولفه دارای اهمیت دوچندان است.

وی بیان کرد: بدون شک اقتدار ملی، امنیت ملی را رقم می‌زند و این امر منافع ملی را حاصل خواهد کرد؛ در واقع همه این موارد زاییده حضور پررنگ و پرشکوه مردم در انتخابات و رأی دادن است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اظهار کرد: دشمنان ایران اسلامی در روز یازدهم اسفند ما را ارزیابی می‌کنند لذا اگر حضور و مشارکت خوب باشد، اقتدار ایجاد می‌شود و این امر دشمنان را ناامید می‌کند و بالعکس؛ همچنین حضور چشمگیر در انتخابات سبب امیدوار شدن دوستان جمهوری اسلامی خواهد شد که امری مهم تلقی می‌شود.

تقوی در پایان با تاکید بر اینکه مردم باید حواسشان باشد که به وعده ها رأی ندهند، خاطرنشان کرد: انتخابات نباید عرصه سودجویی جناحی و سیاسی باشد؛ به عبارتی افراد نباید از این موقعیت برای تخریب همدیگر یا سهم گیری استفاده کنند./خانه ملت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها