رئیسی: حضور میلیونی مردم در انتخابات، امنیت‌ساز، اقتدار‌آفرین است

کد خبر: 1277008

حضور میلیونی مردم در انتخابات، پشتوانه کشور و نظام بوده و امنیت ساز، اقتدار آفرین و پیش برنده کشور در عرصه‌های مختلف است.

رئیسی: حضور میلیونی مردم در انتخابات، امنیت‌ساز، اقتدار‌آفرین است

سید ابراهیم گفت: انتخابات یکی از مهمترین تجلیات اراده مردم و نیروی درونزای ملی است و همانطور که تاریخ شکوهمند پشت سر ما را اراده‌های بزرگ مردان و زنان ما ساخته‌، فردای ما را هم، همان اراده‌ها خواهد ساخت.

 سید ابراهیم رئیسی شامگاه شنبه در دیدار با جمعی از نخبگان و منتخبان اقشار مختلف مردم استان خراسان جنوبی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: حضور میلیونی مردم در انتخابات، پشتوانه کشور و نظام بوده و امنیت ساز، اقتدار آفرین و پیش برنده کشور در عرصه های مختلف است. وی با اشاره به  اهمیت مجلس خبرگان رهبری در ساختار سیاسی کشور، وجود چنین مجلسی را نشانه جایگاه خاص رای مردم حتی در انتخاب بالاترین سطوح تصمیم گیری در نظام جمهوری اسلامی دانست.نامزد ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری با تقدیر از فعالان اقتصادی وصنعتگران استان اضافه کرد: در سطح کشور بیش از هفت هزار بنگاه تولیدی از مجموعه کارخانجات تعطیل و نیمه تعطیل، به مدار تولید برگشته اند و این نویدبخش آینده ای روشن است.وی ضمن اشاره به بازدیدی که سال گذشته از پروژه آبرسانی منطقه درح در شهرستان سربیشه داشته، گفت: آبرسانی در این منطقه با سرعت پیش میرود و تاکنون نیز در سطح کشور تنش آبی سه هزار و ششصد روستا از 10 هزار روستای هدف گذاری شده رفع شده است.آیت الله رییسی بیان اینکه عقب ماندگی هایی از دهه قبل داریم که باید جبران شود اظهار کرد: خراسان جنوبی استانی دانشگاهی بوده و کادرسازی در استان خیلی با اهمیت است و معتقدم این امکان وجود دارد که نیرویهای متدین، کارآمد و اثرگزار در این استان تربیت شوند و در سطح کشور رشد پیدا کنند.

آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه عزت ما در گرو اجرایی سازی بیانیه گام دوم انقلاب است، عنوان کرد: گفتمانی را که امام و رهبری بنیان نهاده اند و امروز نهادینه شده، باید به آن عمل کنیم و هنر دولتمردان به معنی عام باید این باشد که گفتمان امامین انقلاب را اجرایی کنند.وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به فضلیت شب نیمه شعبان عنوان کرد: امشب بعد از لیالی قدر، شب بسیار با فضلیتی است چرا که نزول برکات الهی در این شب هم تقدیر می شود و در روایات بر شب زنده داری، استغفار، دعا و مناجات تاکید شده است./ فارس

امیدواریم مجلسی قوی برای پشتیبانی از مردم و ‌کمک به دولت تشکیل شود

نامزد ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در خراسان جنوبی بر اینکه شرکت در انتخابات عمل به حق و تکلیف است گفت: امیدواریم مجلسی قوی شکل بگیرد که هم پشتیبان مردم و هم کمک کار دولت در انجام وظایف باشد.

آیت‌الله سید‌ابراهیم رئیسی امروز در جشن مردمی نیمه شعبان که در مسجد امام حسین(ع) بیرجند برگزار شد اظهار کرد: زمینه رشد و تعالی انسان در حکومت مهدوی فراهم می‌شود و ما معتقدیم سرنوشت همه عالم و مقدرات و پرونده ما تقدیم محضر امام زمان(عج) می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز هرچه با ظلم مبارزه و در جهت عدالت‌محوری حرکت شود امام زمان(عج) را خوشحال می‌کند، افزود: ظلم و ستم‌هایی که امرروز در عالم و غزه صورت می‌گیرد قلب امام زمان(عج) را ناراحت می‌کند.

نامزد ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در خراسان جنوبی ادامه داد: امروز روز میثاق با حضرت صاحب الزمان(عج) است و حضرت آنچه خیر، عدل و رعایت حقوق دیگران باشد، می‌پسندند و ظلم به خدا، عالم هستی و انسان‌ها را نمی‌پسندد.

آیت الله رئیسی با اشاره به امام خمینی(ره) در عصر کنونی پرچم اسلام و اهل بیت(ع) و عمل به باید و نبایدهای الهی را بلند کرد، بیان داشت: امام راحل مردم را باور داشت و امروز هم رهبر معظم انقلاب می‌کنند هر پیشرفت و گامی به اراده و خواست مردم است.

رئیس جمهور با بیان اینکه در دنیا از مردم استفاده ابزار می‌کنند، گفت: اما در نظام اسلامی بدون نگاه مردم نهادها شکل نمی‌گیرد و این نظام بر عرصه مردم‌سالاری دینی بنا شده است.

نامزد ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در خراسان جنوبی عنوان کرد: در یکی از سفرها یک حقوقدان برجسته افریقایی به من گفت قانون اساسی شما برجسته است چون بین دموکراسی و آرمان جمع کرده است

رئیس جمهور با اشاره به اینکه دشمن نمی‌خواهد نظام مردم‌سالار در دنیا وجود داشته باشد، ادامه داد: نظام سلطه مانع است که رأی مردم به کرسی بنشیند اما نظام اسلامی این امر را نفی کرده و مردم خودشان تصمیم می‌گیرند.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران استقلال دارد و به شرق و غرب وابسته نیست و از هیچ کسی دستور نمی‌گیرد، افزود: ایران اسلامی امروز مورد اتکای کشورهای دیگر است.

وی با اشاره به مشارکت بالای مردم خراسان جنوبی در عرصه‌های مختلف و پشتیبانی از نظام اسلامی گفت: آنچه امروز در پیش است و بسیار اهمیت دارد انتخابات مجلس شورای و مجلس خبرگان رهبری است.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه شرکت در انتخابات عمل به حق و تکلیف است، تصریح کرد: تکلیف‌مداری تفاوت انتخابات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با نظام‌های دنیا است.

آیت‌الله رئیسی با قدردانی از همه کسانی که برای پیشرفت، امنیت و سلامت کشور تلاش و ایثار می‌کنند، افزود: شأن ما خدمتگزاری به مردم است و شرط این وظیفه رأی به ما نیست بلکه این تکلیف را همواره انجام خواهم داد.

وی با اشاره به تلاش‌های دشمن برای ایجاد ناامیدی در کشور، گفت: من معتقدم مشکلات در عرصه‌های مختلف با خدمتگزاری دولت و حمایت مردمی حل خواهد شد و ما مصمم هستیم دشمن را مأیوس کنیم.

نامزد ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در خراسان جنوبی افزود: امیدواریم مجلسی قوی شکل بگیرد که هم پشتیبان مردم و کمک کار دولت در انجام وظایف باشد.

آیت‌الله رئیسی با تأکید بر اینکه شرکت در انتخابات عمل به حق و تکلیف است، گفت: تکلیف‌مداری تفاوت انتخابات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با نظام‌های دنیا است./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها