نمایندگی ایران: تهران خود را موظف به خودداری از دامن زدن به جنگ اوکراین می‌داند

کد خبر: 1277131

نمایندگی ایران در سازمان ملل با اشاره به این که هیچ محدودیت قانونی برای فروش موشک‌های بالستیک وجود ندارد، گفت:‌ تهران خود را موظف به خودداری از دامن زدن به جنگ روسیه و اوکراین می‌داند.

نمایندگی ایران: تهران خود را موظف به خودداری از دامن زدن به جنگ اوکراین می‌داند

نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل با اشاره به اینکه ایران محدودیت قانونی برای فروش موشک‌های بالستیک ندارد، گفت: علیرغم اینکه هیچ محدودیت قانونی برای فروش موشک‌های بالستیک وجود ندارد، ایران از نظر اخلاقی موظف است از معاملات تسلیحاتی در طول درگیری روسیه و اوکراین برای جلوگیری از دامن زدن به جنگ خودداری کند.

نمایندگی ایران در سازمان ملل در متنی که در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی ایکس منتشر کرده است، ادامه داد: این ریشه در پایبندی ایران به قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل دارد.

از زمان شروع درگیری بین اوکراین و روسیه، کشورهای غربی بارها با ادعای فروش تسلیحات ایران به روسیه بدون هیچ مدرکی، ایران را متهم به دامن زدن به این جنگ کردند. وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بارها در بیانیه‌های خود برای کمک به حل مسالمت‌آمیز این درگیری اعلام آمادگی کرده است.

پیشتر مقام معظم رهبری در بیانات خود در جمع زائران حرم رضوی در نوروز 1402 درباره اتهامات به مداخله ایران در جنگ در اوکراین فرمودند: ما حمایت از جبهه‌ی مقاومت را صریحاً اعلام می‌کنیم، و حضور در جنگ اوکراین را قاطعاً رد می‌کنیم.

ایشان تاکید کردند: به دروغ ادّعا کردند که ایران در جنگ اوکراین مشارکت دارد؛ ابداً چنین چیزی نیست؛ ما هیچ مشارکتی نداریم. جنگ اوکراین را در واقع آمریکا راه انداخت؛ برای گسترش ناتو به سمت شرق، مقدّمات این جنگ را در واقع آمریکا به وجود آورد؛ الان هم بیشترین سود را، بیشترین بهره را آمریکا از جنگ اوکراین می‌برد.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها