اسماعیلی: دولت دخالتی در لیست‌ها و گروه‌ها ندارد

کد خبر: 1277599

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با تدبیر رییس جمهور، دولت کاملا به بحث مشارکت گسترده پرداخت و خود را از جناح های سیاسی و دخالت در لیست ها و احزاب و گروه ها کنار کشید.

اسماعیلی: دولت دخالتی در لیست‌ها و گروه‌ها ندارد

 محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیأت دولت امروز چهارشنبه (۹ اسفند ۱۴۰۲) در جمع خبرنگاران، گفت: برای انتخابات به حمدالله علی رغم همه جوسازی‌ها و تبلیغات اتفاقات خوبی افتاده است و مردم با انتخابات با روی گشاده برخورد می‌کنند.

وی افزود: نظر سنجی ها و افکار سنجی ها نشان می‌دهد طی روزهای جاری میزان اقبال مردم گسترش پیدا کرده و دولت با تمام وجود در خدمت است تا انتخاباتی با شکوه برگزار شود. موضوعی که شاید در همه دوره‌ها دولتی نداشته باشیم که دولتی مسئول اجرای کار باشد و هیچ گرایش سیاسی و حزبی و جناحی و باندی را در انتخابات اعمال نکرده باشد، که الحمد الله دولت با تدبیر رئیس جمهور کاملاً به بحث مشارکت گسترده پرداخت و خود را از این جناح‌های سیاسی و دخالت در لیست‌ها و احزاب و گروه‌ها کنار کشید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: خوب است که عزیزان رسانه‌ای به این توجه کنند و لازم است از این رویکرد دولت در رسانه‌ها گفته شود. از سویی امروز می‌بینید که الحمد الله فضای انتخابات در بهترین شکل است و هیچ حرف و حدیثی درباره موضع دولت نیست زیرا بستر را برای انتخابات فراهم کرده است.

اسماعیلی در ادامه اظهار داشت: منطقه آزاد قشم بزرگ‌ترین جزیره کشور است و دهکده جدید فناری نوین فرهنگی در جزیره قشم ایجاد می‌شود. دیروز نیز تفاهم نامه جامعی بین همکاران بنده و سازمان منطقه آزاد امضا شد و ما یک زمین بسیار خوبی را به ساخت دهکده جدید فناری نوین فرهنگی اختصاص دادیم. در شورای عالی انقلاب فرهنگی هم شهر جهانی صنایع خلاق فرهنگی مصوب شده و به زودی کارهای مهم و اساسی در این زمینه انجام خواهد شد.

وی درباره تغییر ساختار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: لایحه تغییرات ساختاری وزارت فرهنگ را آماده کردیم. در قانون برنامه هفتم هم همین تکلیف را داریم و قرار است اصلاح ساختار با هماهنگی سازمان امور اداری و استخدامی انجام شود و تغییر اسم را همان جا اعمال خواهیم کرد.

 مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها