نشست وزیران شورای همکاری خلیج فارس در ریاض

کد خبر: 1278339

منابع سعودی از آغاز نشست وزیران شورای همکاری خلیج فارس در ریاض به ریاست وزیر خارجه قطر خبر داده و اعلام کردند که این شورا نشست‌های جداگانه‌ای با وزرای خارجه مصر و اردن و مغرب هم خواهد داشت.

 نشست وزیران شورای همکاری خلیج فارس در ریاض

امروز یکشنبه ریاض پایتخت عربستان سعودی میزبان 4 نشست در سطح وزرای خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس است که طی آن وزیران شورای همکاری خلیج فارس به طور جداگانه 3 نشست با وزرای خارجه مصر، اردن و مغرب هم برگزار می‌کنند.

به گزارش رسانه‌های سعودی، صد و پنجاه و نهمین نشست وزرای شورای همکاری خلیج فارس به ریاست شیخ «محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی» نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر که رئیس این دوره از نشست‌های شورای همکاری خلیج فارس است با حضور وزرای خارجه کشورهای این شورا در ریاض برگزار می‌گردد.

در حاشیه این نشست قرار است نشست‌های مشترک جداگانه‌ای میان شورای همکاری خلیج فارس با وزرای خارجه مصر و اردن و مغرب برگزار گردد.

«جاسم محمد البدیوی» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در این زمینه اعلام کرد که شورای همکاری خلیج فارس در این دوره از نشست خود تعدادی از گزارش‌های صادر شده در چهل و چهارمین اجلاس سران در دوحه در دسامبر 2023 را مورد بررسی قرار خواهد داد.

این شورا همچنین یادداشت‌ها و گزارش‌های ارائه شده توسط کمیته‌های فنی و وزارتی و دبیرخانه کل و موضوعات مرتبط با گفتگوها و روابط راهبردی بین کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و کشورها و بلوک‌های جهانی را به اضافه آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی را بررسی می‌کند.

اما درباره 3 نشست جداگانه شورای همکاری خلیج فارس با وزرای خارجه مصر و اردن و مغرب، دبیر کل این شورا گفت که در نشست شورای همکاری خلیج فارس با وزیر خارجه مصر درباره برنامه اقدام مشترک و راه‌های تقویت همکاری‌ها بحث و تبادل نظر خواهد شد. در دیدار با وزیر خارجه اردن هم درباره روابط راهبردی میان دوطرف بحث می‌شود و در نشست شورای همکاری خلیج فارس با وزیر خارجه مغرب هم به روابط دوجانبه و همکاری‌های راهبردی دو طرف پرداخته می‌شود.

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در این نشست به تحولات غزه اشاره و اعلام کرد که ما در کنار ملت فلسطین ایستاده‌ایم و خواستار توقف جنایات علیه آنها هستیم.

وی افزود که ما خواهان برقراری آتش‌بس فوری در غزه، ارسال فوری کمک‌های بشردوستانه به غزه و ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شرقی هستیم.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها