سردار جوانی: شرایط جنگ سخت بود اما شرایط امروز سخت تر است

کد خبر: 1276904

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در جنگ شناختی دشمن به دنبال ادراک سازی و اندیشه‌سازی است و راه اصلی مقابله با آن نیز تبیین است.

سردار جوانی: شرایط جنگ سخت بود اما شرایط امروز سخت تر است

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در جنگ شناختی دشمن به دنبال ادراک سازی و اندیشه‌سازی است و راه اصلی مقابله با آن نیز تبیین است.

سردار یدالله جوانی شنبه 5 بهمن ماه در جلسه قرارگاه جهاد تبیین استان مرکزی اظهار کرد: در دهه ۶۰ جنگی به مردم تحمیل شد و به ۸ سال دفاع مقدس تبدیل شد که امروز ما به آن افتخار می کنیم، اگر امروز جمهوری اسلامی پابرجاست و استحکام دارد و حرکت رو به جلو در حال انجام است به دلیل همین مجاهدت هاست که انجام گرفته است و در جنگ شناختی نیز باید برنامه‌ریزی مدون شکل گیرد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: شرایط جنگ سخت بود اما شرایط امروز سخت تر است چرا که از سادگی به سمت پیچیدگی می رود.

وی ادامه داد: هدف دشمن گرفتن امید از مردم و ایجاد یاس و بدبینی در جامعه است و ایجاد قرارگاه های جهاد تبیین به منظور جلوگیری از موفقیت دشمن در حوزه فریب ملی است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: سال گذشته دشمن تلاش برای دوقطبی سازی بین مردم و نظام را داشت، در واقع تمرکز دشمن در جنگ شناختی، تمرکز بر فریب است. در جنگ شناختی، دشمن به دنبال ادراک سازی و اندیشه‌سازی است و راه اصلی مقابله با آن نیز تبیین است.

وی ادامه داد: دشمنان ما تاکنون در دو حوزه بکارگیری قدرت نظامی و اقتصادی شکست خورده اند و باید تلاش کرد دشمن در جنگ شناختی و ادراکی هم شکست بخورد و جهاد تبیین، مردم پایه شود. در جنگ شناختی اگر دقت نشود اسلام اموی شکل می گیرد و جای حق و باطل عوض می شود.

سردار جوانی بیان کرد: امروز هرجا جمعیتی باشد مورد هدف دشمن قرار می گیرد و امروزه دشمن برای تصرف انسان از طریق ذهن ها بیشترین سرمایه گذاری را انجام می دهد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: دشمن به دنبال طرح فریب ملی بود که مردم با او همراه نشدند، مهندسی دشمن مبتنی بر فریب است و تمرکز او بر جنگ شناختی است و علت آن هم این است که مردم ما ۴۵ سال است که با قدرت های اصلی مقابله کرده اند. دشمن بقای انقلاب اسلامی را مساوی با  نابودی خود می داند.

سردار جوانی بیان کرد: بزرگنمایی مشکلات و ضعف ها و کوچک نمایی توانمندی های ایران در دستور کار دشمنان است، اینها اهداف راهبردی دشمن است که موجب بدبین کردن مردم نسبت به نظام و ناامیدی نسبت به آینده می شود.

وی تاکید کرد: امروز دشمن می خواهد مغز و ذهن مردم را تصرف کند. دشمن موفقیت ها را کم ارزش و کاستی ها را برجسته می کند به گونه ای که جوان ما احساس کند کشورش عقب مانده و دارای مشکلات عدیده است و نتیجه این نوع نگاه بدبینی و بی اعتمادی به مسئولان است. آنها امید دارند که با دوگانه سازی دروغین و فاصله اندازی بین نظام و مردم به اهداف خود برسند.

وی با بیان اینکه در نظرسنجی صورت گرفته در خصوص انتخابات پیش رو، بی اعتمادی و نارضایتی از مسئولان به چشم می خورد گفت: مقام معظم رهبری زودهنگام به انتخابات ورود کردند تا این انتخابات قوی و پرشور برگزار شود.

سردار جوانی خاطرنشان کرد: داده های اطلاعاتی در جنگ شناختی، به مانند انرژی است که دشمنان از آن برای اهداف خود استفاده می کنند و وظیفه ما این است که طرح و نقشه دشمن را بر ملا کرده و روایت درست داشته باشیم.

وی اضافه کرد: مردم و جوانان ما باید واقعیت را آنگونه که هست ببینند چرا که دشمن به دنبال تصویرسازی غلط از جبهه انقلاب است و اگر تصویرسازی غلط باشد، به جای محبت، تنفر شکل می گیرد.

استاندار مرکزی نیز در این نشست گفت: متاسفانه ادراکات مردم به شدت تحت تاثیر فضای مجازی قرار گرفته است.

فرزاد مخلص‌الائمه افزود: در سطح استان مرکزی حول محور جهاد تبیین اقدامات خوبی در حال شکل گیری است اما نباید موازی کاری انجام بگیرد و باید حول محور قرارگاه جهاد تبیین، این اقدامات شتاب گیرد.

استاندار مرکزی با اشاره به نیمه شعبان و تبریک آن بیان کرد: دشمن انتظار برای فرج حضرت مهدی(عج) را هدف قرار داده است تا از این فرصت برای ایجاد ابهام در اعتقادات جوانان سوءاستفاده کند.

سردار محسن کریمی نیز اظهار کرد: سپاه روح الله استان مرکزی در کنار سایر نهادهای دولتی و مردمی از زمانی که مقام معظم رهبری فرمان جهاد دادند به میدان آمد.

وی افزود: استان مرکزی سال گذشته در اغتشاشات جزو استان‌هایی بود که اردوهای راهیان نور را برای دختران برگزار کرد و بیش از ۱۷ هزار نفر به اردوهای راهیان نور اعزام شدند.

کریمی بیان کرد:  تشکل‌های مردمی در استان مرکزی به خوبی شکل گرفته است، تلاش بر این بوده که از ظرفیت‌های ایام و مناسبت ها به ویژه اربعین حسینی به خوبی استفاده شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: عملیات دشمن عملیات سنگینی است و ۵۰ درصد ارتش دنیا در اختیار جبهه استکبار است، در ۴۵ سال انقلاب هرجا فرامین امامین انقلاب به نحو شایسته انجام شد، ملت از جنگ شناختی و ترکیبی سربلند خارج شدند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها