سرلشکر باقری: حضور در انتخابات نشان می‌دهند مردم پای آرمان‌های خود ایستاده‌اند

کد خبر: 1278000

ریسس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: حضور مردم در انتخابات نشان می‌دهند که پای آرمان‌های خود ایستاده و همراه شهدا و امام عزیزشان هستند و کوتاه نخواهند آمد که این خود نوعی بازدارندگی است.

سرلشکر باقری: حضور در انتخابات نشان می‌دهند مردم پای آرمان‌های خود ایستاده‌اند

سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» ریسس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز (جمعه) با حضور در مسجد جامع لویزان تهران، ضمن شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران ضمن با دعوت از مردم به حضور پرشور در پای صندوق‌های رأی، اظهار داشت: مردم ایران کاملاً با بصیرت، آگاهی، درک نیت‌های خصمانه دشمنان و با جدیت از صبح امروز پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کردند و امروز روز بزرگی را رقم خواهند زد.

سرلشکر باقری ادامه داد: علاوه بر اینکه وظیفه شخصی، اسلامی، انقلابی و ایرانی من است تا در انتخابات شرکت کنم و از این حق برای تعیین آینده کشور استفاده کنم، بیان داشت: حقیقت این است که جای شهیدان خالی است و لازم بود تا در انتخابات شرکت کنم و به نیابت از شهیدان نیز رأی بدهم؛ این کار را انجام دادم و امیدوارم که خداوند و شهیدان از همه ما راضی باشند.

ریسس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مردم عزیزمان بایستی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری توانمندی را تشکیل دهند که این کار با حضور در پای صندوق‌های رأی امکان‌پذیر است.

سرلشکر باقری افزود: آینده این کشور چهار سال در مجلس شورای اسلامی و هشت سال در مجلس خبرگان رهبری امروز تعیین می‌شود و ما بایستی بهترین‌ها را انتخاب کنیم و نام آن‌ها را در صندوق بیاندازیم تا این مجالس تشکیل شود.

ریسس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: من از همه ملت عزیز ایران به‌ویژه جوانان عزیز، بسیجیان دلاور و همه آن‌ها که دلشان برای ایران می‌سوزد، خواهش می‌کنم که هرچه زودتر پای صندوق‌های رأی حاضر شوند و از این فرصت بزرگ برای ساختن ایران استفاده کنند.

وی اظهار داشت: هر حرفی هم که داریم طی چهار سال آینده با مجلسیان بزنیم و آن‌ها باید حرف‌های ملت ما را در تدوین قوانین، نظارت بر قوه مجریه دنبال کنند، اگر مجلس ناتوان نامناسب و یا پشتوانه جمعیتی بالا نداشته باشد، قطعاً نخواهد توانست کار خود را به درستی انجام بدهد.

سرلشکر باقری درباره حضور رأی اولی‌ها در انتخابات امسال خاطرنشان کرد: من به خاطر دارم که در ابتدای انقلاب اسلامی در خصوص رأی آری به جمهوری اسلامی رأی اولی بودم تا به تازگی به ۱۸ سالگی رسیده بودم و شور و شوق فراوانی داشتم؛ اکنون هم جوانان سال آخر دبیرستان و سال اول دانشگاه شور و شوقی برای حضور در انتخابات دارند.

وی ادامه داد: آنچه در فضای مسموم مجازی برای نیامدن به پای صندوق‌ها به جوانان ما خطاب می‌شود، خواست دشمن است؛ چرا که دشمن هیچ‌گاه خیرخواه ملت ایران نیست و با آینده درخشان برای ایران مخالف است.

ریسس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان تصریح کرد: جوانان عزیز آینده این کشور را می‌سازند و راه ساخت کشور نیز صندوق رأی است و ان‌شاءالله همه جوانان عزیزمان با جدیت پای صندوق‌ها آمده و بهترین‌ها را با رأی خود انتخاب کنند تا بتوانند آینده را بهتر بسازند.

وی با تاکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدا بر مبنای حمایت مردم شکل گرفت، گفت: این‌طور نبود که امام خمینی (ره) با توپ، تانک و هواپیما با حکومت جاعل پهلوی مقابله کند؛ امام راحل با مردم به میدان آمد و هر گروهی که به دنبال مقابله مسلحانه بود، آن‌ها را نقد می‌کرد.

سرلشکر باقری افزود: انقلاب اسلامی با حضور مردم به پیروزی رسید، با حضور مردم نظام جمهوری اسلامی در ابتدای سال ۵۸ رأی قاطع آورد و تشکیل شد و دفاع مقدس نیز با حضور مردم شکل گرفت، پیش‌رفت و پیروز شد.

ریسس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه امنیت ملی ما در گرو همراهی و حضور مردم در صحنه و همراهی با حکومت مقدس جمهوری اسلامی ایران است، خاطرنشان کرد: طبیعی است دشمنان این نقطه قوت را به‌عنوان هدف خود برای تضعیف و از بین بردن انتخابات دنبال می‌کنند و همه تلاشی که در فضای مجازی و رسانه تصویری، صوتی و … می‌کنند، برای ناامید کردن مردم و دور کردن آن‌ها از نظام و کشور است.

وی بیان کرد: ما برای تأمین تسلیحات، تجهیزات و تشکیل نیروهای مسلح در دفاع از کشور تلاش می‌کنیم، اما نقطه اتکا اصلی امنیت ملی ما مردم هستند که با حضورشان در صحنه‌ها و در مقاطع مختلف، همچون ۲۲ بهمن و انتخابات نشان می‌دهند که پای آرمان‌های خود ایستاده و همراه شهدا و امام عزیزشان هستند و کوتاه نخواهند آمد که این خود نوعی بازدارندگی است.

سرلشکر باقری در ادامه با بیان اینکه ما درگیر یک جنگ ترکیبی هستیم، گفت: دشمن در این جنگ با انواع تسلیحات و تجهیزات سخت، نیمه سخت و نرم به میدان آمده است و هدف و مبنای اصلی آن تغییر دادن شناخت مردم و جدا کردن روح و دل آن‌ها از حکومت جمهوری اسلامی ایران و تنها گذاشتن رزمندگان است؛ این‌ها خواسته دشمن است؛ اما قطعاً به نتیجه نخواهد رسید و مردم در کنار همرزمان و فرزندانشان در همه صحنه‌ها هستند و امروز نیز با حضور در پای صندوق رأی و انتخاب بهترین‌ها برای تشکیل یک مجلس قوی و خبرگان توانمند، حتماً این نقش را به خوبی ایفا خواهند کرد.

ریسس ستادکل نیروهای مسلح در پایان خاطرنشان کرد: مبنای دفاع جمهوری اسلامی اتکا به مردم است؛ اما در حد ضرورت و برای بازدارندگی توانمندی دفاعی را ایجاد کرده و طی سال‌های اخیر با توانمندی بومی و صنایع دفاعی کشور از طریق جوانان ارزشمندمان در صنایع دفاعی و شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌های سراسر کشور روز به روز در حال تقویت است و دشمن اعتراف رسمی دارد که توانمندی ورود به صحنه درگیری را ندارد./ مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها